קורס תחזוקת מטפים מטלטלים במכללת מישלב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מישלב - תחזוקאי מטפים מטלטלים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס תחזוקאי מטפים מטלטלים במכללת מישלב


תחזוקאי מטפים נדרשים לבצע שלל בדיקות וטיפולים כדי להבטיח את הפעילות התקינה של המטפים בעת דליקה. הם צריכים לערוך בדיקות שנתיות ותקופתיות שכוללות מילוי של חומר הכיבוי במטף ודחיסת הגז, בהתאם לנהלים ולתקנים מקצועיים. נוסף על כך, הם נדרשים לבקרה שוטפת לפיקוח על מיקם המטפה ותקינותו, וכן לתחזוקה שוטפת לרבות תיקונים והחלפה של חלקים תקולים.


במכללת מישלב מתקיים קורס תחזוקאי מטפים מטלטלים מוסמך, שנערך באישורה של נציבות הכבאות וההצלה. הקורס מתמקד בטיפול במטפי כיבוי אש עבור מוסדות ומבנים במגזר הציבורי והעסקי, והוא מותאם לדרישות תקן 129 חלק 1. מסלול זה מקיף את שלל נהלי הבטיחות שנדרשים מעובדים בתעשייה בכל הנוגע לכיבוי אש במטפים. הקורס נערך בשלוחות מכללת מישלב בחיפה

ובתל אביב.


תכנית הלימודים


לאורך הקורס, המשתתפים לומדים לבצע את הבדיקות הנדרשות לתחזוקת מטפלים מטלטלים בארגונים ובמוסדות ובוחנים את הנהלים שנוגעים למניעה של כשלים בבטיחות. הם מתוודעים להנחיות נציבות הכבאות לגבי בדיקות שנתיות ותחזוקה שוטפת עבור המטפים ושמים דגש על תקן 129 - חלק 1.


בתחילת ההכשרה נלמדים עקרונות בכיבוי אש ובמניעת דלקות. בהמשך, המשתתפים סוקרים את שלל התכנים בארץ שנוגעים למטפי כיבוי אש ומכירים את עקרונות תקן 129 ואת יישומיו בתעשייה. כמו כן, הם לומדים על השלבים שבתפעול ציוד התחזוקה ובאופן הביצוע של עבודות שירות למטפים. נוסף על כך הם בוחנים את ההשלכות המשפטיות שנלוות לחוסר הקפדה על הכללים לתחזוקת המטפלים ועל כשלים בטיחותיים שניתן להימנע מהם על ידי תחזוקה נאותה ויעילה.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני כשישה מפגשים, השיעורים נערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר והצהריים. התכנית כוללת גם סיור שטח, ותרגולים מעשיים שבהם המשתתפים מתנסים בתפעול פרקטי של מטפים ומנתחים תרחישים מן התעשייה שנוגעים לתהליכי התחזוקה הנדרשים למטפלים.


נושאי הלימוד


לאורך ההכשרה נלמדים מגוון של נושאים וביניהם:

 

 • כושר כיבוי של מטפים
 • מפרט תחזוקה למטפים
 • תקנים למטפים מטלטלים
 • פיזיקה וכימיה של הבעירה
 • היבט משפטי באי הקפדה על בטיחות   
 • דיני כבאות
 • תכונות חומרי כיבוי
 • ציוד לביצוע תחזוקה
 • מערכי ייצור למטפים   
 • ועוד


סגל הוראה


הרכז המקצועי של הקורס הוא בכיר בחברה בתחום התכנון והתחזוקה למערכות גילוי אש וכיבוי אש. לצדו מרצה בתכנית זו בכיר בנציבות ההצלה והכבאות.

 

על מוסד הלימוד


מכללת מישלב מתמקדת בהכשרה מקצועית והיא מציעה שלל קורסים בענפים שלהם ביקוש בשוק העבודה. בין היתר, ניתן ללמוד בקורסים בתחומי האחזקה, החשמל, המכונות, הלוגיסטיקה, המים והחשבונאות. בתחום האש והבטיחות, נערכות הכשרות כגון קורס נאמני בטיחות אש, קורס תכנון תכניות בטיחות אש ותיקי שטח, קורס תחזוקת ספרינקלרים וקורס ניהול פינוי עשן במבנים.


מסלולי ההכשרה המקצועית הנלמדים במכללה כוללים לרוב התנסויות פרקטיות שמכינות לאתגרים בשוק העבודה. חלק מן הקורסים גם מכינים למבחני הסמכה שנדרשים לקבלת רישיונות או תעודות מקצוע ממשלתיות. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם גופי תעשייה מוכרים שונים כדי לסייע לבוגרים בהשתלבותם בשוק.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לעובדים בתחום הבטיחות וכיבוי האש, שמעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם ולהתעדכן בתקנים האחרונים. כמו כן, הקורס מיועד לטכנאים ולעובדים במקצועות טכניים שנדרשים לתחזוקה של מטפים במסגרת תפקידם.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנת זכאים לקבל אישור ביצוע תחזוקה למטפלים מטלטלים, שניתן מטעם נציבות הכבאות וההצלה. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור בחינות מסכמות ולמלא אחר הקריטריונים שמציבה הנציבות. עובדים בדרגת ממונה בטיחות בעבודה יכולים לקבל אישור על שמונה ימי הכשרה בקורס, מטעם מכללת מישלב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מישלב - קורסים והשתלמויות | לימודי תעודה - מנסה להשתלב?

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס רובוטיקה ממדה
יוליה
ללא תגובה
האם לימודי הנחיית קבוצות מתקיימים בזום השנה?
דיקלה הופמן דהן
1 תגובות
לימודי חוץ בשיווק או משאבי אנוש
יעל כהן
1 תגובות
קורס מנהל עבודה תשתיות ועפר
שאדי
2 תגובות
קורס בדיקת פוליגרף במרכז
שני
1 תגובות
קורס עיצוב גבות בירושלים
מוריה
1 תגובות
קורס טכנאי מכשירים ביתיים
יוסי עגמי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp