רוצה פרטים על קורס תאורן במה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס תאורן במה - קורס טכנאי תאורה לתיאטרון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס תאורן במה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס תאורת במה - קורס הכשרת תאורנים לבמה, להפקות ולאירועים


החל מרגע עליית המסך ועד למחיאות הכפיים שבתום ההצגה, יש מגוון של גורמים שמשפיעים על הצלחתה של ההפקה - אחד מהם הוא התאורה. תאורנים משפיעים על האווירה על הבמה והם נדרשים לתכנן ולתפעל מערך מורכב של ציוד מקצועי כדי לבצע את תפקידם.


קורס תאורת במה יכול לסייע למי שמעוניינים להשתלב בעולם התיאטרון כתאורנים לקבל את הכלים לקריירה המשלבת פן טכני עם חשיבה יצירתית ואמנותית. הקורסים חושפים לעולם העשיר של תאורת הבמה וגם מאפשרים להתנסות בפועל בתכנון התאורה וכך לצבור ניסיון לקראת ההשתלבות בתעשייה.


תחום תאורת הבמה משתנה בקצב מהיר בהתאם לשכלולים טכנולוגיים ולשילוב שם מחשוב ותוכנות מתקדמות בענף. זהו תפקיד שיש לו דרישה רבה בתעשייה ובעולם האמנות, תאורנים יכולים להשתלב במגוון של אפיקים מקצועיים ולעסוק בתכנון, בהקמה ובהפעלה של מערכות תאורה בתיאטרון. הם יכולים להשתלב גם בתאורה לטלוויזיה או כתאורני לוקיישן ואולפן בענף הקולנוע. כמו כן, באפשרותם להשתלב בתחום האירועים שבו ישנה דרישה ניכרת לאנשי מקצוע איכותיים.


תאורת במה - תאורה בתיאטרון


לתאורה יש תפקיד משמעותי בעולם אמנות הבמה והיא משמשת אחד המרכיבים החיוניים בהפקות תיאטרון וכן בהפקות מוזיקה ובאירועים נוספים. תאורת במה היא מרכיב חיוני הן בהפקות תיאטרון והן בהופעות מוזיקה ובאירועים נוספים. ישנם גם תאורנים שפועלים במקביל בתחום הטלוויזיה והקולנוע.


תאורנים נדרשים להביא בחשבון מגוון של היבטים בעת תכנון התאורה כגון זוויות, עוצמת האור, מרחקי הפנסים מן הבמה ושיקולים נוספים. היום, מרבית התכנון מתבצע באופן ממוחשב דרך תוכנות מקצועיות. תפקיד התאורנים משלב כישורים טכניים עם יצירתיות והוא מאפשר לקחת חלק חשוב בתהליך ההפקה הבימתית.

 


קורס תאורת במה


קורס תאורת במה מתמקד בהקניית שלל כלים למשתתפים בתכנון ובביצוע תאורה לעולם התיאטרון. הוא מעניק כלים טכנולוגיים ואמנותיים כאחד ובמהלכו לומדים לעומק על חשיבותה של התאורה באסתטיקה הכוללת של מחזות ומופעים.


משתתפים בקורסים בתאורת במה מתחילים בהיכרות עם סוגי הפנסים ועם תהליכי התאורה ועם מושגים באופטיקה של פנסים וציוד לבמה. לאחר מכן לומדים לעומק על השלבים בתכנון התאורה לבמה ובביצוע וההקמה. הם מכירים סוגי פנסים ומתקני אור, מערכות בקרה מתקדמות לשליטה בתאורה וכן תוכנות ממוחשבות בהן משתמשים תאורנים לשליטה באור. נלמדים גם היבטים בחשמל ותכנון עומסים בתאורה, לרבות נהלים לבטיחות בעבודה בתחום התאורה. הקורסים גם חושפים את המשתתפים לחידושים בעולם התאורה ולפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים שיכולים לייעל את עבודתם של התאורנים.

 


קורס תאורת סטודיו


בניגוד לקורס תאורת במה שמיועד למעוניינים להשתלב בתחום התיאטרון והקולנוע, קורס תאורת סטודיו מתאים ברוב המקרים לצלמי וידאו וצלמי סטילס שמעוניינים לשפר את הכלים שברשותם לצילום בסטודיו. קורס זה חושף את משתתפיו לסוגים שונים של תאורה מלאכותית וליישומים של תאורה בסגנונות צילום שונים.


קורס תאורה והגברה


קיימים קורסים המשלבים את תחום תאורת הבמה עם ענף ההגברה ומציעים הכשרה משולבת כטכנאי תאורה וסאונד. המשתפים בקורסים אלה לומדים בהרחבה על ציוד מקצועי שבו עושים שימוש טכנאי סאונד וכן לומדים על עקרונות תכנון ועיצוב תאורה לבמה. הקורסים כוללים היכרות קרובה עם תהליכי התאורה לשלל סוגי אירועים והפקות.


מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים בתאורת במה משתנים בין מוסדות הלימוד, לרוב הם נעים בין כחודשיים לחצי שנה. חלק מן המוסדות עורכים קורסים בשעות הבוקר ואילו אחרים מציעים קורסי ערב. השיעורים מתקיימים לרוב אחת לשבוע.


תכניות אלה שמות דגש על הפן המעשי של תחום התאורה והם כוללים מגוון של סדנאות, שיעורים במעבדות ותרגולים פרקטיים שמטרתם לחשוף את המשתתפים לכלים שנדרשים מתאורנים בתעשייה. חלק מן הקורסים כוללים גם התנסות מעשית בתיאטרון שבה המשתתפים יכולים ליישם את החומר הנלמד בעבודה הלכה למעשה בהפקות תיאטרון.


נושאי הלימוד

 

 • קונסטרוקציות לתאורה
 • תאורה לטלוויזיה
 • תאורה קלאסית למחול
 • זוויות וכיווני פנסים
 • תוכנות הדמיה לתאורה
 • סגירות במה ובדים
 • מערכות פיקוד ודימרים
 • אופטיקה של פנסים
 • אסתטיקה באמנויות הבמה
 • תפעול תאורה חכמה
 • וידאו בתחום תאורת הבמה
 • תלייה והתקנת פנסים   
 • פרוטוקולים בתקשורת תאורה   
 • ועוד


קהל יעד ותנאי קבלה


קורסים בתאורת במה מתאימים לרוב הן לבעלי ניסיון קודם בתאורה והן לחסרי רקע מקצועי קודם בענף שמעוניינים לעשות את תחילת דרכם בקריירה כתאורנים בעולם התיאטרון והבמה. בין היתר, הקורס יכול להתאים לתקליטנים, למנהלי אירועים ולעובדים בתחום התאורה החכמה. התכנית יכולה להתאים גם לתאורנים מנוסים שמעוניינים לשדרג את הידע המקצועי שברשותם. בדרך כלל מתקיימים ראיונות אישיים לבדיקת ההתאמה לתכנית, לרוב המועמדים נדרשים גם לשליטה ברמה טובה ביישומי מחשב ובזיקה לעולם הטכני.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. לרוב יש צורך לעמוד בדרישות הנוכחות ולהשלים פרויקט גמר מסכם כדי לזכות דיפלומה.


דרוש תאורן - תאורן דרושים


שלל אפשרויות תעסוקה נפתחות בפני בוגרי קורסים בתאורת במה. הם יכולים להשתלב כמתכננים ומעצבים בתחום התאורה וכטכנאי תאורה בשלל מסגרות, כגון תיאטראות, חברות הפקות ואירועים, אולפנים וחברות מדיה וכן הפקות עצמאיות. ישנם תאורנים שעובדים כשכירים וישנם תאורנים עצמאיים שמציעים את שירותיהם בפרויקטים, פסטיבלים והפקות. עבור שכירים, לרוב מדובר במשרה מלאה אם כי ניתן למצוא גם משרות חלקיות לתאורנים.


לרוב נדרש ניסיון מקצועי קודם בתחום התאורה ורקע בעבודה בהפקות. עם זאת, ניתן למצוא גם משרות לתאורנים ללא ניסיון, שמאפשרות למתחילים לרכוש ניסיון תוך כדי עבודה. תאורנים מנוסים נדרשים להכיר את סוגי הציוד השונים ולדעת לקרוא תכניות תאורה מקצועיות. לרוב מדור בתפקידים שכרוכים בעבודה פיזית ולעיתים גם בשעות לא שגרתיות. העבודה נעשית לרוב בצוותים יחד עם אנשי מקצוע נוספים בעולם התיאטרון כגון מעצבי תפאורה, מעצבי במה, במאים ועוזרי במאי.


תאורן שכר


שכרם של תאורנים משתנה בהתאם למספר גורמים, בהם היקף המשרה, מקום העבודה ואופי התפקיד. גם וותק מקצועי ושנות ניסיון משפיעים על רמות השכר של התאורנים. ישנם תאורנים שכירים ששכרם נקבע לפי שעה, או לפי יום הפקה, ואילו תאורנים אחרים מקבלים שכר חודשי. תאורנים עצמאיים יכולים להשתלב בהפקות ואז שכרם נקבע לרוב לפי היקף הפרויקט, או שניתן כשכר יומי. שכר של תאורנים ללא ניסיון מתחיל בטווח של 6,000 - 10,000 שקלים לחודש בממוצע, תאורנים מנוסים וותיקים במיוחד יכולים להגיע גם לשכר של 20,000 שקלים לחודש ואף מעבר לכך, בהתאם למסגרת בה הם עובדים.


מכללות קורס תאורת במה

 

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות (עמק חפר): המרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין עורך קורס תאורת במה, שנפרש כל פני 140 שעות אקדמיות. הקורס מתקיים במתכונת של סדנה פעילה ששמה דגש על התרגול הפרקטי וההתנסות בפועל בתאורה. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע משעות הבוקר ועד הצהריים. הקורס כולל התנסות מעשית במעבדות תאורה וכן תרגילים פרקטיים נוספים בהם מתרגלים תאורת לתיאטרון ולמדיה נוספים. מוסד הלימוד עורך קורסים רבים נוספים, בהם קורס סאונד והפקה מוזיקלית וקורסים בענפי הניהול, החשמל, הכשרת הטכנאים, האחזקה, הרכב, העיצוב והמולטימדיה.

 

 

 • הקריה האקדמית אונו - בית הספר למוזיקה: בית הספר למוזיקה של הקריה האקדמית אונו מציע קורס תאורת במה, שהיקפו עשרה מפגשים בשעות הערב. הקורס מתמקד הן בידע תיאורטי והן בכלים טכניים מעשיים שנדרשים להכשרתם של טכנאי תאורה והוא מתמקד בתאורה לבמה, למופעים ולהפקות. בבית הספר נערכת תכנית לימודי מוזיקה לתואר ראשון ותכניות נוספות לתעודה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס תאורן במה?

רוצה לדעת יותר על קורס תאורן במה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: לימודי תקשורת
התקבלו 125 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp