אפיק מעבר לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בסוציולוגיה מהפתוחה לאוניברסיטת תל אביב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב


הקבלה ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מותנית בדרך כלל בציון גבוה למדיי בתעודת הבגרות ובפסיכומטרי, עם זאת גם מי שאינם עומדים בתנאי הסף הללו יכולים לשפר את סיכוייהם להתקבל ללימודים דרך השתתפות בתכנית אפיק המעבר, שפועלת במסגרת שיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה למוסדות שונים, באישור המל"ג.


אפיק מעבר ללימודי פסיכולוגיה ואנרתופולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב מאפשר למי שאינם עומדים מסיבות שונות בתנאי הקבלה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ומעוניינים ללמוד במסלול גמיש דרכו ניתן לשפר את סיכויי הקבלה. בתכנית אפיק המעבר הסטודנטים מתחילים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה בתנאי קבלה נוחים ועם עמידה בכל חובותיהם יכולים להמשיך ללימודים בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל-אביב ושם להשלים את הלימודים.

 

תכנית הלימודים


אפיק המעבר מורכב ממקבץ של קורסים שעוסקים בתחומי יסוד בעולם חקר החברה והתרבות. דרך הקורסים הללו הסטודנטים מתוודעים להיבטים בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה ועוסקים במושגי יסוד שחשובים להמשך הלימודים בתחום. נוסף על כך, הלימודים באפיק המעבר מסייעים לסטודנטים לפתח מיומנויות מחקר כמותי שמתאימות לסטודנטים למדעי החברה, לרבות יכולות כתיבה אקדמית ועיצוב מחקרים.


אלה הם הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה - חשוב לציין כי כדי לעבור בהצלחה לחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה יש צורל להשלים קורסים נוספים מעבר לאלה הנכללים בטבלה -

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס המקביל באוניברסיטת תל-אביב
מבוא לסוציולוגיה מבוא לסוציולוגיה
מבוא לאנתרופולוגיה מבוא לאנתרופולוגיה
יסודות מחקר כמותי ב' - ניתוח נתונים סטטיסטיים מבוא לניתוח נתונים וסטטיסטיקה

יסודות מחקר כמותי א' - עקרונות מחקר ועיצובו

או - 

שיטות המחקר במדעי החברה - עקרונות במחקר וסגנונותיו

יסודות מחקר חברתי וכתיבה אקדמית

 

מתכונת הלימוד


מתכונת אפיק המעבר היא גמישה במיוחד וזאת בהתאם לשיטת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה. הקורסים נלמדים במתכונת המשלבת מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד יחד עם למידה מקוונת באמצעות טכנולוגיות. הסטודנטים יכולים להתאים את קצב הלמידה וכמות הקורסים לצורכיהם ולשילוב עם עבודה. באפשרותם לרכז את כל הקורסים הנדרשים בשנה אחת או לחלופין לפרוש את הקורסים הנדרשים במקבץ על פני כמה שנים, לפי נהלי האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת תל-אביב.


תנאי קבלה


אין צורך להציג תעודת בגרות מלאה או ציון בפסיכומטרי כדי להתקבל אל הלימודים באפיק המעבר. דרך תנאי הקבלה הגמישים שואפים באוניברסיטה הפתוחה לפתוח את אפיק המעבר בפני מגוון רחב של אוכלוסיות, ללא תלות ברקע הלימודי הקודם שלהן.


המשך לימודים


קבלתם של סטודנטים לחוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה באוניברסיטת תל-אביב נערכת בהתאם להישגים שלהם בקורסים הנלמדים באפיק המעבר, הם מקבלים פטורים על הקורסים הנלמדים באוניברסיטה הפתוחה. יש צורך בהשלמה של 30 נקודות זעות בממוצע של לפחות 85. הממוצע הנדרש בקורסים שבטבלת ההקבלות הוא לפחות 90. נוסף על כך הם נדרשים לעבור את הקורס "מקורות היסטוריים ואינטלקטואליים במדעי החברה" במהלך השנה השנייה ללימודיהם באוניברסיטת תל-אביב.


סטודנטים שמעוניינים להתקבל ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה במסלול דו חוגי, נדרשים לעמוד גם בחובות החוג השני כפי שדורשת אוניברסיטת תל-אביב. במקרים מסוימים ניתן להשלים חובות אלה דרך לימוד באפיק מעבר נוסף באוניברסיטה הפתוחה.


המעבר לאוניברסיטת תל-אביב צריך להתבצע לא יאחור משנה אחת מתחילת הקורס האחרון במקבץ ועד חמש שנים ממועד תחילתו של הקורס הראשון במקבץ.


כמו כן על המועמדים לעמוד בדרישות השפה האנגלית כחלק מן התנאים לקבלה לחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. יש צורך להגיע לרמת "מתקדמים ב'" לפחות, בעדיפות למועמדים בעלי רמת פטור באנגלית. ישנה אפשרות להשלים את דרישות האנגלית במסגרת קורסים ייעודיים שנלמדים באוניברסיטה הפתוחה, ניתן ללמוד בקורסים הללו במקביל ללימודים באפיק המעבר.

 

 

מוסדות לימוד אפיק מעבר בסוציולוגיה מהפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

חוות דעת של סטודנטים: סוציולוגיה

התקבלו 54 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp