אפיק מעבר לכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר לכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב

אפיק מעבר ללימודי כלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב


לימודי כלכלה הם בין המקצועות המבוקשים באקדמיה והם מהווים צעד חשוב בדרך לקריירה בתחום הפיננסי והעסקי. בדרך כלל, הקבלה ללימודי כלכלה מתבססת על הישגים גבוהים בבגרויות ובפסיכומטרי. מוסדות הלימוד גם שמים דגש על הישגים במקצועות כמותיים ועל הציון בפרק המתמטיקה של הפסיכומטרי. עם זאת, גם מי שאינם עומדים בדרישות אלה יכולים להתקבל ללימודי הכלכלה וזאת במסגרת תכנית ייחודית בשם "אפיק מעבר".


תכנית אפיק המעבר ללימודי כלכלה מאפשרת לסטודנטים להתחיל את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה ולהמשיך את התואר בבית הספר לכלכלה של אוניברסיטת תל-אביב. מסלול זה מתאים למי שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודי הכלכלה שמציבה אוניברסיטת תל-אביב והוא מאפשר קבלה על סמך הישגים במקבץ קורסים. אפיק המעבר מתאפיין במסגרת לימודים גמישה במיוחד שיכולה להתאים למעוניינים לשלב לימודים ועבודה ולסטודנטים ממגוון רחב של אוכלוסיות וקבוצות גיל.


תכנית הלימודים


במהלך אפיק המעבר, הסטודנטים לומדים מקצועות יסוד בכלכלה שנלמדים במסגרת השנה הראשונה ללימודי הכלכלה באוניברסיטת תל-אביב. קורסים אלה מתמקדים במקצועות בסיס מן המדעים וממדעי החברה שחיוניים לכלכלנים, כגון סטטיסטיקה ומתמטיקה. כמו כן, נלמדים היבטים במיקרו כלכלה ובמקרו כלכלה.


מקבץ הקורסים הנדרש במסגרת אפיק המעבר לכלכלה כולל את הקורסים הבאים, יש לציין כי נדרשים קורסים נוספים כדי להשלים את נקודות הזכות הנדרשות להשלמת האפיק:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל באוניברסיטת תל-אביב
מבוא למיקרו כלכלה ו - מבוא למקרו כלכלה יסודות הכלכלה ו - הכלכלה הגלובלית והמשק הישראלי
חשבון דיפרנציאלי לכלכלה וניהול מתמטיקה לכלכלנים א'
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א' מבוא לסטטיסטיקה לכלכלנים א'
מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב' מבוא לסטטיסטיקה לכלכלנים ב'

 

מתכונת הלימוד


אפיק המעבר כולל מספר קורסים שנלמדים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה. הסטודנטים יכולים להתאים את קצב הלמידה ואת לוח הזמנים כך שיתאימו לצורכיהם, כגו לשילוב עם עבודה. ניתן לפרוש את אפיק המעבר על פני מספר שנים או לרכז את כל הקורסים הנדרשים בו בשנה אחת. הקורסים נלמדים במתכונת המשלבת בין למידה מקוונת בסיוע של טכנולוגיות למידה מתקדמות לבין לימוד פרונטלי והדרכה במרכזי הלימוד שמפעילה האוניברסיטה הפתוחה בכל רחבי הארץ.


תנאי קבלה


באוניברסיטה הפתוחה לא דורשים מן המועמדים להציג ציון בפסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה כדי להתקבל לאפיק המעבר וזאת במסגרת תנאי הקבלה הגמישים של האוניברסיטה. מוסד הלימוד מתמקד בהישגים של המועמדים בזמן אפיק המעבר ולא ברקע הלימוד הקודם שברשותם. באופן זה הלימודים באפיק המעבר פתוחים למגוון רחב של אוכלוסיות, כגון חיילים משוחררים וחיילים בזמן השירות, אנשים עובדים, תלמידים בזמן התיכון ואוכלוסיות נוספות.


המשך לימודים


סטודנטים שמשלימים את כל הדרישות באפיק המעבר יכולים להמשיך ללימודים בבית הספר לכלכלה של אוניברסיטת תל אביב, הם מקבלים פטורים ממקצועות שנלמדים במסגרת טבלת ההקבלות באפיק וקבלתם נעשית בהתאם להישגים בקורסים הללו. על המועמדים לצבור 30 נקודות זכות, להציג ציון ממוצע של לפחות 85 בחמשת הקורסים בטבלה ולהיות בעלי ציון ממוצע של לפחות 80 בקורסים האחרים שנלמדים באפיק.


את הלימודים בבית הספר לכלכלה יש להתחיל עד חמש שנים מתחילת הקורס הראשון באפיק המעבר ולא יאוחר משנה מתחילת הקורס האחרון בטבלת ההקבלות באוניברסיטה הפתוחה.


נוסף על כך, הסטודנטים צריכים לעמוד בדרישות השפה האנגלית ולהגיע לרמת פטור אקדמי. הרמה הנדרשת היא "מתקדמים ב'" לפחות, בעדיפות לרמת פטור באנגלית. את הדרישות הללו ניתן להשלים במהלך תקופת אפיק המעבר, בקורסי אנגלית שנלמדים באוניברסיטה הפתוחה במקביל לאפיק. מי שאינם מגיעים לרמת הפטור בעת הקבלה לבית הספר לכלכלה באוניברסיטת תל-אביב נדרשים להשלים את הדרישות באנגלית במהלך הסמסטר הראשון ללימודים.

 

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp