קורס השלמה לחשמלאי מעשי במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין

אהבת? שתף ב:

קורס השלמה לחשמלאי מעשי במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


ממשיכים לצמוח בתחום החשמל


תחום החשמלאות נמצא תחת פיקוחו של משרד העבודה, שקובע את דרגות ההסמכה לבעלי המקצוע. בין דרגות ההסמכה בחשמל נמצא הרישיון בדרגת חשמלאי מעשי, שמאפשר למחזיקים בו לערוך עבודות תיקון ותכנון במתקני חשמל במתח נמוך עד לרמת 1 X 40 אמפר. דרגה זו היא השנייה במדרג ההסמכות בחשמל והיא נמצאת מעל דרגת "חשמלי עוזר". התפתחויות מתמידות בטכנולוגיות החשמל מחייבות את אנשי המקצוע להתעדכן בכל החידושים בתעשייה, כדי להציע שירות מתקדם ואיכותי ללקוחות פרקטיים ומסחריים.


חשמלאים שברצונם לפתח את הקריירה ולשדרג את הדירוג המקצועי שלהם יכולים ללומד בקורס השלמה לחשמלאי מעשי שמתקיים במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין. המסלול להכשרה מקצועית מכין את משתתפיו למבחנים חיצוניים שעורך משרד העבודה, שנדרשים לצורך קבלת רישיון החשמלאים הרשמי. רישיון חשמלאי מעשי יכול לפתוח אפשרויות תעסוקה חדשות בפני בוגרי הקורס ולאפשר להם להשתלב בפרויקטים מורכבים יותר לתכנון, תיקון וטיפול במערכות חשמל.


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס רוכשים כלים מעשיים ועיוניים לביצוע של עבודות חשמל, הם לומדים כיצד להוביל תהליכי תכנון והתקנה וכיצד לבצע פיקוח ובקרה על עבודות ולערוך מבדקים שונים לאיתור תקלות. תחילה הם מתוודעים למושגים בחשמל ובאלקטרוניקה וכן לסוגי המכונות והמתקנים בתעשייה. כמו כן, נלמדים עקרונות האחזקה של מתקני חשמל ורשתות חשמל ושיטות לביצוע תיקונים בסוגים שונים של מערכות. התכנית מקיפה גם את עקרונות העבודה הבטוחה בגובה בתעשייה, כפי שזו נדרשת מחשמלאים במהלך עבודתם.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית הוא כ - 316 שעות לימוד. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב. הקורס משלב עבודה מעשית במערכות חשמל ותרגולים במעבדות שבעזרתם המשתתפים יכולים לצבור ניסיון מעשי ולהכיר מקרוב את התהליכים והכלים הנלמדים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך הקורס נכללים:

 

  • מתקני חשמל
  • עבודה בגובה
  • מכונות חשמל
  • תורת החשמל
  • יסודות באלקטרוניקה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המרכז להשתלמויות מציע שלל קורסים בחשמלאות במסגרת מגמת חשמל, הקורסים מסייעים למשתתפים בהם להתכונן לקבלת דיפלומות מוכרות בחשמל ומתאימים גם לעובדים מנוסים שמעוניינים לעלות בסולם הדרגות לחשמלאים. בין הקורסים שנלמדים במכללה זו נכללים קורס חשמלי מוסמך, קורס חשמלאי מוסמך להנדסאי מכטרוניקה, קורס חשמלאי מוסמך להנדסאי אלקטרוניקה ומכשור, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס שירות והתקנה לקירור ומיזוג אוויר ומסלולים נוספים.


במרכז להשתלמויות ניתן ללמוד בעוד שלל מגמות, בהן המגמה למחשוב ובקרה, המגמה לאחזקה, מגמת תחבורה ורכב, מגמת סביבה, חקלאות ומים, מגמת מקצועות הניהול, מגמת אנרגיה וגז טבעי, מגמת מולטימדיה ועיצוב ומגמות נוספות. הקורסים שמתקיימים במרכז להשתלמויות חושפים את המשתתפים לתהליכים עדכניים במשק ומעניקים להם כלים לפיתוח של קריירה חדשה ומבוקשת. הקורסים יכולים להתאים גם לעובדים שמעוניינים בהסבה מקצועית לתחומים מבוקשים. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם שלל גופים בתעשייה כדי לסייע להשתלבות המקצועית של הבוגרים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בעלי תעודת גמר "שירות והתקנת מזגנים" או להחזיק ברישיון חשמל בדרגת חשמלאי עוזר. המועמדים עובדים ראיון בפני וועדת קבלה שבו נבחנים הניסיון המקצועי הקודם שלהם והתאמתם למסלול.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בכל הדרישות במהלך הקורס בהצלחה מקבלים תעודת גמר שניתנת על ידי משרד העבודה. כדי לקבל את התעודה יש צורך לעבוד בהצלחה שלושה מבחנים חיצוניים שנערכים מטעם משרד העבודה. אחרי צבירת ניסיון מקצועי של לפחות שנתיים מיום קבלת הדיפלומה, הם יכולים להגיש בקשה לרישיון חשמל בדרגת "חשמלאי מעשי".

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין