קורס עוזרי הוראה בחינוך הגופני במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

קורס עוזר הוראה לחינוך גופני עבור אנשים עם מוגבלויות - מכללת סמינר הקיבוצים

 

עולים על אימונית


החובות ותחומי האחריות של עוזרי הוראה בחינוך גופני מתמקדות בהיבט הטכני. עוזרי הוראה בחינוך גופני מסייעים בהובלת פעילויות ספורטיביות, שמירה על משמעת ומתן תמיכה עבור תלמידים עם צרכים מיוחדים. במסגרת התפקיד על עוזר ההוראה לחינוך גופני מוטלת החובה לסייע למורה בתכנון השיעורים וכן במתן תמיכה עבור התלמידים. בדיוק כמו שתלמידים זקוקים לתמיכה וסיוע מגורם אחר מלבד המורה בכיתה – כך גם הם זקוקים לאותה תמיכה בשיעורי החינוך הגופני. במקרה זה, חובותיו של עוזר ההוראה תלויות בצורכי התלמידים.


כאשר מכסת התלמידים היא גדולה, הרבה יותר קשה למורה לפקח באופן ראוי על כל אחד ואחת מן התלמידים. עוזרי הוראה יכולים למלא את תפקידו של המורה לפי הצורך ולהפוך את עבודתו לקלה יותר, זאת על ידי סיוע בפיקוח על משחקים, ביצוע הערכות, התקנת ציוד והפעלת קבוצת התלמידים. ישנן מספר לא מבוטל של פעילויות במסגרת בית הספר, כולל פעילויות חוץ-לימודיות ותכניות ספורט בית-ספריות, המסתמכות על עוזרי הוראה לחינוך גופני. לעתים קרובות העוזרים הם אלו אשר לוקחים את התפקיד הראשי באימון התלמידים או בהתאמת תכניות. תפקידים אחרים שעוזר מורה יכול לקבל בבית ספר תלויים ברקע ובאינטרסים של הפרט, או בצורכי בית הספר.


אין ספק שתפקיד עוזר הוראה בחינוך גופני הוא משמעותי עבור כל מסגרת בית ספרית. לפיכך, אם אתם נמשכים אל עולם ההוראה והחינוך הגופני, קורס עוזר הוראה לחינוך גופני במכללת סמינר הקיבוצים יכשירו אתכם לתפקיד מהנה ומאתגר כאחד.

 


תכנית הלימודים


התכנית בקורס עוזר הוראה לחינוך גופני מטעם מכללת סמינר הקיבוצים כפופה לתכנית הלימודים של משרד החינוך בתחום החינוך הגופני. מטרת התכנית הינה להקנות הכשרה מקצועית עבור אנשים בעלי מוגבלויות בתחום החינוך הגופני וכן לספק עבורם מיומנויות תעסוקתיות, יכולת התמודדות יומיומית, כישורים חברתיים ותחושת שייכות. הקורס משלב מגוון רחב של גישות ומתודות לשיפור הכושר הגופני יחד עם פיתוח אישי ומקצועי.

 


מתכונת הלימוד


קורס עוזר הוראה לחינוך גופני מטעם מכללת סמינר הקיבוצים נלמד בהיקף של 180 שעות לימוד, במתכונת של לימודי בוקר הכוללים מפגש אחד בשבוע. כמו כן, הסטודנטים נדרשים לסיים 20 שעות עבודה מעשית.


נושאי הלימוד

 

  • מערכת השרירים
  • משחקי נופש ופנאי
  • חוקה בענפי ספורט
  • אמצעים לשיפור הכושר   
  • תורת האימון
  • מערכת הנשימה   
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


מכללת סמינר הקיבוצים הוקמה בשנת 1939 כחלק מפעילותן של התנועות הקיבוציות בארץ ישראל. סמינר הקיבוצים נמנית בין המכללות הוותיקות בארץ בכל הקשור לתחום החינוך. המכללה שואפת לספק את מיטב הכלים וההדרכה הנדרשים עבור הכשרת מורים וגננות עבור מסגרות החינוך השונות שקיימות במדינה. לסמינר הקיבוצים סט ערכים מוסריים-חברתיים אשר פועלים ככלי לשינוי חברתי ומונחלים אצל כל אחד ואחת מן הסטודנטים.


תנאי קבלה


מסלול עוזר הוראה לחינוך גופני מבקש מועמדים אשר חצו את גיל 18 ומאובחנים עם אחת מהלקויות הללו: קשיי למידה מורכבים, בעיות תקשורת בתפקוד גבוה, מגבלה נפשית, קושי בתפקוד הלימודי, מוגבלות שכלית התפתחותית וכדומה.


תעודה


בוגרי מסלול הלימוד יזכו לתעודת גמר מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.


אפשרויות תעסוקה


בעזרת לימודים אלו יוכלו הבוגרים להשתלב במסגרות החינוך הפורמליות, בחינוך הבלתי פורמלי, במפעלי ספורט וכן בתעשיות כושר.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp