לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית > הסבה להוראת סייבר

הסבת אקדמאים להוראת סייבר - הכשרת אקדמאים להוראת סייבר


מחפש/ת מידע על לימודים? הסבה להוראת סייבר? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
הסבה לעבודה סוציאלית
הסבת אקדמאים לסיעוד
הסבה להנדסת תוכנה
הסבה לרפואה
הסבה להנדסת חומרה
קורס הסבה לתכנות JAVA
הסבה לראיית חשבון
הסבה להוראת אנגלית
הסבה להוראת חינוך מיוחד
לימודי שמאות מקרקעין לאקדמאים
 
 
הסבת אקדמאים להוראה
הסבה ועבודה
השלמה לתעודת הוראה
תעודת הוראה
הסבת הנדסאים להוראה
קלינטק - לימודים
הסבת אקדמאים לבדיקות תוכנה
הסבה לתכנות
לימודי הסבה למערכות מידע
הסבה - רוקחות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

הסבת אקדמאים להוראת סייבר - תעודת הוראה בסייבר לאקדמאים

 

כחלק מן הרצון להכשיר את הדור הצעיר למצוינות טכנולוגית, שואפים במשרד החינוך לפתח כישורי מחשוב מתקדמים אצל ילדים ובני נוער. בין הנושאים האקטואליים בעולם המחשוב נמצא ענף הסייבר ואבטחת המידע, הים ישנה דרישה מוגברת לכוח אדם איכותי בתחום הסייבר ובמקביל גם להוראתו בבתי הספר כדי להעניק את הידע הטכנולוגי החשוב הזה גם לדור הצעיר.


הצורך הלאומי בהטמעת ידע בסייבר לילדים ולבני נוער הביא לפיתוחן של מגמות סייבר בבתי ספר. משרד החינוך והמל"ג מעודדים אקדמאים מצטיינים מענפי מדעי המחשב והמדעים המדויקים שמעוניינים לעבור הסבת אקדמאים, ללמוד במסלולים להסבת אקדמאים להוראת סייבר. אלה הן תכניות ייעודיות שנועדו להכשיר את בעלי התארים ללימוד אבטחת מידע והגנה ופיתוח סייבר במערכת החינוך והן מספקות לאקדמאים את מכלול הכלים שנדרש כדי לבצע את המעבר מההייטק לבתי הספר.


הוראת סייבר


תקיפות סייבר מסיביות שהביאו להשפעות מרחיקות לכת בתחום הביטחוני והכלכלי הביאו להצבת תחום הגנת הסייבר ופיתוח הסייבר כיעד לאומי בישראל. בין היתר, מגמה זו באה לידי ביטוי בהוראת סייבר בבתי ספר. עד היום פעלו מגמות סייבר בעיקר בבתי ספר תיכוניים ובמספר מצומצם של בתי ספר. כעת שואפים במשרד החינוך להרחיב את היקף לימוד הסייבר לעוד מאות בתי ספר ולהחיל לימודים אלה כבר בבית הספר היסודי, מכיתה ה' ואילך. השאיפה היא לחשוף עוד אלפי תלמידים ותלמידות לתחום הסייבר כבר בשנים הקרובות ולפתוח עוד עשרות כיתות ומגמות סייבר בבתי ספר. דרך לימוד הסייבר פועלים במשרד החינוך להכשרת בני הנוער כמובילי מערך הסייבר במדינה ולקידום הביטחון המקוון בארץ.


הסבת אקדמאים להוראת סייבר


כדי להכשיר מורים איכותיים להוראת הסייבר בבתי הספר מפעילים במשרד החינוך תכניות הסבת אקדמאים להוראה בתחום זה. המסלולים להסבת אקדמאים להוראת סייבר מיועדים בעיקר לאקדמאים מעולם מדעי המחשב, ההייטק והמדעים המדויקים ששולטים בתחום אבטחת המידע והסייבר ומעוניינים להעביר את הכלים שברשותם גם אל הדור הצעיר.


תכניות הסבת האקדמאים כוללות תכנים הן בתחום הסייבר והן בתחום החינוך. הן חושפות את האקדמאים לגישות חינוכיות שונות ולכלים לניהול כיתה ולהובלת מערכי שיעור. התכניות נוגעות גם בתהליכי שילוב טכנולוגיות מתקדמות להוראה והתמודדות עם דילמות ואתגרים שונים בעולם המקוון שבהן יכולים להיתקל התלמידים הצעירים.


מתכונת הלימוד - הסבת אקדמאים להוראה כמה זמן


המסלולים להסבת אקדמאים להוראת סייבר נפרשים בדרך כלל על פני פרק זמן של כשנתיים. השיעורים מתקיימים בדרך כלל ביום מרוכז שבועי אחד מלא, התנסות מעשית בהוראה מתקיימת במספר ימים נוספים במהלך השבוע. ההתנסות המעשית מתקיימת בהדרכה ובסיוע של מדריכים פדגוגיים ובמהלכה האקדמאים משתלבים בבתי הספר ומתנסים בפועל בהוראת סייבר.


הסטודנטים בתכנית זו מתחילים את הסטאז' בחינוך כבר בשנה השנייה להסבה, הסטאז' כולל עבודה בבתי ספר בהיקף של כשליש משרה לכל הפחות והוא כולל גם סדנאות סטאז' שמתקיימות במוסדות הלימוד. הסטאז' בחינוך הוא אחד התנאים שמציב משרד החינוך להשתלבות בהוראה בפועל. בחלק מן המוסדות, אקדמאים מצטיינים יכולים לקבל סיוע במימון שכר הלימוד בתכנית באמצעות מלגות לימוד שונות.


הסבת אקדמאים להוראה לימודי ערב


נכון להיום, תחום הוראת הסייבר אינו נלמד במתכונת לימודי ערב. עם זאת, ניתן למצוא מסלולים רבים אחרים שמציעים הסבת אקדמאים להוראה בלימודי ערב. חלק מן המוסדות מאפשרים לאקדמאים ללמוד במסלול גמיש שנוח יותר לשילוב עם העבודה. בתכניות אלה השיעורים מרוכזים לרוב בערב אחד שבועי ומתקיימים גם בימי שישי. יש לציין כי ההתנסות המעשית מתקיימת בשעות הבוקר באחד הימים בשבוע.


תכניות לימודי ערב להסבת אקדמאים מתאימות בעיקר לאקדמאים שמעוניינים ללמד את תחום הדעת שבו צברו ניסיון באקדמיה ובתעשייה והן מיועדות לרוב לאקדמאים מצטיינים. הסבות אלה מציעות במרבית המקרים הסבה להוראה בבית הספר העל יסודי בהתמחויות שונות.


משרד החינוך הסבת אקדמאים להוראה


במשרד החינוך פועל האגף להכשרת עובדי הוראה, שעוסק בפיקוח על מכללות לחינוך בישראל ועל התכניות האקדמיות שמתקיימות בהן. בין המסלולים עליהם מפקחים באגף נכללים גם המסלולים להסבת אקדמאים להוראה והם עוברים גם את אישור המל"ג. מסלולי ההסבה מאפשרים לאקדמאים ללמד את תחום הדעת שלהם או לקבל את הכלים להוראת תחום דעת אחר בבתי ספר. יש לציין כי הגוף האחראי על תכני הלימוד בתכניות ההסבה הוא המל"ג, משרד החינוך הוא גם הגוף שאחראי על הענקת תעודות ההוראה ואת רישוי ההוראה לאקדמאים עם תום הסמכתם.

 


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית היא למועמדים שברשותם תואר ראשון לפחות בממוצע ציונים גבוה. יכולים להתקבל בוגרי לימודי מדעים לתואר B.Sc., בדרך כלל לימודי מדעי המחשב, לימודי מתמטיקה, לימודי פיזיקה ומקצועות משיקים נוספים, בממוצע שבין 70 - 75 ומעלה. מועמדים בעלי תואר ראשון BA נדרשים בדרך כלל לממוצע גבוה יותר כדי להתקבל. מוסדות הלימוד דורשים מן המועמדים להגיש גיליונות ציונים שמעידים על ההישגים האקדמיים שלהם ולעבור ראיונות אישיים שבהם נבדקים הנתונים שלהם והמוטיבציה שלהם להשתלב בהוראה. במקרים מסוימים, מועמדים שאין ברשותם רקע מספיק בתחום מדעי המחשב נדרשים לבצע השלמות בהתאם לקביעת מוסד הלימוד.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


לבוגרים שמשלימים את כל חובותיהם בתכנית ניתנת תעודת הוראה מטעם מוסד הלימוד ומשרד החינוך. בדרך כלל מדובר בתעודת הוראת מדעי המחשב ותעודת התמקצעות בהוראת סייבר. קבלת התעודה מותנית בין היתר בהשלמת הסטאז' בחינוך ובעמידה בתנאים נוספים שמציבים במשרד החינוך.


מאחר ומשרד החינוך פועל לאחרונה לקידום תחום הסייבר ולהרחבת ההוראה בענף, בוגרי התכנית יכולים להשתלב במגוון של תפקידי הוראה בבתי ספר על יסודיים ובחלק מן המקרים גם בחינוך היסודי. במרכז לחינוך סייבר מסייעים לבוגרים שעומדים בכל התנאים בהשתבצות בבתי ספר בהם פועלות מגמות סייבר. לאחר צבירת וותק בהוראה האקדמאים יכולים להמשיך לקדם את הקריירה דרך השתתפות בהשתלמויות למורים ובקורסים לתעודה בענפי החינוך השונים. כמו כן, הם יכולים להתקדם לתפקידים בכירים יותר במערכת החינוך, כגון רכזות מקצוע והובלה של פרויקטים חינוכיים בתחום הוראת המחשבים והסייבר.


מכללות הסבת אקדמאים להוראת סייבר


בית ברל הסבת אקדמאים


במכללה האקדמית בית ברל פועלת תכנית להסבת אקדמאים להוראת מדעי המחשב עם התמחות הגנת סייבר והנדסת תוכנה. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין המרכז לחינוך סייבר. אורכו של המסלול הוא כשנתיים והוא מתאים לאקדמאים מתחומי המדעים המדויקים ולאקדמאים מענפים נוספים. בשנה השנייה בתכנית מתחילים לבצע סטאז' במערכת החינוך וגם משתתפים בסדנאות ותרגולים שונים. המכללה עורכת עוד שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה בהן גם תכניות לאקדמאים מצטיינים כגון מסלול הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה והסבת אקדמאים להוראת פיזיקה בתכנית "מעל ומעבר". מסלולים אלה מכינים אקדמאים להוראת מקצועות המתמטיקה והפיזיקה לבגרות ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. כמו כן, ניתן להתמחות במקצועות נוספים במסגרת ההסבה להוראה, כגון הוראת ביולוגיה, הוראת כימיה, הוראת סביבה וחקלאות, הוראת גיאוגרפיה והוראת מקצועות הומניים נוספים.

 


אתם בוודאי מעוניינים לדעת היכן עוד מתקיימים הלימודים, מה עלות התכנית והאם נערך בקרוב יום פתוח. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובה לכל שאלה, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות האישי שלנו בחינם ולחסוך כסף וזמן יקר.

 

רוצה לדעת יותר על הסבה להוראת סייבר? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על הסבה להוראת סייבר
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד הסבה להוראת סייבר

חוות דעת של סטודנטים: הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית (81 חוות דעת)
התקבלו 81 דירוגים בציון ממוצע: 3.9 מתוך 5    
Shiri,אוניברסיטת תל אביב, תל אביב - הסבה לסיעוד, 16/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
המבנה קצת ישן, והתנאים הפיזים פחות טובים מבמקומות אחרים, אבל רמת הלימודים והצוות בבית הספר מקסים.

על הקמפוס
המבנה קצת ישן, והתנאים הפיזים פחות טובים מבמקומות אחרים, אבל רמת הלימודים והצוות בבית הספר מקסים.
הדס,אוניברסיטת תל אביב, תל אביב - הסבה לסיעוד, 01/04/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
רוב המרצים הם ללא הכשרה בהוראה ולכן חלק גדול מהם לא מעבירים את החומר בצורה טובה למרות הידע הנרחב שיש להם.

על הקמפוס
מאד גדול, יש הרבה ספריות, מתחמים ללמידה, הרבה קפיטריות.
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי חינוך
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים בפסיכולוגיה
תכניות הרחבת הסמכה במערכת החינוך
השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית
לימודי מדריך אמנות משקמת
תואר ראשון ביום אחד בשבוע
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להסבת אקדמאים - הסבה מקצועית
הסבה לעבודה סוציאלית - אשקלון
אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט
הכשרת אקדמאים להוראה - בית ברל
הסבת אקדמאים להוראה - לוינסקי
מכללת חמדת הדרום - הסבת אקדמאים להוראה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על הסבה להוראת סייבר?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר בתחום הריקוד לתלמידי תיכון (לפני 5 שעות, 31 דקות)
לימודי השלמה לתעודת הוראה (לפני 2 ימים, 8 שעות, 33 דקות)
תואר בתחום הריקוד לתלמידי כיתה יא (לפני 2 ימים, 9 שעות, 52 דקות)
תואר ראשון דרך אפיק מעבר (לפני 3 ימים, 39 דקות)
אפיק מעבר - לימודי תואר ראשון (לפני 3 ימים, 59 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD