מכינה למחול במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
מכינה למחול במכללת סמינר הקיבוצים

המכינה למחול - מכללת סמינר הקיבוצים

 

בתופים ובמחולות


הריקוד הוא תחום המשלב בין התשוקה לתזוזת הגוף לבין חוש קצב מפותח. בעזרת הריקוד, האדם משחרר אנרגיות החוצה, מאפשר לאדרנלין לזרום בדם ומשתמש בגופו בצורה אמנותית. הריקוד עוזר לאדם לבטא רעיונות באמצעות תנועת הגוף, להרגיש חופשי ומשוחרר מעכבות ולספק חוויה אסתטית ונעימה לעין עבור הקהל.


מחול מוגדר ככל סוג של ריקוד אשר נועד להתבצע מול קהל ונמצא על ספקטרום האמנות. בתרבות המערבית, הצורה הוותיקה ביותר במחול היא בלט. אך מעבר לבלט, ישנן פנים רבות למחול: מחול עכשווי, מודרני, תיאטרון מחול, היפ הופ, ג'אז וכדומה.


אם נעלי הבלט נמצאות על רגליכם עוד מגיל ינקות, ההבעה באמצעות הגוף היא משאת נפשכם והתשוקה לאמנות עוטפת אתכם – המכינה למחול של מכללת סמינר הקיבוצים תתרגם עבורכם את שלל המאפיינים הללו לקריירה קסומה וקצבית ותסייע לכם להתקבל ללימודים בתחום המחול.


תכנית הלימודים


הלימודים במסגרת המכינה למחול מטעם מכללת סמינר הקיבוצים מקנים עבור הסטודנטים הכשרה מעמיקה במחול, בתנועה ובריקוד. תכנית הלימודים חושפת את  הסטודנטים לעולם המחול וכן לתחומי היצירה וההוראה. הסטודנטים במכינה מקבלים כלים רבים אשר מפתחים את יכולות הריקוד שלהם, את החוש היצירתי וכן את ההבנה שלהם בכל הקשור לריקוד ולאמנות הבמה. הסטודנטים משתתפים בקורסים בנושאי בלט קלאסי, מחול מודרני ועכשווי, מחול מודרני (המשלב טכניקות שונות), וכן פילאטיס.


נושאי הלימוד

 

 • בלט קלאסי
 • כתב תנועה
 • תזונה בריאה
 • אימפרוביזציה
 • תולדות הריקוד
 • פילאטיס   
 • אנטומיה
 • פיזיולוגיה
 • כושר גופני
 • פלדנקרייז
 • קומפוזיציה   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

בשנת 1939 הוקמה מכללת סמינר הקיבוצים ומאז ועד היום היא פועלת בכדי להכשיר סטודנטים רבים לתחום החינוך והאמנות. זוהי אחת המכללות הוותיקות בארץ ישראל בתחום החינוך. המכללה הוקמה כחלק מיוזמתה של התנועה הקיבוצית בארץ, כאשר ערכיה מבוססים על ביסוס אזרחות דמוקרטית בקרב האדם, טיפוח דעת אקדמית וכן שילוב אמנויות בחינוך. התפישה החינוכית של המכללה מציבה את האדם במרכז ורואה את ההוראה כתחום כולל אשר משלב בתוכו את הטבע, הקהילה והמערכת הבית ספרית.


מכללת סמינר הקיבוצים פועלת בכדי להעניק את מיטב הכישורים והמיומנויות המקצועיות עבור הסטודנטים הרבים שלומדים בה, במטרה ליצור אנשי חינוך איכותיים שמחזיקים בסט ערכים רם מעלה ורואים במקצוע החינוך כשליחות מקודשת אשר מכריע את גורלם של דור העתיד בישראל. תכניות הלימודים במכללת סמינר הקיבוצים מעודכנות בתכיפות רבה בכדי להתאים את עצמן לדרישות שוק העבודה, זאת במטרה לספק עבור הסטודנטים חוויית למידה פרקטית ואקטואלית. במסגרת מכללת סמינר הקיבוצים ניתן למצוא מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני וכן לקורסים מקצועיים ולימודי תעודה.


תנאי קבלה


המכינה מתאימה למועמדים ללימודים בבית הספר לאמנויות המחול, אלו אשר זקוקים להכשרה מעשית. כמו כן, היא מתאימה למעוניינים להתנסות בתחום התנועה ולצבור ניסיון וכלים מקצועיים בענף.

 

על מנת להתקבל, יש להציג אישורים רפואיים מטעם רופא משפחה, וכן לבצע בדיקת אורטופדית ובדיקת מאמץ (ארגומטרית) במכון רפואי מוסמך לכך.


תעודה


בוגרי המכינה במסלול השני והאינטנסיבי יותר זוכים לתעודת גמר מטעם המכללה עם סיום לימודיהם. מטרתה של המכינה המקוצרת הינה להכשיר את הסטודנטים לקראת לימודים מתקדמים יותר, בהנחה וירצו זאת.


המשך לימודים


בוגרי המכינה המקוצרת למחול מטעם סמינר הקיבוצים יוכלו להמשיך וללמוד במסגרת מסלולים מתקדמים יותר, כגון: לימודי תרפיה בתנועה, תואר ראשון במחול וכן הלאה. בוגרי המכינה הארוכה יותר אשר זכו בתעודה יוכלו לתפקד בתור מדריכי ריקוד בשלל מסגרות שונות.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים