הכשרה מקצועית מכוונת תעסוקה במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

קורסים להכשרה מקצועית מכוונת תעסוקה במכללת סמינר הקיבוצים - קורסים לאנשים עם מוגבלויות


כל הדרך לתעסוקה


שוק העבודה של היום הוא דינמי במיוחד ועובדים נדרשים להיות בעלי סל נרחב של כישורים ויכולות כדי להצליח ולהתקדם בו. בעולם התעסוקה שואפים היום יותר מאי פעם להיות נגישים לצורכים של אנשים עם צרכים מיוחדים, כדי לאפשר להם לממש את היכולות שלהם ולהשתלב בתפקידים השונים באופן שוויוני. כחלק ממגמה זו, בתי עסק מחילים תכניות נגישות משלל סוגים כדי לסייע בהשתלבותם של אנשים עם מוגבלות.


במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימים קורסים להכשרה מקצועית מכוונת תעסוקה. קורסים אלה נערכים במסגרת המרכז לתכניות נגישות של מוסד הלימוד, שמציע קורסים מגוונים לאנשים עם מוגבלויות. מסלולי הלימוד הללו מותאמים לאנשים עם צרכים מיוחדים ומסייעים להם לממש את היכולות האישיות שלהם וללמוד שלל תחומים באופן מותאם.


מטרתם של הקורסים השונים בתכנית היא לסייע לבוגרים להשתלב בעולם הלימודים לפי היכולות והרצונות שלהם ובהמשך גם לפתוח דלת אל שוק העבודה. במרכז לתכניות נגישות של המכללה פועלים מתוך תחושת שליחות לקידום הנגישות ללימודים עבור אנשים עם מוגבלויות וכך לסייע להם לשפר את איכות החיים. המרכז מציע תכניות שנתיות במסלולי הכשרה מקצועית, מטרתן העיקרית של תכניות אלה היא לסייע לסטודנטים בהשתלבות במעגל העבודה במקצועות שונים.


תכנית הלימודים


מסלולי הלימוד מכווני התעסוקה שמתקיימים במכללת סמינר הקיבוצים מותאמים במיוחד לסטודנטים עם מוגבלויות ומסייעים להם בפיתוח כלים וכישורים חיוניים לשוק העבודה. הקורסים מאפשרים לסטודנטים להיחשף למיומנויות מקצועיות ולממש את הפוטנציאל האישי שלהם.


תכנית זו ממוקמת במספר תחומים. היא מתמקדת בהקניה של ידע מקצועי בתחומי עיסוק שונים. כמו כן, היא עוסקת בהקניה של מיומנויות חברתיות שיכולות לסייע לסטודנטים, לרבות כישורי תקשורת בין אישית ומיומנויות לשיתוף פעולה, שביכולתן לסייע לטיפוח הביטחון העצמי של הסטודנטים. נוסף על כך, התכניות מתמקדות בכישורים ומיומנויות תעסוקתיות שחשובות לשוק העבודה, כגון ניהול שיחות עם המעסיק, עבודה בצוותים ועמידה בלוחות זמנים. הסטודנטים רוכשים מיומנויות ארגון והתמודדות עם משימות שיכולות לסייע להם לפתור בעיות בתחום המקצועי ולקבל החלטות מקצועיות חשובות.

 


מתכונת הלימוד


הקורסים להכשרה מכוונת לתעסוקה מתקיימים בתכנית חד שנתית. השיעורים בתכנית זו נערכים אחת לשבוע. המפגשים מתקיימים בקבוצות קטנות במטרה לספק לכל אחד מן הסטודנטים סיוע והדרכה אישית מצד צוות ההוראה המתוגבר של התכנית. מסלול הלימוד מתקיים במתכונת חווייתית ומותאמת לצורכי הסטודנטים.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים לאורך התכנית ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

  • חיזוק ביטחון אישי
  • כלים לפתרון בעיות
  • תקשורת בין אישית
  • שיחות עם מעסיקים
  • יכולות שיתוף פעולה   

 


על מוסד הלימוד


תכניות לימודי התעודה של מכללת סמינר הקיבוצים נערכות במגוון רחב של תחומים, כגון הורות, חינוך לגיל הרך, אימון, הנחיית קבוצות, תרפיה ואמנויות. כמו כן, מתקיימים במכללה קורסים מקצועיים למורים והשתלמויות שונות, דרכם יכולים אנשי הוראה להרחיב את סל הכלים המקצועי שבידיהם, או לעלות בסולם הדרגות המקצועי בתחום החינוך.

 

בין הקורסים שניתן ללמוד במכללת סמינר הקיבוצים נכללים קורס עוזרי הוראה בחינוך הגופני, קורס עוזרי צילום, קורס להכשרת מטפלות למעונות, קורס מנחי הורים, קורס טיפול בעזרת בעלי חיים, קורס גינון ככלי טיפולי ועוד מבחר תכניות לימודי תעודה בחינוך. במכללה ניתן ללמוד גם במסלולים להסבת אקדמאים להוראה ובתכניות לתואר ראשון ולתואר שני בתחום החינוך ובשלל מסלולים והתמחויות.

 

תעודה


למשתתפים שמשלימים את כל הדרישות בקורסים ועומדים בכל המטלות והחובות במהלכם ניתנת תעודת גמר מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp