קורס סאונד והפקה מוזיקלית במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין

קורס סאונד והפקה מוזיקלית - המכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר

 

מוזיקה – שפת המלאכים


מאז ומתמיד נחשב תפקידו של המפיק המוזיקלי לאחד החשובים ביותר בתהליך היצירתי של יצירת המוזיקה. בסביבתנו המודרנית שמתאפיינת בשינויים תכופים ובטכנולוגיות מתפתחות אשר מוטמעות במהירות בתעשייה, ידע בהקלטות והתמצאות כוללת בעולם הסאונד הם אלו אשר יכולים להקנות עבורכם את כרטיס הכניסה לתוך התעשייה. התפקיד של המפיק המוזיקלי דורש ממנו להפגין יכולות טכניות מצד אחד, כשמן העבר השני, גם יצירתיות וחוש מוזיקלי מפותח חייבים לבוא לידי ביטוי בתהליך היצירה. הוא קובע את הביט, משחק עם הסינתיסייזר, מוסיף אפקטים ומכוון את הזמר או הזמרת למקסם את יכולותיהם הווקאליות.


אין ספק שמפיק מוזיקלי נחשב לאחד התפקידים הבכירים ביותר בתעשיית המוזיקה. הביקוש לאנשי סאונד והפקה מובילים אף פעם לא נגמר, לפיכך, קורס סאונד והפקה מוזיקלית מטעם המכללה הטכנולוגית רופין יוכל להכשיר אתכם להיות המפיקים הבאים בתעשיית המוזיקה.


תכנית הלימודים

 

קורס סאונד והפקה מוזיקלית מטעם המכללה הטכנולוגית רופין דואג ליצור שילוב של יצירתיות וטכניקה בתכנית הלימודים. במסגרת הקורס נלמדות שלל טכנולוגיות של הקלטה והגברה לצד לימודי היצירה והמוזיקה. חלק גדול מהקורס מוקדש ללימודי מחשב ואופן השימוש בו. הקורס מספק עבור הסטודנטים את הכלים התיאורטיים והפרקטיים במטרה שיוכלו להתאקלם בתעשייה בהמשך דרכם.

 


מתכונת הלימוד


קורס סאונד והפקה מוזיקלית נלמד בהיקף של כ - 160 שעות לימוד אקדמיות, במסגרת מסלול יום המתקיים אחת לשבוע. הקורס כולל התנסות מעשית.


נושאי הלימוד

 

  • מערכות הגברת קול
  • מושגי יסוד בתחום הסאונד
  • יצירה והקלטה בתוכנת קיובייס
  • שליטה במערכות הקלטת סאונד   
  • תכנון אולפן ביתי
  • ניהול חברת הגברה
  • תפעול בקרת סאונד   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין הינה מוסד לימודים אשר פועל במשך למעלה מ - 50 כמוסד לחינוך טכנולוגי ומתן הכשרה מקצועית עבור סטודנטים רבים בישראל. במכללה הטכנולוגית רופין ניתן למצוא את בית הספר להנדסאים שעד היום הסמיך למעלה מעשרות אלפי סטודנטים לתפקידים בכירים במשק העבודה הישראלי, כאשר בסמוך אליו, נמצא המרכז להשתלמויות שמציע גם הוא הכשרות מקצועיות.


המכללה מתחזקת קשרים עם גופים גדולים ונחשבים בתעשייה, כאשר במסגרת תכניות הלימוד השונות הסטודנטים עוברים את ההתמחות המעשית שלהם באחד מהגופים הללו. תכניות הלימוד במכללה האקדמית רופין הינן מעודכנות ומגוונות במטרה להקנות הכשרה מקיפה עבור הסטודנטים בשלל התחומים הנלמדים במכללה. סגל המרצים הינו מומחה בתחומו והוא מורכב מאנשי אקדמיה אשר דואגים ללוות באופן אישי את הסטודנטים במכללה הטכנולוגית רופין, החל מתחילת הלימודים שלהם ועד להתאקלמותם בשוק העבודה הישראלי.


תנאי קבלה


קורס סאונד והפקה מוזיקלית מטעם המכללה הטכנולוגית רופין מיועד עבור אלו השואפים לרכוש כלים וידע שיעזרו להם להשתלב בתעשייה המוזיקה. הלימודים בקורס זה מתאימים לבעלי ניסיון מעולם הסאונד, אך גם לאלו אשר אין להם רקע בתחום ונמשכים אל העולם הזה. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי ידע בסיסי בעברית, אנגלית ומתמטיקה.


תעודה


בוגרי קורס סאונד והפקה מוזיקלית ייהנו מתעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית רופין.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס סאונד והפקה מוזיקלית מטעם המכללה הטכנולוגית רופין יוכלו להשתלב בתעשיית המוזיקה הישראלית בתור מפיקים מוזיקליים, במגוון אולפני ההקלטות הקיימים. כמו כן, קיימות מסגרות רבות אשר דואגות להעסיק מורים ומדריכים למקצוע המוזיקה, דבר אשר יוכל לעניין את הבוגרים גם כן.

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp