קורס חוקרי סייבר במכללת עתיד

קורס חוקרי סייבר במכללת עתיד

קורס הכשרת חוקרי סייבר - מכללת עתיד


למען עולם מקוון בטוח יותר


בעידן המידע המקוון, תחום אבטחת המידע והסייבר מקבל משנה חשיבות. חוקרי סייבר נמנים בין בעלי התפקידים המובילים בתחום הסייבר וההגנה מפני איומים מקוונים והמקצוע הפך כיום למבוקש במיוחד. האינטרנט הופך את המידע לנגיש מאי פעם, אך גם מעמיד עסקים וחברות בסיכון לגניבת מידע מקצועי או לשימוש פוגעני בנתונים עסקיים שונים. ארגנים חייבים לשמור על המידע העסקי יקר הערך שברשותם אם ברצונם לזכות ביתרון תחרותי ולשם כך הם מפעילים כלים שונים, בהם גם חקר סייבר.


חוקרי סייבר נדרשים לאתר מידע מקצועי או כלכלי משלל סוגים אודות ארגונים, אנשים פרטיים ונכסים כדי לסייע לארגונים לקבל החלטות עסקיות מושכלות יותר. כדי לבצע את עבודתם בהצלחה, הם צריכים לשלוט בשפות תכנות שונות וגם להתמצא ביישומי רשת, בכלים בתקשורת מקוונת ובארכיטקטורות מתקדמות לאבטחת המידע. חוקרים אלה יכולים לעבוד כשכירים או כעצמאיים ולספק שירותי איתור מידע והגנה על מידע עסקי רגיש לשלל מסגרות מקצועיות.


קורס חוקר סייבר של רשת המכללות עתיד מכשיר את המשתתפים בו לאחד התפקידים המבוקשים והמאתגרים בעולם הטכנולוגי של היום. הקורס מכין לקראת מבחני הסמכה שנדרשים לקבלת הסמכה בין לאומית בתחום הסייבר והוא חושף לשלל מצבי איום מקוון אקטואליים שאיתם מתמודדים אנשי סייבר היום. הקורס מתקיים בשלוחת מוסד הלימוד בעיר באר שבע.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס לומדים בהרחבה על תהליכי הגנה ומחקר בעולם הסייבר. הם מתחילים ומתוודעים למושגי יסוד בעולם המחשוב, לרבות סוגיות בתכנות, בתקשורת מחשבים ובמערכות הפעלה. לאחר מכן, הם מעמיקים בתהליכים מקצועיים בעולם הסייבר, שמותאמים להסמכת Security+ העולמית. לאחר מכן, נלמדים תהליכי עבודה מקצועיים שנוגעים לתגובה המתאימה לאירועי אבטחת סייבר ואבטחת מידע מסוגים שונים. בהמשך הקורס המשתתפים גם סוקרים מושגים בסיסיים בזיהוי פלילי ברמת Forensics A. יד מקצועי זה יכול לסייע להם להתמודד בהצלחה עם שלל איומים מקוונים בזירה הגלובלית ולהציע לארגונים ולעסקים שירותי הגנה ממוחשבת מפני תקיפות.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 496 שעות לימוד אקדמיות. המסלול משלב למידה עיונית עם תרגולים פרקטיים שחושפים את המשתתפים לתהליכים מעשיים בתחום הסייבר ומאפשרי להם לצבור ניסיון כבר במהלך הקורס.

 

  • כמה אפשר להרוויח בתחום הסייבר? קראו על שכר סייבר


על מוסד הלימוד


עתיד היא רשת ארצית למכללות להכשרה מקצועית וללימודי הנדסאים. במוסד הלימוד מתקיימות שלל הכשרות בענפים מבוקשים, בהם גם בתחום המחשבים. בין היתר, ניתן ללמוד בקורס מיישם הגנת סייבר, קורס סולידוורקס, קורס אוטוקאד, קורס CNC ומסלולים נוספים.


נוסף על כך, מתקיימות במכללה הכשרות בתחומים כגון חשבונאות, מזכירות, חשמל, רכב, תעשייה ואחזקה וכן שלל הכשרות טכנאים. מסלולי הלימוד הללו מתמקדים במיומנויות פרקטיות שנחוצות לאנשי מקצוע בעולם הטכנולוגי ובתעשייה. חלק מן הקורסים גם מכינים את המשתתפים בהם למבחני הסמכה חיצוניים מטעם גורמים ממשלתיים, כגון משרד העבודה, משרד האוצר או משרד התחבורה. הקורסים יכולים להתאים גם לעובדים שמעוניינים בהסבה מקצועית או שמחפשים לשכלל את היצע הכלים המקצועי שבידיהם.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. הם נדרשים לעבור מבחני ידע ברמת 3 יחידות בבגרות במקצועות מתמטיקה ואנגלית. התאמתם לתכנית נבדקת גם במסגרת וועדת קבלה. מועמדים יכולים להתקבל לקורס גם באמצעות מעבר של מכינה טכנולוגית.


תעודה


משתתפים בקורס שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלכו מקבלים תעודת גמר "חוקרי סייבר" שמוענקת מטעם רשת המכללות עתיד ומשרד העבודה והרווחה. נוסף על כך, הם מקבלים הסמכת CompTIA Security, הסמכה בין לאומית בתחום הסייבר.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp