קורס הנחיית הורים פרטנית במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

קורס הדרכת הורים פרטנית במכללת סמינר הקיבוצים

 

לדעת להיות הורים


אין ספק שתפקיד ההורות טומן בתוכו קשיים רבים. לא פעם ההורים מוצאים את עצמם בסוף היום עם תחושה פנימית מעורערת, מרגישים שהיו צריכים לכעוס פחות, לתמוך יותר ולומר את המילים הנכונות שיובילו את ילדיהם לשיתוף פעולה מלא עמם. אך מדוע דבר זה אינו קורה? מיותר לציין שההורים בתקופתנו מחויבים לנתב בין הקריירה לילדים שעה שהם קורסים תחת הלחץ.

 

קורה שהתגובות במסגרת המשפחתית מלבות את המריבות שמתחוללות, זאת במקום להוביל לשיפור ביחסים עם הילדים. אין ספק, הורות נחשבת לעיסוק האינטנסיבי ביותר שקיים והיחיד כמעט שניתן לעסוק בו ללא למידה מקדימה. לכן, כשנתקלים בקשיים, חילוקי דעות וכעסים – טוב שיש להורים למי לפנות.


הדרכת הורים פרטנית היא דבר נבדל מהנחיית הורים. השוני הזה נובע מהעובדה שבהדרכה ניתנת האפשרות להורים להתייעץ בנוגע לקשיים מידיים ומסוימים, איתם מתמודדים ההורים באותו הרגע, בניגוד לקבוצת הורים שבה מתקיימים מספר מפגשים בהם משוחחים על שלל הנושאים אשר עולים מתפקיד ההורות.

 


תכנית הלימודים


במסגרת הקורס, הסטודנטים נחשפים למיטב הגישות התיאורטיות השונות בדגש על גישות פסיכו חינוכיות וכן על הגישה ההומניסטית, אשר מציבה במרכז את האדם ואת סגנון הורותו הייחודי. הסטודנטים יעמיקו את ידיעותיהם בכל הקשור לתחום הדרכת ההורים, זוגיות והורות וכן בסוגיות התפתחותיות המלוות את מעגל החיים. הסטודנטים לומדים באמצעות מודל קצר מועד, סט כלים ומיומנויות ייעודיות להדרכה אישית של הורים המתמודדים עם מצוקות ואתגרים מגוונים.


מתכונת הלימוד


הקורס, שמשכו שנה אחת, מתקיים אחת לשבוע במסגרת מסלול לימודי בוקר. במהלך הקורס, שהיקפו כ - 256 שעות לימוד אקדמיות, הסטודנטים לוקחים חלק גם בסטאז' בהיקף של כ - 20 שעות לימוד.


נושאי הלימוד

 

  • המשפחה כמערכת
  • מבוא להנחיית הורים   
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימודים


מכללת סמינר הקיבוצים הוקמה בשנת 1939 במטרה להכשיר סטודנטים לעבודה בתחום החינוך. בסמינר הקיבוצים ניתן למצוא מסלולי לימוד לתואר ראשון, תואר שני, קורסים מקצועיים וכן לימודי תעודה. מכללת סמינר הקיבוצים חותרת לטיפוח דעת אקדמית בקרב הסטודנטים, לשילוב אמנויות בחינוך וכן לביסוסה של האזרחות הדמוקרטית. למכללה שדרת ערכים חברתיים ומוסריים אשר מהווים אבן יסוד לפעילותה השוטפת בתחום החינוכי והחברתי.


כיום, לומדים במכללת סמינר הקיבוצים סטודנטים רבים מדי שנה, ומשתתפים במגוון תכניות הלימודים המוצעות במכללה. צוות המרצים במכללת סמינר הקיבוצים הינו מומחה בתחומו והוא מורכב מאנשי אקדמיה, אנשי חינוך ואנשי מקצוע אשר מטרתם היא לספק את ההכשרה הראויה עבור הסטודנטים, ללוות אותם יד ביד לאורך הלימודים שלהם במכללה וכן בסיום הלימודים שלהם עם יציאתם אל שוק העבודה הישראלי.


תנאי קבלה


הקורס מיועד עבור אנשים המגיעים ממקצועות הטיפול והייעוץ, כגון עבודה סוציאלית, פיזיותרפיה, הנחיית הורים, הנחיית קבוצות, טיפול בתנועה וטיפול באמצעות אמנויות, בעלי הסמכה מוכרת בתחומם, אשר מעוניינים לצבור ידע בהנחיית הורים פרטנית.


כדי להתקבל לקורס, על המועמדים לעבור בהצלחה ריאיון אישי וקבוצתי מטעם המחלקה.


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בדרישות, זכאים לתעודת "מנחה הורים פרטני", תעודה אשר משותפת למכללת סמינר הקיבוצים, אגף שפ"י (שירות פסיכולוגי ייעוצי), וכן למשרד החינוך.


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הקורס, הבוגרים יכולים להשתלב בתור מדריכים במסגרות ייעוץ או במסגרות טיפול וחינוך מגוונות. כמו כן, בוגרים אשר נמצאים מתאימים לכך יוכלו להשתלב גם כמנחים בתוך פרויקטים שמפעילה המכללה.

 

הקורס יכול להיות מוכר לעובדי הוראה, לשם צבירת גמול או עלייה בדרגה. יש לבדוק את העמידה בנהלי מסלול אישי ואופק חדש מול המפקח על הפיתוח המקצועי במחוז בו עובד הסטודנט.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp