קורס דירקטורים מתקדם תפנית - האוניברסיטה הפתוחה

מכללת תפנית

קורס דירקטורים ונושאי משרה בכירים מתקדם בבית הספר תפנית באוניברסיטה הפתוחה

 

החל מחברות עירוניות קטנות ועד לחברות ענק, המטרה של כל עסק הייתה ונותרה זהה: להפוך למהיר יותר, חזק יותר, וכמובן, רווחי יותר. כאן נכנס לתמונה תפקידו של מנהל העסקים, הדירקטור. באמצעות מציאת זרמים חדשים של הכנסות, הערכת הדמוגרפיה הצרכנית והצעות לפתרון בעיות ניהוליות, מנהלי עסקים מסייעים לחברות שלהם להתקדם.


בעולם העסקים, מטרתו העיקרית של המנהלים היא לפתח תחומי רווח חדשים. כדי לכבוש את היעד המאתגר הזה, מנהל העסקים שומר את האצבעות על דופק התעשייה באופן אובססיבי, זאת באמצעות קריאת כתבי עת מסחריים, סריקה של מאמרים רלוונטיים וכן גלישה בפלטפורמות המדיה החברתית כמו פייסבוק או טוויטר.


מנהל העסקים מחויב למצוא ולנתח לקוחות פוטנציאליים. בהתאם לגודל ולמבנה של החברה, הוא יוצר קשר עם תאגידים אחרים, גופים ממשלתיים או עמותות, כמו גם עם לקוחות קבועים שלו. מנהל העסקים עושה שימוש בכלים לניתוח נתונים, במחקרי אינטרנט רבים וכן בתוכנות ספציפיות שנועדו בכדי לסייע לחברה או לארגון שלו להשיג את היעדים השיווקיים הטובים ביותר.


אז מה בעצם צריך בכדי להיות מנהל עסקים מוצלח? חשיבה יצירתית, מיומנויות תקשורת מוצלחות ותעודת הסמכה. את השניים הראשונים עליכם להשיג בעצמכם, בעוד את תעודת ההסמכה, ניתן להשיג באמצעות קורס דירקטורים ונושאי משרה בכירים מתקדם מטעם תפנית, בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה.

 

  • רוצים להתקדם בסולם הדרגות הניהולי? קראו על קורס ניהול


תכנית הלימודים


קורס דירקטורים ונושאי משרה בכירים - מתקדם הינו קורס ייחודי אשר נלמדים בו מיטב הנושאים שעל הדירקטורים מוטלת החובה להתמצא בהם. הדבר הינו בגדר משמעותי ביותר עבור הצלחתו של הסטודנט בתור דירקטור, זאת מפני שכיום התנהלותם של דירקטורים מונחת תחת זכוכית מגדלת, בעיקר התנהלותם של דירקטורים המכהנים בשלל החברות והגופים שבהם מנוהלים כספי הציבור בהיקפים כבירים. במסגרת הקורס הנוכחי יתוודעו הסטודנטים למצב המשפטי והפיננסי בישראל וכן לתמונה הניהולית האקטואלית והרלוונטית לכהונתם.

 

מתכונת הלימוד


קורס דירקטורים ונושאי משרה בכירים – מתקדם מטעם תפנית, נלמד בהיקף של כ - 48 שעות לימוד המתפרשות על פני כ - 12 מפגשים, 4 שעות אקדמיות לכל מפגש.


נושאי הלימוד

 

  • שוק ההון
  • עולם הסייבר
  • הגבלים עסקיים
  • איסור הלבנת הון
  • אחריות תאגידית
  • אחריות דירקטורים   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


"תפנית", בית הספר למנהלים, הוא מוסד להכשרה במקצועות הניהול במסגרת של לימודי תעודה. חסותה של האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת את קיומן של תכניות לימוד רב-תחומיות הנתונות תחת פיקוח וייעוץ אקדמי, היכרות עם שלל ספרי הלימוד אשר נדרשים במוסדות להשכלה גבוהה וכן שימוש בעזרים טכנולוגיים מתקדמים כחלק מחוויית הלימוד של הסטודנטים. בבית הספר תפנית מקפידים על בחירתם של נושאים אקטואליים ללימוד, כאשר תכניות הלימוד הרבות והשונות מותאמות לשינויים בסביבה העסקית, הטכנולוגית והארגונית. צוות המרצים בתפנית בנוי מאנשי אקדמיה מנוסים כמו גם מומחים מן השטח, המשלבים יחדיו את הפן האקדמי ואת הפן המעשי.


תנאי קבלה


הקורס הנוכחי דורש ממועמדיו להיות בעלי תואר ראשון או לחילופין להחזיק בניסיון ניהולי של 5 שנים לפחות. כמו כן, בוגרים מקורס דירקטורים מתקדם ממוסד לימודים אחר או אלו אשר מכהנים כעת כדירקטורים גם כן יוכלו להתקבל אל הקורס.

 


תעודה


בוגרי הקורס ייהנו מתעודת הסמכה מטעם תפנית, בית הספר למנהלים השייך למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס יוכלו לשמש כחברי דירקטוריון בשלל החברות הפרטיות והציבוריות הקיימות במשק העבודה הישראלי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp