קורס רפלקסולוגיה למשפחה בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

קורס רפלקסולוגיה למשפחה בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

קורס רפלקסולוגיה למשפחה של בית הספר מירב לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה

 

המגע הוא הכול


רפלקסולוגיה היא יישום של לחץ מותאם לנקודות ספציפיות ואזורים על הרגליים, הידיים או האוזניים. רפלקסולוגים מאמינים כי נקודות רפלקס אלה מתאימות לאיברים ומערכות גוף שונים, וכי לחיצה עליהם יוצרת יתרונות ממשיים לבריאותו של האדם. לדוגמה, רפלקסולוגיה גורסת כי נקודה מסוימת בקשת כף הרגל תואמת את שלפוחית השתן. כאשר רפלקסולוג משתמש באגודלים או אצבעות כדי להפעיל לחץ מתאים על אזור זה, הוא עלול להשפיע על תפקודה של השלפוחית.


אנשים רבים מבלבלים בין שיטת הרפלקסולוגיה לבין עיסוי, אבל ישנם הבדלים מהותיים בין שתי טכניקות הטיפול האלה. עיסוי נועד לתפעל אזורים גדולים יותר של רקמות רכות בגוף בעוד הרפלקסולוגיה דואגת להפעיל לחץ על נקודות ספציפיות. אמנם אלה הן שיטות שונות לחלוטין, אך דבר אחד המשותף להן הוא שהן משומשות לעתים בכדי לעזור למטופל לנהל סימפטומים הקשורים ללחץ.


רפלקסולוגים מרבים להשתמש בתרשימי כף הרגל בכדי שינחו אותם שעה שהם מפעילים לחץ על אזורים ספציפיים. לפעמים הרפלקסולוגים גם משתמשים בפריטים מסוימים, כגון כדורי גומי ומקלות עץ, פריטים אשר נועדו בכדי לסייע להם בעבודתם. קורס רפלקסולוגיה למשפחה יצלול אתכם אל סודות עולם הרפלקסולוגיה ויכשיר אתכם להעניק טיפול איכותי ומקצועי בשיטה הזו לקרובים שלכם.

  


תכנית הלימודים


מטרת קורס רפלקסולוגיה למשפחה היא להעניק עבור הסטודנטים את היכולת להיות אנשים מודעים יותר לעצמם ולסביבתם וכן להפוך למטפלים טובים, על מנת שיוכל לעשות שימוש בכלים התיאורטיים והמעשיים שנלמדים בקורס ולהעניק טיפולי רפלקסולוגיה איכותיים. במסגרת הקורס עורכים הסטודנטים היכרות מעמיקה עם יסודותיהן של שיטות רבות ושונות לאבחון וטיפול בטכניקות מקצועיות. קורס רפלקסולוגיה למשפחה לוקח את הסטודנטים למסע מרתק אל תוך נבכי הגוף והנפש, פותח להם דלת לעולמן של הרגליים ומעניק עבורם כלי טיפולי עוצמתי ביותר.


מתכונת הלימוד


קורס רפלקסולוגיה למשפחה מטעם בית הספר מירב נלמד בהיקף של 48 שעות לימוד, במשך כ - 12 מפגשים.


נושאי הלימוד

 

 • מערכת העיכול
 • עיסוי תינוקות וילדים
 • טיפול ועזרה ראשונה
 • רפלקסולוגיית כף היד
 • מושגי יסוד ברפלקסולוגיה
 • עיסוי אינטואיטיבי של הרגל   
 • מצבי לחץ
 • גוף האדם
 • דרכי נשימה
 • על כף הרגל   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בית הספר מירב לתחום הרפואה המשלימה פועל בשיתוף פעולה עם "מכבי טבעי" ושייך למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. במירב דואגים לטפח את החזון אשר שואף להכשיר מטפלים איכותיים עבור תחום הרפואה המשלימה. היצע הקורסים הוא רחב ותכניות הלימוד מגוונות ואקטואליות בבית הספר מירב, כאשר הסטודנטים נהנים מהאפשרות להתקבל ללימודי תעודה או לקורסים מקצועיים וכן להשתלמויות רבות במקצועות לימוד מבוקשים המתקשרים לעולם המופלא של הרפואה המשלימה.

 


תנאי קבלה


קורס רפלקסולוגיה למשפחה מתאים למועמדים אשר מתעניינים בתחום ושאינם מחזיקים בידע קודם.


תעודה


בוגרי קורס רפלקסולוגיה למשפחה אשר עומדים בדרישות זוכים לאישור על לימודיהם מטעם בית הספר מירב לרפואה משלימה מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס רפלקסולוגיה למשפחה יוכלו להציע את מועמדותם עבור משרות מטפלים במכוני יופי, במרכזי ספא או במכונים פרטיים . כמו כן, בוגרי הקורס יוכלו להשתלב במסגרתן של קופות החולים, מרפאות ציבוריות, מרפאות פרטיות, בתי חולים וכדומה.

Whatsapp Whatsapp