קורס דמיון מודרך מורחב בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

קורס דמיון מודרך מורחב בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

קורס דמיון מודרך מורחב בבית ספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה לימודי חוץ

 

כדי לשנות משהו בחייך – תדמיין שכבר קרה הדבר


הדמיון המודרך, המכונה לעתים "הדמיה", זוהי טכניקה שבה אדם מדמיין תמונות, צלילים, ריחות ותחושות אחרות הקשורות להשגת מטרה מסוימת. לדמיין מצב שבו אתם בסביבה מסוימת או בסיטואציה כלשהי זוהי פעולה אשר מסוגלת לעורר את החושים, לייצר אפקט פיזי או פסיכולוגי.


טכניקת הדמיון המודרך היא יעילה לניהול מתח והיא כיום פופולארית ביותר בקרב החברה המודרנית מכמה סיבות. הפעולה יכולה להרגיע את הגוף במהירות ובו זמנית גם להרגיע את הנפש. זוהי פעולה שנעים לתרגל אותה והיא לא קשה מדי או מפחידה ללמידה. הדמיון המודרך יכול לעזור לכם להשתחרר ממצב לחץ ספציפי בתוך דקות ספורות, ובאותה הנשימה, זוהי גם אסטרטגיה שימושית לשמירה על עמידות ללחץ בזמנים קשים לאורך תקופה ממושכת.


הדמיון המודרך מהווה קרקע פורייה להרפיה, תובנה וחוכמה. זהו טיפול הנועד להקלת לחץ, כאשר עם תרגול נכון, ניתן לבצע אותו כמעט בכל מקום. דבר זה יכול לעזור לכם להקל על המתח הפיזי וכן על הלחץ הפסיכולוגי בעת ובעונה אחת, להסיח את דעתכם ממה שהפיל אתכם בעבר לדפוסי מחשבה דיכאוניים ולהכניס אתכם לתוך מסגרת רוח חיובית יותר. בדרך זו, תוכלו לבנות משאבים בחיים שלכם שיעזרו להגביר את החוסן הנפשי דרך עיסוק מתמשך במחשבות חיוביות.

 


תכנית הלימודים


במסגרת קורס דמיון מודרך מורחב של בית הספר מירב הסטודנטים לומדים לצלול אל הרובד העמוק והפנימי בתוך הלא מודע ובכך גם לפתח תובנות אשר מאפשרות שינוי והתמרה מתוך החוויה הרוחנית. במהלך השיעורים ישנו דגש רחב על התנסויות מעשיות בשיטת הדמיון המודרך, כמו גם על לימוד התנועה המדיטטיבית, טכניקות של נשימה, טכניקות הרפיה ומדיטציה, ריפוי ואיזון, כתיבה וציור אינטואיטיביים. תכנית הלימודים בקורס דמיון מודרך מורחב שואפת להקנות עבור הסטודנטים את השיטות והטכניקות הייחודיות שיסייעו להם לבצע טיפול יעיל.


מתכונת הלימוד


קורס דמיון מודרך מורחב מטעם בית ספר מירב נלמד בהיקף של כ - 80 שעות לימוד אקדמאיות.


נושאי הלימוד

 

 • תהליכים בממד הפיזי
 • מבוא לעבודה משותפת
 • המציאות "האובייקטיבית"
 • שימוש באלמנטים יצירתיים
 • שימוש בשפה להבנת הזולת
 • תפיסת העולם הסובייקטיבית
 • תהליכים הקשורים לממד החברתי   
 • שפת התת מודע
 • הממד הפסיכולוגי
 • איך בונים הדמייה
 • מבוא לדמיון מודרך
 • יצירת תקשורת בונה   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מירב, בית הספר לרפואה משלימה מבית מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, כבר מזה מספר שנים מציע קורסים והסמכות בתחומי הרפואה המשלימה, האלטרנטיבית וההוליסטית. הלימודים במירב מציעים שפע עתיר של הכשרות, קורסים, הסמכות, לימודי תעודה או לימודי העשרה. בעזרת תכני הלימוד המקצועיים שניתן למצוא במוסד הלימוד, ניתנת האפשרות עבור הסטודנטים אשר לומדים במכללה לצאת אל שוק העבודה הישראלי כשיש ביכולתם להתאקלם במגוון של משרות. בין הקורסים הנלמדים בבית הספר נכללים קורס נטורופתיה, קורס רפואה סינית, קורס צמחי מרפא, קורס פרחי באך, קורס CBT ועוד מסלולים נוספים.


תנאי קבלה


קורס דמיון מודרך מורחב של בית הספר מירב נועד עבור מטפלים מתחומים שונים, שמעוניינים להרחיב את הידע שברשותם ולהכיר טכניקות מתקדמות בדמיון מודרך.


תעודה


בוגרי קורס דמיון מודרך מורחב יזכו לתעודת גמר מטעם בית ספר מירב, מבית מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


אפשרויות התעסוקה עבור בוגרי קורס דמיון מודרך מורחב כוללות בין השאר: עיסוק כמדריכים, מטפלים ומאמנים אישיים במוסדות טיפול פרטיים, עיסוק כמטפלים המתמחים בטכניקת הדמיון המודרך המורחב בקופות החולים וכן עיסוק כמטפלים בטכניקת הדמיון המודרך המורחב במרכזים להעצמה אישית. כמו כן, ניתנת האפשרות עבור בוגרי הקורס לפתח קריירה עצמאית בתחום.

Whatsapp Whatsapp