רוצה פרטים על קורס איפור קולנוע?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס איפור לקולנוע, טלוויזיה ובמה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס איפור קולנוע? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס איפור קולנוע וטלוויזיה


שגרת העבודה של מאפרים בתעשיית התקשורת היא מגוונת ומאתגרת במיוחד. ביום אחד הם מגיעים לאולפן החדשות וצריכים ליצור מראה מכובד ומייצג על פניהם של השדרנים. למחרת הם מוצאים עצמם מאחורי הקלעים של הצגת תיאטרון חדשה, שבה עליהם לבגר את מראה השחקנית הראשית בעשרות שנים בין המערכות בהצגה. הגיוון הרב בתחום פותח שלל אפשרויות תעסוקה ופיתוח מקצועי, מה שמושך מאפרים רבים לענף האיפור לטלוויזיה ולקולנוע.


מאפרים שברצונם לפתח את הקריירה ולהשתלב במגוון פרויקטים והפקות יכולים לקבל את הכלים לכך בקורס איפור קולנוע וטלוויזיה. זהו מסלול שמיועד בדרך כלל לאנשי מקצוע מנוסים במקצועות היופי, שמעוניינים לקחת צעד קדימה ולשכלל את המיומנויות המקצועיות. זהו תחום מספק במיוחד עבור העוסקים במקצועות הטיפוח, שפותח דלת לקריירה מלאה אתגר ויצירתיות.


קורס איפור קולנוע - קורס איפור טלוויזיה


הקורס מתמקד בטכניקות איפור ייעודיות לטלוויזיה, לקולנוע ולתיאטרון. המשתתפים בקורס מרחיבים את הידע המקצועי ומתוודעים לשיטות יצירתיות חדשות בעזרתן ניתן להגיע לתוצאות מגוונות בעבודה עם השחקנים עם הסט או מאחורי הקלעים. לצד טכניקות איפור פנטזיה ואפקטים ייחודיים, נלמדים גם עקרונות לאיפור לתכניות אולפן ולהפקות טלוויזיה מסוגים שונים. חלק מן הקורסים גם עוסקים באיפור ייעודי לתחום הניו מדיה כגון סרטונים ויראליים ותכנים אינטרנטיים.


בתחילת הקורס מרחיבים את ההיכרות עם חומרי עבודה חדשים ולומדים כיצד לבחור מוצרי איפור וטיפוח שמותאמים לפנים ולעור של הלקוחות. לאחר מכן, המשתתפים מעמיקים בשיטות ליצירת אשליות והסוואות באיפור וכן לבניית דמויות להפקות בסיוע האיפור ובעבודה משותפת עם חברי צוות נוספים כגון צלמים ומעצבי תלבושות.


מתכונת הלימוד


אורכם של קורסים באיפור קולנוע ובמה הוא בדרך כלל מספר חודשים עד חצי שנה. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בדרך כלל כדי להתאים ללוח הזמנים העמוס של מאפרים עובדים. בחלק מן המוסדות המשתתפים יכולים לבחור בין קורס לערב לקורס בשעות הבוקר.


בדומה לקורסים נוספים בתחום האיפור, קורס איפוק קולנוע הוא מעשי מאוד באופיו והוא משלב התנסות פרקטית בסדנאות ותרגולי איפור רבים. דרך התרגולים הללו המשתתפים יכולים להכיר מקרוב את חומרי העבודה ואת הטכניקות המקצועיות הנלמדות. רוב מוסדות הלימוד מעניקים לתלמידיהם ערכת מוצרי איפור וציוד מקצועי שבה הם משתמשים במהלך הקורס וגם לאחריו, עם השתלבותם כמאפרים בתעשייה.


ברוב הקורסים נכללים גם ימי צילום בשטח או בסטודיו בהם מתרגלים את האיפור על מודליסטים, כדי לעזור לתלמידים להרחיב את תיק העבודות. ישנם גם מסלולים שכוללים סדנאות בשיווק ובמיתוג עצמי למאפרים, בהן מקבלים כלים לפיתוח עסקי ושיווקי.


נושאי לימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במהלך קורס איפור קולנוע נכללים:

 

 • שימוש בתבניות
 • סוגי חומרי איפור
 • ציורי פנים
 • איפור Look Alike
 • איפור עיניים
 • הדבקת זקנים ושפמים
 • איפור פנטזיה
 • שימוש בתוספות שיער
 • איפור לתיאטרון
 • טכניקות ליצירת דמויות
 • הסוואות באיפור   
 • ניתוח פיזיונומיה ומבנה פנים   
 • ועוד


למי מתאים הקורס


זהו קורס שמיועד למאפרים מנוסים שברצונם להעשיר את סל הכלים המקצועי ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה. תנאי הקבלה משתנים בין בתי הספר והמכללות, בחלקם על המועמדים להיות בוגרי קורס איפור מקצועי, בעדיפות למאפרים שהם בוגרי הכשרות מקצועיות נוספות בתחום האיפור והטיפוח, כגון קורס איפור אופנה או קורס איפור יופי. עם זאת, ישנם גם מוסדות שמקבלים מאפרים בתחילת דרכם, שאין ברשותם ניסיון מקצועי בתעשייה. קורסים באיפור טלוויזיה וקולנוע יכולים להתאים גם לאנשי מקצוע בתחומי הקוסמטיקה, עיצוב השיער והאופנה שעובדים בתפקידים שונים בתעשיית המדיה שמעוניינים להרחיב את הכלים המקצועיים שברשותם ולהכיר מושגים באיפור.


קורס איפור מחיר


עלותם של קורסים בתחום האיפור, ובהם גם קורס איפור לקולנוע ולבמה, משתנה בין מוסדות הלימוד ותלויה בין היתר במשך התכנית ובהיקפה של ההתנסות המעשית במהלכה. ברוב המקרים, מחיר קורסים באיפור נע בין 6,000 - 15,000 שקלים. חלק מן המוסדות כוללים את עלות ימי הצילום וחומרי העבודה המקצועיים במחיר הקורס ואילו במוסדות מסוימים כרוכים ימי הצילום בתשלום נוסף.


קורס איפור אפקטים - קורס איפור אפקטים מיוחדים


קורס נוסף שיכול להעשיר את סל המיומנויות של מאפרים מנוסים הוא קורס איפור אפקטים. קורס זה נוגע בחלק מן התחומים הנלמדים בקורס איפור קולנוע, אך הוא מתמקד בעיקר ביצירת אפקטים מיוחדים בעזרת איפור. בין היתר, נלמדות טכניקות השימוש בחומרי גלם כגון שעווה ולטקס כדי לדמות פציעות וכדי לבגר את המראה של שחקנים ודוגמנים. המיומנויות הנלמדות יכולות לסייע לבוגרים להשתלב בפרויקטים באיפור באולפנים ובהפקות פנטזיה וכן בתצוגות אופנה.


קורס איפור אמנותי


קורס איפור אמנותי מתמקד בטכניקות איפור מתקדמות שבהן יכולים מאפרים מנוסים להשתמש כדי להגיע לתוצאות יצירתיות במיוחד. המשתתפים בקורס זה לומדים על שיטות איפור גוף, איפור תקופתי, איפור דראג ויצירת דמויות באמצעות איפור מתקדם. הם מכירים כלים וחומרים מתקדמים ולומדים להתאים את שיטות העבודה לצורכי הלקוח ולמטרות ההפקות, לרבות פיסול באיפור ואיפור קונספט. קורס זה יכול לסייע לבוגרי קורסים באיפור קולנוע להמשיך ולהרחיב את סל הכלים המקצועי ולשדרג את תיק העבודות.

 

 • כמה יכולים להרוויח מאפרים? קראו עוד על שכר מאפר


תעודה ואפשרויות תעסוקה


משתתפים שעומדים בכל הדרישות בקורס מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. בחלק מן ההכשרות המשתתפים זכאים גם לתעודות מטעם ארגונים ואיגודים מקצועיים בתחום האיפור, דיפלומות שיכולות לסייע להם לפתוח דלתות בשוק העבודה.


מגוון הזדמנויות תעסוקה עומדות בפני בוגרי הקורס, הם יכולים להשתלב כמאפרים ואמני אפקטים מיוחדים באולפני קולנוע וטלוויזיה, לעבוד בתעשיית האופנה בתצוגות וימי צילום, וכן להשתלב באירועים ופסטיבלים בתחום הפנטזיה.


הרחבת ארגז הכלים המקצועי יכולה לסייע למאפרים להגדיל את היצע הלקוחות ולהיחשף לפרויקטים רווחיים ומאתגרים בתעשייה. בוגרי הקורס שמעוניינים להמשיך לקדם את הקריירה יכולים לפנות גם לקורסים נוספים, כגון קורס איפור אפקטים מיוחדים, קורס איפור ביוטי, קורס איפור אופנה, קורס איפור אמנותי וכן קורסים בעיצוב שיער, עיצוב גבות, קורס קוסמטיקה ותכניות לימוד נוספות במקצועות היופי והאופנה.

 


מכללות קורס איפור קולנוע וטלוויזיה

 

 

 • ירין שחף (תל אביב): ירין שחף הוא בית ספר למקצועות האיפור והיופי, מתקיימים בו שלל קורסים מקצועיים שמעניקים למשתתפים בהם כלים פרקטיים להשתלבות בתעשיית היופי הישראלית. בין המסלולים שנערכים בבית הספר נכלל גם קורס איפור SHOW, שמתמקד באיפור לתעשיית הטלוויזיה והקולנוע. המסלול כולל שיעורי תרגול ותגבור לתלמידים שמעוניינים לשפר את הטכניקות הנלמדות גם בין המפגשים. תלמידי הקורס יכולים לקחת חלק בימי צילום בסטודיו להרחבת תיק העבודות. בבית הספר מתקיימים מגוון קורסים נוספים, כגון קורס איפור כלות וערב, קורס איפור אפקטים מיוחדים, קורס סטיילינג, קורס עיצוב תסרוקות וקורס להכשרת מדריכי איפור.

 

 • מוטיה רובין (תל אביב): מוסד הלימוד מציע קורס איפור קולנוע, טלוויזיה ובמה שהיקפו 60 שעות לימוד, במסלול שכולל תרגולים מעשיים וימי צילום. בית הספר עורך עוד שלל קורסים במקצועות האיפור ועיצוב השיער, כגון קורס איפור מקצועי, קורס ספרות, קורס כימיה וצביעת שיער, קורס תסרוקות פנטזיה וקורס החלקות יפניות.

 

 • אולפני גבע (גבעתיים): זהו בית ספר למקצועות הקריינות והמדיה, בין שלל ההכשרות שמתקיימות בו נערך גם קורס איפור לקולנוע וטלוויזיה שמשולב עם קורס איפור יופי, הקורס כולל 12 מפגשי. במהלך התכנית לומדים מושגים באיפור דמויות, בניתוח מבני פנים ובעיצוב שיער ותוספות שיער. בין שלל הקורסים שנלמדים בבית הספר נכללים קורס קריינות, קורס שדרנות רדיו, קורס משחק לפני מצלמה, קורס ארגון חתונות ואירועים ומסלולים נוספים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס איפור קולנוע?

רוצה לדעת יותר על קורס איפור קולנוע?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: מקצועות יופי
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp