קורס פילוסופיה לרפואה טבעית בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

מכללת מירב - רפואה משלימה

קורס פילוסופיה לרפואה טבעית בבית הספר מירב באוניברסיטה הפתוחה - לימודי חוץ


התפישה והאמונה שמאחורי הטיפול


נטורופתים עושים שימוש במגוון רחב של כלים פיזיים ורגשיים כדי לסייע למטופלים שלהם. אחד העקרונות החשובים בטיפול הנטורופתי הוא הפן ההוליסטי שנוגע לחיבור שבין הגוף לנפש. נטורופתים סבורים כי הגוף והנפש תלויים אלה באלה, בריאות פיזית קשורה בבריאות רגשית ונפשית ומשום כך לא ניתן להקל על בעיה גופנית מבלי לסייע גם בפן הרגשי. באמצעות הפתרונות שהם מציעים למטופלים שלהם הם שואפים לסייע להם להתמודד לא רק עם התסמין הפיזי או הרגשי שממנו הם סובלים, אלא לפתור קשיים רגשיים נרחבים יותר בחייהם.


בבית הספר מירב של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה סבורים כי היכרות בתפישה הפילוסופית שעומדת מאחורי הטיפול הנטורופתי היא כלי חשוב עבור מטפלים. בקורס פילוסופיה לרפואה טבעית שמתקיים בבית הספר יכולים נטורופתים מתחילים ותלמידים לנטורופתיה להיחשף לעקרונות הגישה ולדון בסוגיות אתיות ופילוסופיות שבהן מתחבטים מטפלים רבים. דרך הכלים הנרכשים במהלך הקורס יכולים המטפלים להעשיר את שיטות התרפיה שלהם ולהעניק מענה מלא ומקיף יותר למטופלים.


תכנית הלימודים


הקורס מתמקד בתחום הנטורופתיה והטיפול הטבע וחושף את משתתפיו לעקרונות פילוסופיים שנמצאים בבסיסה של שיטה טיפולית זו. הם בוחנים גם את הייחוד של הנטורופתיה מבין שיטות הטיפול השונות ברפואה האלטרנטיבית ואת יתרונותיה בסיוע למצבים שונים. המשתתפים לומדים על הקשרי גוף ונפש בתרפיה וסוקרים גישות הוליסטיות לטיפול שיכולות לסייע לנטורופתים בעבודתם של מטופלים.


בהמשך, הם עוסקים בטכניקות לתשאול ולאבחון ודנים במצבים שונים שבהם נתקלים מטפלים בקליניקה ובדרכים להתמודד עם אתגרים נפוצים. בין היתר, הם שמים דגש על פיתוח מיומנויות ההקשבה וההכלה שלהם כמטפלים וכן לומדים כיצד ניתן לסייע למטופלים לקחת חלק פעיל ומשמעותי בתהליך הריפוי של עצמם.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 48 שעות לימוד. הוא מתבסס על לימוד עיוני של עקרונות הפילוסופיה הטבעית לצד דיונים כיתתיים לתרגול ולהעמקה בחומר הנלמד.


נושאי הלימוד


מבין שלל הנושאים שנלמדים במהלך הקורס:

 

  • הדרכה לאורח חיים בריא
  • טיפולים ברפואה הטבעית
  • כניסה ויציאה של טוקסינים
  • דרכים להתמודדות עם לחץ וחרדה
  • תפישה העולם ברפואה אלטרנטיבית   
  • תולדות הנטורופתיה
  • טכניקות תשאול ואבחון
  • אתיקה ברפואה טבעית
  • שיטות לטיפול נטורופתי   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בית הספר מירב לרפואה אלטרנטיבית מציע שלל תכניות ללימודי תעודה, בהן קורס נטורופתיה, קורס צמחי מרפא, קורס רפלקסולוגיה, קורס טווינה, קורס שיאצו, קורס רפואה סינית וקורס מטפלים רב תחומיים במגע. כמו כן, קיימים בבית הספר קורסים מקצועיים שמתאימים למטפלים מנוסים שמעוניינים בהרחבת סל הכלים שברשותם. בין הקורסים הללו אפשר למנות קורס תזונה וצמחי מרפא, קורס פרחי באך, קורס יחסי מטפל ומטופל, קורס אנטומיה ופיזיולוגיה, קורס פתולוגיה, קורס מיינדפולנס ועוד שלל הכשרות. הקורסים המתקיימים בבית הספר שמים דגש על התנסות מעשית בשיטות הטיפול הנלמדות ועל תרגול פרקטי. חלק גדול מן הקורסים כולל התמחות מעשית שבה מתנסים בעבודה טיפולית עם לקוחות אמיתיים. בית הספר משתייך למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה והוא פועל בפרישה ארצית, בקמפוסים בערים כגון באר שבע, ירושלים, תל אביב, פתח תקווה ורעננה.


תנאי קבלה


קורס פילוסופיה לרפואה טבעית מתאים למטפלים ברפואה האלטרנטיבית שמעוניינים להעמיק את הידע שלהם בפילוסופיה שעומדת מאחורי הטיפול. יכולים להתקבל סטודנטים בשנה א' בקורס רפואה סינית או בקורס נטורופתיה בבית הספר מירב, או לחלופין בעלי רקע וזיקה לתחום הרפואה המשלימה.

 

תעודה


למשתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות במהלכו ניתן אישור על סיום לימודיהם מטעם בית הספר מירב באוניברסיטה הפתוחה, לימודי החוץ.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp