קורס ייעוץ ארגוני בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים

קורס ייעוץ ארגוני בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים

קורס ייעוץ ופיתוח ארגוני בחינוך - מכללת סמינר הקיבוצים

 

לנוכח תהליכי הגלובליזציה, ישנם לא מעט ארגונים אשר מוצאים את עצמם עומדים בסביבה מורכבת ודינאמית יותר במאשר בעבר. בכדי להתמודד עם שלל האתגרים הניצבים בפניהם, על הארגונים מוטלת החובה לערוך באופן סיסטמתי שינויים אקוטיים באסטרטגיה שלהם, בדרכי הפעולה, וכן לעיתים גם בהרכב העובדים שלהם. היות והאתגרים הרבים עמם מתמודדים ארגונים כיום הם בקנה מידה רב רב-ממדי (כלכליים, חברתיים, טכנולוגיים, תרבותיים, דמוגרפיים וכן הלאה), הם אינם יכולים לקבל מענה בתחום יחיד, ודרוש מענה מקיף יותר כדי להתמודד עמם. המציאות הזו היא אשר הפכה את הייעוץ והפיתוח הארגוני למקצוע שלו מקום מרכזי ואסטרטגי בדרכי ניהולם של ארגונים רבים ושונים.


בתקופתנו, כמעט כל ארגון גדול במדינה עושה שימוש בשירותי ייעוץ ארגוני, בין אם דרך מחלקה פנימית המיועדת לכך ובין אם דרך חברות ייעוץ חיצוניות. השימוש בייעוץ הארגוני צובר תאוצה גם אצל החברות הבינוניות או אפילו הקטנות, בייחוד בתחום ההיי-טק. בין הגופים אשר עושים שימוש בייעוץ ארגוני ניתן למצוא את צבא ההגנה לישראל ושירותי הביטחון, משרדי ממשלה, הבנקים, חברות פרטיות, מוסדות להשכלה גבוהה, המוסד לביטוח לאומי וגם עמותות במגזר השלישי. בסופו של דבר, הייעוץ והפיתוח הארגוני הינם שדה מקצועי נפוץ, תוסס ופעיל, אשר מבוקש בקנה מידה רחב בישראל ובעולם.

 


תכנית הלימודים


במסגרת קורס ייעוץ ופיתוח ארגוני בחינוך מטעם מכללת סמינר הקיבוצים רוכשים הסטודנטים שלל כלים לייעוץ ופיתוח ארגוני ונחשפים לדרכים מהותיות שמטרתן לחולל שינויים במערכות ציבוריות וחינוכיות. הסטודנטים מפתחים דרכי חשיבה אסטרטגית וכן סגנון אישי ומקורי בייעוץ. הם מסגלים לעצמם כישורים רבים להנחיית קבוצות ולניהול צוותים, נהנים מקבלת סט כלים בתחום האימון האישי וכן הלאה.


מתכונת הלימוד


קורס ייעוץ ופיתוח ארגוני מטעם מכללת סמינר הקיבוצים נמשך לאורך שנה אקדמית אחת המורכבת מ - 224 שעות אקדמיות לצד 6 שעות של הדרכה אישית, כאשר במהלך הקורס הסטודנטים עוברים גם פרקטיקום ועבודה מעשית בהיקף של 100 שעות. כמו כן, במהלך הקורס הסטודנטים זוכים להתנסות באבחון ארגוני כמו גם בכתיבת דוחות עבור ארגון.


נושאי הלימוד

 

 • תיאוריות ארגוניות
 • מודלים לאבחון ומיפוי
 • בניית תכנית התערבות
 • אתיקה מקצועית ליועצים
 • אמפתיה והקשבה בייעוץ ארגוני
 • פיתוח יכולות רפקלטיביות ואנליטיות   
 • אימון מנהלים
 • פיתוח מנהיגות
 • ניהול משא ומתן
 • ניהול ידע ארגוני
 • פרופסיה ייעוצית   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ייעודה של מכללת סמינר הקיבוצים הוא להכשיר את מיטב אנשי החינוך והטיפול בארץ ולהקנות עבורם גישה הומניסטית לצד אחריות חברתית. סמינר הקיבוצים פועלת במטרה לטפח דעת אקדמית, לבסס אזרחות דמוקרטית ולשלב את האמנויות בחינוך. שלל הערכים הללו באים לידי ביטוי במגוון הרחב של תכניות הלימוד במכללה. ביחידה ללימודי תעודה של המכללה מתקיימות תכניות להכשרה מקצועית ופיתוח מקצועי למורים בענפים כגון חינוך מיוחד, חינך לגיל הרך וטיפול.


תנאי קבלה


קורס ייעוץ ופיתוח ארגוני מטעם מכללת סמינר הקיבוצים מבקש לעצמו מועמדים אשר יענו על סדרת הקריטריונים הבאה: על המועמדים להיות מנהלי בתי ספר או יועצים חינוכיים, מנכ"לי עמותות, מדריכים קהילתיים וחברתיים, עובדים סוציאליים, מנהלים ברשויות המקומיות, מנהלי משאבי אנוש או מנהלים ברשויות המקומיות.


תעודה


לבוגרי הקורס תוענק תעודת גמר מטעם מכללת סמינר הקבוצים ומכון "משאבי ידע".


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס ייעוץ ופיתוח ארגוני של מכללת סמינר הקיבוצים משתלבים בתעשייה הפרטית או זו הציבורית בתור יועצים ארגוניים כמו גם כמנחים של החברות והארגונים לדרכי סדר ניהולי חדש.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
Whatsapp Whatsapp