קורס טיפול במגע ל - ADHD בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

מכללת מירב - רפואה משלימה

קורס קשב וריכוז וטיפול במגע בבית הספר מירב באוניברסיטה הפתוחה - לימודי חוץ

 

הכול מתרכז אל המגע


הפרעת קשב וריכוז (ADHD) משפיעה על ילדים ובני נוער, ויכולה להמשיך גם בשלבי ההתבגרות. הפרעת קשב וריכוז הינה ההפרעה הנפשית הנפוצה ביותר בקרב ילדים. ילדים עם בעיות קשב עשויים להיות היפראקטיבים, לעיתים הם אינם שולטים בדחפים שלהם ומתקשים להתמקד במשימות. התנהגויות אלה עלולות להפריע להם בהתנהלות בבית הספר או בבית ולפגוע בשגרת החיים.
ילדים רבים מוסחים בקלות לעיתים או מתקשים לסיים את המשימות שלהם. כדי להיחשב כנוכחים על הספקטרום של ADHD, ההתנהגות הלקויה צריכה להופיע לפני גיל 7 ולהמשיך לפחות כשישה חודשים. הסימפטומים חייבים גם ליצור נכות אותנטית בשני תחומים לפחות בחיי הילד - בכיתה, במגרש המשחקים, בבית, בקהילה או בסביבה החברתית שלו.


בשנים האחרונות גוברת הנטייה של הציבור להיעזר בטיפולים הוליסטיים הן עבור התחומים הפיזיולוגיים והן עבור ההתנהגותיים. בתקופתנו, ניתן למצוא ממצאים מחקריים רבים אשר מעידים על חשיבות המגע בקרב התפתחותם של תינוקות, פגים, ילדים ומתבגרים. מהמחקרים עולה כי המטופלים מקבוצת טיפולי המגע דיווחו כי הם מרגישים מאושרים יותר בעקבות הטיפול. כמו כן, המשקיפים במחקר דיווחו על ירידה ניכרת בעצבנותם של המטופלים בעקבות המפגשים. גם המורים דיווחו על שיפור משמעותי ביכולות של התלמידים להתמיד בכיתה למשך זמן ארוך יותר ולהשלים את המשימות שהוקצו להם. אותם מורים גם דירגו את רמת ההיפראקטיביות של המטופלים בכיתה כנמוכה יותר מאשר זו שהייתה לפני הטיפול במגע.

 


תכנית הלימודים


קורס קשב וריכוז – טיפול במגע מטעם בית הספר מירב מאפשר לתלמידיו להכיר את דרכי הביטוי של הפרעות הקשב והריכוז ולהבין את המורכבות הפסיכולוגית שלה. בקורס מפורטות דרכי האבחון והסיוע למחלה במקביל להדרכה מעשית שרוכשים הסטודנטים בדרך להבנת התמודדותם של המטופלים עם מצבי חיים, תפקודים לקויים ועם שלל ההתנהגויות אשר מאפיינות את התסמונת הזו. ההדרכה חושפת את הסטודנטים לאסטרטגיות טיפוליות המקצות שיפור בקרב איכות החיים וההתנהלות של המטופלים.


מתכונת הלימוד


קורס קשב וריכוז – טיפול במגע נלמד בהיקף של 21 מפגשים, הכוללים 3 שעות לימוד בכל מפגש. קורס זה כולל בתוכו גם לימודים מעשיים של טיפול בעזרת טכניקות מתחום השיאצו ומתחום הרפלקסולוגיה.

 


נושאי הלימוד

 

  • גישות לניהול עצמי
  • תסמונת קשב וריכוז
  • מאבחון לסיוע טיפולי
  • אסטרטגיות וטכניקות טיפול שונות   


על מוסד הלימוד


מירב זהו בית הספר לרפואה משלימה הפועל בשיתוף מכבי טבעי ומשתייך למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בית ספר זה חרט על דגלו את חזון הכשרת מטפלים איכותיים ומובילים בתחום הרפואה המשלימה. היצע הקורסים ותכניות הלימוד של מירב מסתכם במגוון רחב של לימודי תעודה, קורסים מקצועיים וכן השתלמויות רבות במקצועות לימוד מבוקשים, מקצועות כגון: רייקי, נטורופתיה, עיסוי רפואי, רפלקסולוגיה, רפואה סינית, לימודי שיאצו וכן הלאה.


תנאי קבלה


קורס קשב וריכוז – טיפול במגע מטעם בית הספר מירב מבקש לעצמו מועמדים המגיעים מעולם הטיפול והחינוך. הקורס מיועד גם להורים לילדים אשר לוקים בהפרעות קשב וריכוז.


תעודה


בוגרי הקורס מקבלים אישור על לימודיהם מטעם בית ספר מירב מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס יוכלו לספק טיפולי מגע בילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, במכוני בריאות, קופות חולים, בתי חולים וכדומה.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp