קורס עיצוב אתרים חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

בית ספר חשיפה

קורס עיצוב אתרים לניו מדיה - בית הספר חשיפה באוניברסיטה הפתוחה


תורת העיצוב בעולם החדש


מעצב אתרים לניו מדיה הוא אדם אשר מחזיק ביכולות יצירתיות וגם טכניות, בעוד הוא משתמש בשתיהן בכדי לבנות או לעצב אתרי אינטרנט. למעצב אתרים יש את המיומנות הנדרשת בשביל להבין מה בדיוק נדרש כדי להפוך את האתר לפונקציונלי יותר וקל לשימוש, ובאותה נשימה להפוך אותו לאטרקטיבי מבחינה אסתטית עבור המשתמש.


מדובר במקצוע שהוא חדש יחסית, כזה אשר נוצר עם כניסתו של האינטרנט לשימוש המוני. מקצוע זה צבר פופולאריות רבה לאורך עשר השנים האחרונות, כאשר התקשורת הדיגיטלית התקבעה כחלק מרכזי באורח החיים המודרני. כיום, החברה כולה מסתמכת על האינטרנט בשביל פונקציות כמו תקשורת, אינפורמציה חדשותית, קניות, חיי חברה וכן הלאה.


יש אלמנטים רבים שצריכים לבוא לידי שיקול כשהמעצב ניגש לעבודתו, אלמנטים בעיצוב של אתרי אינטרנט אשר לא יכולים להיות ברורים לעין מיד כאשר מסתכלים על דף האינטרנט בפעם הראשונה. ההיבט האסתטי הוא חשוב מאין כמוהו. היבט זה מסתכם בבחירת הצבעים המתאימים, גודל הגופן, איכות הפריסה והתמונות. מכלל ההיבטים הללו יוצר את כל האישיות של אתר האינטרנט.
נוסף על כך, בהתחשב בהיבטים האסתטיים, השימושיות של האתר צריכה להיות גם היא בראש היררכיית העדיפויות של המעצב. חשוב ליצור אתר אטרקטיבי במראהו וכן גם נגיש ונוח עבור המשתמש. השליטה המלאה על האתר נמצאת בידיו של מעצב האתרים, עליו מוטלת האחריות להבין כיצד ניתן ליצור את התמונה המתאימה תוך הבטחת נוחות וקלילות השימוש באתר.

 


תכנית הלימודים


קורס עיצוב אתרים של בית הספר חשיפה, מקנה עבור הסטודנטים ידע מעמיק אודות שלל תוכנות העיצוב המובילות בתחום. נוסף על כך, הסטודנטים נחשפים לכלי עבודה נוספים כמו פרוטוטייפ וכלי אפיון אשר נלמדים בצורה עצמאית, ומתבססים על מכלול הידע הטכנולוגי שנלמד בקורס זה. הלימודים בקורס עיצוב אתרי אינטרנט יספקו עבור הסטודנטים את ההכשרה המרבית בתור מעצבי אתרים אשר יכולים לנתח צרכי לקוחות וכן לבנות בהתאם אתרים שונים, המבוססים על הטכנולוגיות השכיחות והשימושיות ביותר.


מתכונת הלימוד


הקורס נלמד בהיקף של 700 שעות לימוד אקדמיות, המחולקות ל - 460 שעות לימוד מעשי לצד 150 שעות תרגול על תוכנות המחשב וכ - 85 שעות לפרויקט הגמר של הסטודנטים. חשוב לציין, הסטודנטים צריכים להקדיש שעות נוספות מעבר למפגשים לתרגול, למטלות בית ולבניה של תיק עבודות. הקורס מתפרש על פני כארבעה סמסטרים.


נושאי הלימוד

 

  • IMAGE READY
  • מבוא לעיצוב אתרים
  • HTML ו -  XHTML
  • איור ועיצוב באינטרנט
  • מבוא למחשב ולאינטרנט
  • כלים לעיצוב ולעריכת דפי HTML   


על מוסד הלימוד

 

בית הספר הוקם לפני כ - 15 שנים מתוך שאיפה להכשיר יוצרים לשלל פלטפורמות מדיה וטכנולוגיה. במוסד לימוד זה ניתן למצוא תכניות המועברות על ידי סגל מרצים מומחה בתחומו. תכניות הלימודים תוכננו בקפידה, מתוך שימת דגש חזק על נושאי לימוד רלוונטיים אשר מקנים מיומנויות חשיבה קריאטיבית. מכלול הגורמים הללו מספק את האפשרות עבור הבוגרים לאייש משרות רבות בתעשייה מיד עם סיום לימודיהם בבית ספר חשיפה.

 


תנאי קבלה


הקורס מיועד עבור המעוניינים להשתלב במקצוע עיצוב האתרים ולמי שברצונם לעצב קריירה כעובדים שכירים או כעצמאיים.


תעודה


בוגרי הקורס זכאים לתעודת גמר מטעם בית הספר חשיפה ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרים אשר סיימו את כל חובותיהם לקורס עיצוב אתרים מטעם בית הספר חשיפה, יוכלו להשתלב במקומות עבודה רבים ושונים: חברות פרסום ושיווק, חברות בתחום ההייטק, חברות אינטרנט שונות, חברות אינטראקטיב וכן הלאה. כמו כן, בוגרי הקורס יוכלו להמשיך ללימודים גבוהים יותר במסלול תואר ראשון בעיצוב גרפי.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp