קורס עיסוי שוודי הוליסטי בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס עיסוי שוודי הוליסטי בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

קורס עיסוי שוודי הוליסטי - בית ספר מירב לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה

 

משוודיה עם הרבה אהבה


עיסוי הוא כנראה השיטה הישנה ביותר של ריפוי. אפילו היפוקרטס התייחס אל העיסוי באחד מן הטקסטים הרפואיים הרבים שפרסם. עדויות ארכיאולוגיות לפרקטיקה של עיסוי נמצאו גם בתרבויות עתיקות אחרות כגון סין, הודו, מצרים, רומא ויוון. הצורה הנפוצה ביותר של עיסוי, לפחות ברחבי אירופה, זוהי השיטה המכונה לעתים קרובות עיסוי שוודי. טכניקת עיסוי זו, אשר ברוב המדינות נקראת עיסוי קלאסי, נחשבת לפרי מחשבתו של המעסה השוודי פייר הנריק לינג, ומכאן השם עיסוי שוודי.


המשותף לכל סוגי העיסוי הוא השימוש בלחץ, שפשוף, אחיזה, רטט, חיכוך ודחיסה בכדי להקל על אי נוחות, כאב או עייפות במבנה השרירים והרקמות הרכות. מטפל בעיסוי בדרך כלל משתמש בידיו כדי לספק את הטיפול, אם כי גם חלקים אחרים בגופו של המטפל יכולים לשמש למטרת העיסוי, כגון המרפקים או אפילו הרגליים. עיסוי הוליסטי שוודי מעודד הרפיה והוא יכול לעזור להקל על כאבים ותחלואות. טיפול זה עוזר לעורר את שחרורם של משככי כאבים טבעיים בגוף האדם, ובאופן כללי, משרה תחושה כללית של שלווה ושביעות רצון אצל המטופל. זהו עיסוי פופולארי להפליא המציע הקלה מתמשכת ומחליף את תחושות המתח והלחץ בתחושות של נינוחות מרגיעה.

  

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחת תל אביב


תכנית הלימודים


קורס עיסוי שוודי הוליסטי מטעם בית הספר מירב מבית מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, מספק התייחסות מפורטת למכלול התמורות העולות מטיפול של עיסוי שוודי - כמו הגברה ושיפור מחזור הדם בגוף, האצה של תהליכי חילוף החומרים, הגברת תהליכי נטרול רעלים, שיפור במתח של השרירים והקלה על לחצים, טיפול והקלה מול מחלות בדרכי הנשימה, מערכת העיכול וכן מערכת העצבים ושיפור תחושת ומראה העור. הקורס מקיף את מגוון הטכניקות של העיסוי ההוליסטי ומעניק מיומנויות בסיסיות ביישומן.


מתכונת הלימוד


קורס עיסוי שוודי הוליסטי מטעם בית הספר מירב נמשך סמסטר אחד, הכולל כ - 54 שעות לימוד.


נושאי הלימוד

 

  • טיפול עיסוי מלא
  • עבודה נכונה של מטפל
  • תנועות וטכניקות לעיסוי 
  • מתיחות וטכניקות טיפול    
  • תרגילי מגע
  • תרגילי תנועה    
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


מירב בית הספר לרפואה משלימה מופעל במסגרת לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בבית הספר ניתן ללמוד במגוון של קורסים להכשרת מטפלים ברופאה האלטרנטיבית ולהעשרה של מטפלים מנוסים. ניתן למצוא בו מסלולים שהיקפם מספר שנים לצד קורסים קצרים יותר בהיקפם, דרכם מטפלים יכולים להכיר כלים חדשים. בין הקורסים במכללה נכללים קורס נטורופתיה, קורס רפלקסולוגיה, קורס שיאצו, קורס צמחי מרפא, קורס דמיון מודרך, קורס להכשרת מטפלים רב תחומיים במגע ותכניות רבות נוספות.

 

תנאי קבלה


קורס עיסוי שוודי הוליסטי מטעם בית הספר מירב מיועד למעוניינים להתמחות בתחום הרפואה המשלימה ולעסוק בתרפיה.


תעודה


עם תום לימודיהם, מוענקת עבור הבוגרים בקורס עיסוי שוודי הוליסטי תעודת גמר מטעם בית ספר מירב, מבית מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס עיסוי שוודי הוליסטי יוכלו להשתלב בשוק העבודה במגוון משרות הקשורות לתחום העיסוי, בדגש על התמחות בעיסוי הוליסטי. הבוגרים המוסמכים יוכלו לעבוד במכוני עיסוי, במכוני ספא, בקופות החולים ועוד.

Whatsapp Whatsapp