קורס בודק שכר מוסמך ליועצי מס במכללת מישלב

מכללת מישלב

אהבת? שתף ב:

קורס בודק שכר מוסמך ליועצי מס - מכללת מישלב

 

מקצוע חדש בא לעולם


לפני כשנתיים אישרה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת , מספר תקנות שלפיהן במסגרת ההאצה באכיפת דיני העבודה, משרד הכלכלה יכשיר "בודקי שכר מוסמכים", שמטרתם תהיה לפקח על תנאי השכר של העובדים, ביניהם גם עובדי קבלן, ויוודאו שהם אינם מנוצלים ונהנים מהתנאים והזכויות שמגיעות להם לפי החוק. הוועדה קבעה בנוסף כי מי שלמד כלכלה או עבד כמפקח עבודה או מתפקד כעורך דין אשר עוסק בדיני עבודה – הינו רשאי לעסוק במקצוע. זאת בנוסף ליועצי מס, רואי חשבון, חשבי שכר ומבקרי פנים בתחום שכר עבודה.


מקצוע בודק השכר כאמור הוא מקצוע חדש בישראל. בודק השכר אמון על קיום שלל בדיקות ובקרות של מחלקת השכר בחברות וארגונים שונים. תפקידו של בודק השכר מסתכם בלוודא כי תשלומי השכר מתקיים כסדרם, לרבות העמידה בתשלום שכר מינימום וכן דמי הבראה, הפרשות לקרן הפנסיה, ימי חופשה, שעות נוספות, קרן השתלמויות, שי לחג וכן הלאה.

 


תכנית הלימודים


מטרת קורס בודק שכר מוסמך ליועצי מס מטעם מכללת מישלב הינה לספק את ההכשרה הראויה עבור יועצי מס בכדיו שיוכלו להיות אחראים על ביצוע בקרה על מחלקות השכר, לתפקד כמפקחים על תנאי העובדים וכן לוודא שהעובדים מקבלים את מכלול הזכויות והתנאים שמגיעים להם במסגרת חוזה העבודה ובהתאם לחוק, ולבדוק כי למעסיק אין רקע בניצול עובדים או לחילופין פגיעה בזכויות עובדים. קורס זה מספק עבור הסטודנטים את ההכשרה המקיפה והראויה בכדי שבסיומו יוכלו לתפקד כבודקי שכר מוסמכים, איכותיים ומקצועיים כאחד.


מתכונת הלימוד


קורס בודק שכר מוסמך מטעם מכללת מישלב נלמד בהיקף של כ - 36 שעות, במסגרת מפגש אחד בשבוע המתקיים במתכונת של מסלול ערב.


נושאי הלימוד

 

  • תמחיר כוח אדם
  • דו"ח בדיקת שכר
  • חוקי עבודה ודיני עבודה
  • תפקיד בודק שכר מוסמך
  • החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה   


על מוסד הלימוד


מכללת מישלב היא מוסד ללימודים מקצועיים, אשר הכשיר עד היום כעשרות אלפי בוגרים. במכללה ניתן למצוא שלל קורסים והשתלמויות, המקדמים את כוחו של האדם בארגון והופכים אותו למשאב חיוני ואיכותי בחברה הישראלית. המכללה מקפידה להעמיד סגל מרצים מומחה בתחומו ומתאימה את תכניות הלימוד לתקופה המודרנית במטרה לשמור על עדכניות ורלוונטיות מול דרישות שוק העבודה בישראל. כמו כן, הקורסים שמציעה המכללה נמצאים תחת הפיקוח של נציבות מס הכנה, משרד החינוך ומשרד התמ"ת.


תנאי קבלה


על המועמדים לעבור ועדת קבלה של מכללת מישלב כמו גם לעמוד בתנאים הבאים: מועמדים אשר הועסקו בתור חשבי שכר בכירים (בעלי תעודה מטעם לשכת רואי החשבון או משרד הכלכלה), עורכי דין העוסקים בדיני עבודה, כלכלנים או אלו ששימשו בעברם כמפקחי עבודה בתחום השכר - בהיקף של 150 שעות לימוד אקדמיות. רואי חשבון - היקף לימודים של 48 שעות לימוד אקדמיות. יועצי מס העוסקים בדיני עבודה ובשכר - היקף לימודים של 86 שעות לימוד אקדמיות. כמו כן, על המועמדים להציג ותק מקצועי.


תעודה


בוגרי הקורס יזכו לתעודה וגם לרישיון בודק שכך מוסמך מטעם משרד העבודה והרווחה, זאת לצד תעודת גמר מטעם מכללת מישלב.


אפשרויות תעסוקה


מרבית הסטודנטים בקורס בודק שכר מוסמך מגיעים מתוך החברות בהן הם מועסקים במטרה למלא את תקן בודקי השכר במחלקות השונות של החברה. עם זאת, תכנית הלימודים פונה גם לאלו המעוניינים לרכוש מקצוע חדש בשוק העבודה ולהתאקלם בחברות נוספות במשק.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב