קורס תזונה טבעית וצמחי מרפא במכללת מירב - האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס תזונה טבעית וצמחי מרפא במכללת מירב - האוניברסיטה הפתוחה

קורס תזונה וצמחי מרפא בבית הספר מירב לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה

 

טבעי שזה יבוא מהטבע


משתמשים בשמן הזית אך ורק בשביל הסלט? ובכן, יש לו שימוש נוסף ויעיל יותר. זית, יחד עם עוד לא מעט סוגי צמחים, נחשב לתרופה אשר יש בכוחה לרפא תחלואות ומכאובים שונים בגוף האדם. צמחי המרפא כוללים שיחים, פירות, עצים ועוד. כבר בימי הנאנדרתליים השתמשו בצמחי מרפא שונים למטרות בריאות. הטיפול בצמחי מרפא עושה שימוש בצמחים מיוחדים למטרות טיפוליות אשר מונעות מחלות ומקדמות את הבריאות בקרב האדם. מסורת השימוש בצמחים כתרופות שזורה בתרבויות רבות. כיום, ישנן מערכות רפואיות שלמות כגון איורוודה או הרפואה הסינית המסורתית שמסתמכות על טיפולים צמחיים עבור רבים מהטיפולים שלהם.


העלייה בפופולאריות של טיפולים טבעיים בשנים האחרונות מעידה על כך שמספר גדל והולך של אנשים מחפשים גישה טבעית יותר לבריאות - כזו שמשלבת פעילות גופנית, תזונה בריאה, טיפולים טבעיים, איזון רגשי וכן הלאה. כל אלו מרכיבים ביחד את הפאזל שנקרא רפואה אלטרנטיבית. תעשיית הרפואה האלטרנטיבית היא אופציית תעסוקה נהדרת עבור אנשים שרוצים לעבוד בתחום המקדם בריאות ואיזון לא רק עבור המטופלים, אלא גם עבור המטפלים עצמם. מטפלים טבעיים יכולים לעבוד באופן עצמאי וליהנות מגמישות רבה, לפי הגדרת השעות ובחירת הלקוחות שלהם. אם גם אתם רוצים להיות חלק מעולם הרפואה האלטרנטיבית ולעזור לאנשים לקיים אורח חיים בריא ואפקטיבי, קורס תזונה וצמחי מרפא מטעם בית ספר מירב ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, יפתח אתכם לעולם חדש ומרתק של רפואה משלימה.

 

מתקיים בשלוחות בערים - תל אביב, מודיעין, ראשון לציון

 

ניתן ללמוד אונליין


תכנית הלימודים


קורס תזונה וצמחי מרפא של בית הספר מירב כולל בתוכו לימוד תיאורטי לצד לימוד מעשי. הסטודנטים נחשפים במהלך הקורס לתכונות צמחי המרפא וכן להשפעתם על מערכת העיכול, הנשימה, העצבים, כלי הדם והלב ושלל המערכות הקיימות בגוף האדם. כמו כן, התלמידים מתנסים בתהליך הפקת שמנים אתריים ובטכניקות עבודה שונות במהלך הקורס.

 


מתכונת הלימוד


קורס תזונה וצמחי מרפא מטעם בית הספר מירב מתקיים במתכונת של סמסטר אחד, המורכב מ - 56 שעות לימוד.


נושאי הלימוד

 

 • ויטמינים ומינרלים
 • תזונה במעגל החיים 
 • תהליכי השמנה והרזיה
 • צמחי מרפא שהם מזונות
 • תזונה - מיתוסים וטרנדים
 • טיפול תזונתי במחלות המערכת החיסונית   
 • תוספי מזון
 • מזון אורגני
 • אבות המזון
 • מערכת העיכול   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


מירב זהו בית הספר לרפואה משלימה של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. בית הספר מציע לימודי רפואה משלימה, אלטרנטיבית והוליסטית. מסלולי הלימוד מקנים ידע עיוני לצד מעשי, במטרה לסייע למשתתפים לצבור ניסיון טיפולי כבר במהלך הקורס. בין המסלולים שניתן ללמוד בבית הספר נכללים קורס נטורופתיה, קורס רפואה סינית, קורס עיסוי רפואי, קורס רפלקסולוגיה, קורס שיאצו ועוד מבחר תכניות לימוד.


תנאי קבלה


קורס תזונה וצמחי מרפא מטעם בית הספר מירב מיועד הן למטפלים המגיעים מתחום הרפואה והן למי שאין ברשותם ניסיון בטיפול ומעוניינים ללמוד את התחום.


תעודה


בוגרי קורס תזונה וצמחי מרפא אשר עומדים בדרישות מקבלים אישור על סיום הלימודים מטעם בית ספר מירב – בית הספר לרפואה משלימה מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


עם סיום הלימודים משתלבים בוגרי הקורס בשלל הקליניקות הפרטיות או במוסדות טיפוליים שונים המתקשרים לתחומי הרפואה המשלימה והמשולבת. כמו כן, חלק מהבוגרים גם זוכים לנהל קליניקות עצמאיות משלהם.

Whatsapp Whatsapp