קורס עריכת וידאו חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

קורס עריכת וידאו חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

קורס עריכת ווידאו ואפקטים מיוחדים - בית הספר חשיפה באוניברסיטה הפתוחה

 

הלב הפועם של הסרט


תעשיית הבידור מורכבת מהמון תפקידים שמספקים במה לרעיונות יצירתיים, להבעה עצמית ולמיומנויות טכניות שונות. תפקיד עורך הווידאו והאפקטים המיוחדים, הוא אחד מהמרכזיים ביותר בתעשייה, והוא מאופיין באוכלוסיית אנשים נוטפת קריאטיביות.


עורך וידאו הוא עובד מיומן בתעשיית הסרטים אשר כשמו כן הוא, עורך את הסרטים או את קטעי הווידאו. ההצלחה או הכישלון הסופי של ההפקה טמונים בידיהם. ההפקה הסופית חייבת להיות פרויקט קוהרנטי המשלב את העלילה והאישיות של השחקנים הבולטים. ישנם מי רואים בעריכת הסרט כסוג של אמנות שלעיתים קרובות נעלמת מעיני הצופים או לא מוערכת מספיק. אך אין ספק שאלו האמונים על עריכת הווידאו ועל האפקטים המיוחדים מקיימים חלק בלתי נפרד ואקוטי מתהליך ההפקה.


האחריות המוטלת על עורכי הווידאו והאפקטים היא רבה ביותר . העורך עשוי למצוא את עצמו קורא תסריטים כדי להבין את העלילה ולשתף פעולה עם הבמאים, המפיקים וצוות הסרטים על מנת להגשים את מטרות התסריט והבמאי. במהלך הצילומים, עורך הסרט יבחן קלטות למטרות עריכה, יחפש טעויות או חלקים שאינם תואמים את הסיפור. כל אלו משולבים במטרה ליצור סרט ווידאו אשר יהיה מסוגל לסחוף אחריו קהל צופים ולרתק אותם אל הכיסא.

 

הקורס מתקיים בשלוחת הכפר הירוק

 


תכנית הלימודים

 

קורס עריכת ווידאו ואפקטים מיוחדים מטעם חשיפה, בית הספר לאמנויות התקשורת והדיגיטל באוניברסיטה הפתוחה הינו מקיף ועשיר באינפורמציה אשר מכשירה את הסטודנטים לקראת קריירה מזהירה בתעשייה. תכנית הלימודים משלבת בתוכה לימוד שפה קולנועית, תוכנות, שלל טכניקות עריכה ותרגולים, עריכת סיפור ואפקטים, הוספת גרפיקה, כותרות ולבסוף סגירת התוצר הסופי עם תיקוני צבע. קורס עריכת וידאו מקנה לבוגריו את השליטה בסט הכלים הנדרשים לעורך בכדי להשתלב בשוק העבודה בצורה המקצועית ביותר.


מתכונת הלימוד


קורס עריכת ווידאו ואפקטים מיוחדים מטעם בית הספר חשיפה נלמד בהיקף של כ - 160 שעות לימוד אקדמיות, פעם בשבוע בשעות הערב או פעמיים בשבוע בשעות הבוקר במשך כשמונה חודשים. במסגרת הקורס יועברו סדנאות מקצועיות מטעם מרצים שונים.


נושאי הלימוד

 

  • תוספות ופלאגינים
  • הפקת וידאו קליפים
  • יצירת זרימה בסרט
  • יסודות עיצוב התנועה
  • שילוב מספר סרטונים
  • הוספת אפקטים מיוחדים
  • ארגון מחדש של פריימים
  • יצירת סרטים דוקומנטריים
  • חיתוך של קטעי וידאו ב - AVID   

 


על מוסד הלימוד


בית הספר חשיפה שואף לאפשר לתלמידיו לרכוש ידע מעשי ועיוני בענפי המדיה. בבית הספר מתקיימים מגוון קורסים בתחומים כגון צילום, כתיבה, גרפיקה ממוחשבת, קולנוע ותחומים נוספים במדיה. הקורסים משלבים התנסות מעשית וסדנאות, מה שמאפשר לסטודנטים לתרגל בפועל את הכלים הנלמדים בכיתה ולגבש תיק עבודות. בין הקורסים שמתקיימים בבית הספר נכללים קורס בימוי, קורס וידאו תרפיה, קורס תסריטאות, קורס שיווק דיגיטלי, קורס פוסטפרודקשן, קורס פיתוח משחקי מחשב, קורס אנימציה ועוד שלל הכשרות.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס עריכת ווידאו ואפקטים מיוחדים מטעם בית הספר חשיפה יש להציג הבנה בסיסית במחשבים כמו גם שליטה והבנה בשפה האנגלית.


תעודה


בוגרי הקורס יזכו לתעודת גמר מטעם בית הספר חשיפה, מבית מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרים אשר מסיימים את הקורס בהצלחה, יכולים למצוא משרה כשכירים בחברות שונות בתחום הפקת האירועים, בחברות בתחום התקשורת המשודרת והדיגיטלית. בוגרי הקורס גם יכולים למצוא משרה במשרדי פרסום ובאולפני טלוויזיה ולהישען על הידע הרב שצברו בקורס כדי להתקדם בהיררכיה התעסוקתית ולערוך סרטים באופן מקצועי.

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה

Whatsapp Whatsapp