קורס מסחר יומי בוול סטריט במכללת מגמות

מגמות - לימודי שוק ההון ופיננסים

אהבת? שתף ב:

קורס מסחר יומי בוול סטריט - מכללת מגמות

 

הברוקר שסוחר ביוקר


מהו בדיוק יום המסחר? מי משתתף בתהליך? האם אתם יכולים להיות מעורבים בו? בדומה לבורסה הישראלית, גם הבורסה האמריקאית מכהנת כזירה למסחר בניירות ערך של מיטב החברות הציבוריות. הבורסה האמריקאית, "בורסת וול סטריט" מורכבת מכמה שווקים שפועלים יחד.הוותיקה ביותר מבין הבורסות הללו היא בורסת ניו יורק (NYSE), שבה נסחרים כעשרת אלפים ניירות ערך, כמו גם החלק המרבי של מניות החברות הגדולות ביותר עולם. הבורסה השנייה בגודלה, היא בורסת הנאסד"ק (NASDAQ). זירה זו מורכבת מחברות טכנולוגיות רבות ושונות, כמו כן, ניתן גם למצוא בתוכה מניות ישראליות.


יום המסחר מוגדר כקנייה ומכירה של נייר ערך בתוך יום אחד. מסחר זה יכול להתרחש בכל שוק, אבל הנפוץ ביותר הוא המט"ח (פורקס) בשוק המניות. בדרך כלל, סוחרי יום מחזיקים בהשכלה ענפה בתחום המימון והפיננסיים. הם מנצלים כמויות גבוהות של מינוף ואסטרטגיות מסחר לטווח קצר בכדי לנצל את תנועות המחירים הקטנות במניות נזילות או בחוזים.


ישנן שתי חטיבות עיקריות של סוחרי יום מקצועיים, אלו שעובדים לבד או אלו שעובדים עבור מוסד גדול. ניתן לומר בלב שלם שרוב הסוחרים היום עובדים עבור מוסד גדול. העובדה היא, שלאנשים העובדים כשכירים במוסד כלשהו ישנה גישה לאלמנטים שסוחרים עצמאיים יכולים רק לחלום עליהם, כגון קו ישיר לשולחן המסחר, כמויות גדולות של הון ומינוף, תוכנה אנליטית יקרת ערך וכן הלאה. סוחרים אלו הם בדרך כלל האנשים שמחפשים רווחים קלים שיכולים להיעשות מתוך הזדמנויות ואירועים חדשותיים. אם אתם מעוניינים בקריירה בשוק ההון ושואפים להשתלב במסחר בבורסה האמריקנית, קורס מסחר יומי בוולט סטריט מטעם מכללת מגמות יספק לכם קרקע פורייה להתעמקות בנושא.


תכניות הלימוד


קורס מסחר יומי בוולט סטריט מטעם מכללת מגמות נועד במטרה לקדם את הקריירה של סוחרי וול סטריט מנוסים אשר מחפשים את הדרך היעילה ביותר לבצע קפיצת מדרגה, להאיץ את קצב התקדמותם בקריירה המסחרית, לחלוש על שיטות מסחר מפותחות וכן לשכלל את מיומנויות המשמעת והשליטה המנטאלית שלהם. קורס זה נבנה במטרה לפתוח את הדלת עבור כל סוחר שמעוניין לחדור אל עולם המסחר המרתק ולהטביע את חותמו. תכנית הלימודים שואפת להעניק לסוחר את מירב הידע המקצועי והמעשי בנוגע למסחר היומי, תוך מתן דגש חזק על בניית הסוחר כעצמאי אשר מתנהל לבדו, אם בזיהוי שלל עסקאות פוטנציאליות בתוך יום מסחר, בניהול העסקאות הללו, בהקניית דרכי חשיבה מנטאלית עוצמתית וכן בניתוחי שוק ברמה גבוהה.


מתכונת הלימוד


קורס מסחר יומי בוולט סטריט מתקיים במתכונת של לימודי ערב, הכוללים בתוכם עשרה מפגשים שמסתכמים בכ - 27 שעות אקדמיות. הקורס כולל עבודה מעשית בתחום וכן תרגולים רבים.


נושאי הלימוד

 

 • השקעות לטווח הקצר
 • השקעות לטווח הארוך
 • טכניקות מסחר קיימות
 • אגרות חוב בוול סטריט
 • השוני מהבורסה בישראל
 • הבורסות בארצות הברית    
 • קרן נאמנות
 • שוק האגרות
 • ניתוח שוק המסחר
 • בניית תכנית עבודה    
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מכללת מגמות זוהי מכללה ותיקה בישראל ללימודי שוק ההון. במכללה ניתן למצוא מגוון רחב של קורסים בשלל הנושאים של שוק ההון, כאשר כולם נשענים על חזונה של מכללת מגמות, השואף להוביל בתחום ההכשרה הפיננסית ולהביא את הסטודנטים למיצוי הפוטנציאל הטמון בהם. המכללה שואפת להעמיק את הידע הפיננסי של תלמידיה ומעדכנת את חומרי הלימוד בקורסים בהתאם לכך.


תנאי קבלה


בכדי להתקבל לקורס מסחר יומי בוול סטריט מטעם מכללת מגמות, על המועמדים לסיים קודם לכן את קורס הבסיס ניהול תיק השקעות עצמאי. כמו כן, עליהם להיות בעלי רקע במסחר פעיל בשוק המט"ח, במניות ובחוזים שונים.


תעודה


עם תום הלימודים תוענק עבור בוגרי הקורס תעודת הסמכה מטעם מכללת מגמות.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס מסחר יומי בוול סטריט יכולים להשתלב במגוון רב של משרות כגון: עבודה בבורסה, עבודה בחברות השקעות, עבודה באופן פרטי ועצמאי כסוחר במסחר יומי או בהשקעות ארוכות טווח.