קורס כירופרקטיקה ושילוב גוף ונפש במכללת תילתן לרפואה משלימה

שירות אישי - צור קשר

מכללת תילתן לרפואה משלימה

אהבת? שתף ב:

קורס גוף ונפש במכללת תילתן לרפואה משלימה - קורס כירופרקטיקה בשילוב גוף ונפש


מגע לצד מחשבה


הטיפול בכאבי גב, כאבי ראש או כאבי שרירים מתמקד בדרך כלל בתסמינים הפיזיים לבעיה ובמקור הגופני לכאב. עם זאת, מחקרים מסוימים מצאו כי טיפול הוליסטי שמקיף סיוע פיזי ורגשי כאחד יכול לסייע להעניק מענה נרחב ומעמיק יותר למצבים בריאותיים שונים. מטופלים שמקבלים טיפול פיזי ולצדו גם סיוע שמתמקד בצורכים המנטליים והרגשיים שלהם יכולים להחלים בקצב מהיר יותר ולסבול פחות מחזרה של תסמיני מחלתם.


גישת הטיפול ההוליסטי מתמקדת בשילוב של הפיזי והרגשי וסבורה כי האדם הוא מכלול שמורכב מגוף ונפש כאחד שמתקיימים זה לצד זה באופן בלתי ניתן להפרדה. מטפלים בגישת גוף ונפש לא מתמקדים רק בכאבי השרירים והעצמות של המטופלים שלהם, אלא גם ברגשותיהם, בתחושותיהם ובמועקות הנפשיות שעמן הם מתמודדים.


מכללת תילתן לרפואה משלימה מציעה קורס גוף ונפש, שמציע למשתתפיו להכיר מושגים מתחום הכירופרקטיקה לצד כלים פרטיים בטיפול הוליסטי. הקורס מספק מיומנויות לאבחון ולטיפול פיזי ורגשי כאחד, מה שיכול לסייע למשתתפיו להרחיב את המענה שהם מעניקים למטופלים בקליניקות שלהם. בוגרי המסלול יכולים להשתמש בידע שברשותם כדי לטפל במגוון סוגי מטופלים שמתמודדים עם קשת רחבה של מצבים בריאותיים. באפשרותם גם להקים קליניקה עצמאית משלהם לרפואה משלימה ובה להציע שירותי טיפול הוליסטי.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים כיצד לאבחן ולהעניק טיפול שמתמקד הן בפן הפיזי והן במובן הרגשי והנפשי של המטופל. הם מקבלים מושגים באנטומיה של הגוף ובבעיות באיברים שונים כגון בגפיים, בצוואר, בבטן ובגב. הם מתוודעים לכלים מתחום טיפולי המגע ומענף הכירופרקטיקה ולומדים כיצד להיעזר בטכניקות אלה כדי להקל על כאבים, לטפל במחלות ולסייע בשיפור של התפקוד היום יומי לאחר ההחלמה.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 40 מפגשים והוא נפרש על פני כ - 160 שעות לימוד. מסלול זה משלב לימוד תיאורי ומעשי, המשתתפים מתרגלים את הכלים הנלמדים תוך ניתוח והתבוננות במקרי בוחן של מטופלים. כך הם יכולים להתנסות באבחון של מטופלים, בתכנון מערכי טיפול ובשלבי התרפיה השונים כדי לסייע למטופלים שמתמודדים עם מצבים בריאותיים משלל סוגים.


נושאי הלימוד

 

 • התמודדות עם כאבי ראש
 • מקורות כאב מקרין לגפיים
 • כירופרקטיקה וטיפול במגע
 • איברים ומפרקים בגוף האדם
 • אבחון לגפיים תחתונים ועליונים
 • אבחון פיזי ורגשי בעזרת היציבה   
 • כאבי צוואר וגב
 • כלים לסיוע רגשי
 • הגוף כיחידה אחת
 • עקמת מבנית ותפקודית   
 • ועוד

 


סגל הוראה


מנחת התכנית היא כירופרקטית מנוסה, שעוסקת בטיפול באחד מבתי החולים הגדולים בארץ. כמו כן, היא מעבירה קורסים והכשרות בתחום החשיפה לכאב כרוני.


על מוסד הלימוד


במכללת תילתן מתקיימים קורסים להכשרת מטפלים במקצועות הרפואה המשלימה. הקורסים מתמקדים בהקניה של מיומנויות טיפול פרקטיות והם מתאימים הן למטפלים מנוסים שברצונם לפתח את הקריירה והן למי שמעוניינים להתחיל את דרכם המקצועית בתחום הרפואה האלטרנטיבית. בין ההכשרות שנערכות במוסד זה אפשר למצוא קורס נטורופתיה, קורס הילינג, קורס עיסוי שוודי, קורס פסיכותרפיה הוליסטית, קורס תזונה טבעית, קורס רפואה סינית, קורס טיפול בהתמכרויות ומסלולים נוספים. המכללה מאפשרת גם לשלב בין מסלולי לימוד וכך לרכוש במקביל מספר רב של מיומנויות טיפוליות.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למטפלים מנוסים בענפים שונים של הרפואה המשלימה, שברצונם להרחיב את הידע שלהם בטיפול כירופרקטי בגישת גוף ונפש. לקורס יכולים להתקבל מועמדים בוגרי קורסים בתחומי תרפיית המגע וקורס אנטומיה ופיזיולוגיה.

 

תעודה


תעודת גמר מטעם מכללת תילתן לרפואה משלימה ניתנת לבוגרי התכנית שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תילתן לרפואה משלימה

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם