קורס ערבית מדוברת ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת

קורס ערבית מדוברת ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת

קורס ערבית מדוברת במכללה האקדמית כנרת - היחידה ללימודי חוץ


כאחת השפות הרשמיות בישראל וכשפה המדוברת במדינות רבות סביבנו, ישנה חשיבות רבה להבנה ולשליטה בשפה הערבית. ידע בערבית יכול לסייע בשלל מסגרות עסקיות בארץ ומחוצה לה. היא גם מהווה את אחת השפות המדוברות בעולם והיא משמשת שפת אם או שפה שנייה למיליוני אנשים בשלל מדינות. הערבית נחלקת לשפה הספרותית ולזו המדוברת וישנו שוני לא קטן בין שתיהן. שוני זה בא לידי ביטוי באופן ההגייה של מילים וכן בשוני של ממש במילים מסוימות. דוברי עברית רבים שבוחרים ללמוד ערבית מגלים נקודות דמיון רבות בין שתי השפות, וכך יכולים לא רק להעשיר את הידע שלהם ולהכיר שפה חדשה, אלא גם ללמוד לא מעט על העברית ועל תולדותיה.


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית כנרת ניתן ללמוד בקורס ערבית מדוברת. הקורס מחולק לשתי רמות בהתאם להיכרות הקודמת של המשתתפים עם השפה ובמהלכו ניתן ללמוד לנהל שיחות באופן פרקטי לשלל מטרות. הידע שנרכש במהלך הקורס יכול לסייע לבוגריו במסגרות עסקיות ואישיות, לסייע להם לפתוח הזדמנויות חדשות וגם להעשיר את היכולות שלהם.


תכנית הלימודים


משתתפי קורס ערבית מדוברת משפרים את שליטתם בשפה הערבית ומרחיבים את אוצר המילים שלהם. הם לומדים כיצד לנהל שיחות בערבית בשלל נושאים מחיי היום יום ורוכשים ידע אודות מילים וביטויים רלבנטיים למצבים עסקיים וחברתיים מגוונים. נוסף על כך, הם מכירים סוגיות כלליות בתרבות הערבית ובוחנים כיצד מקורות תרבות עשירה זו באים לידי ביטוי גם בשפה ובגלגוליה.
המשתתפים יכולים ללמוד בקורס ערבית למתחילים, שבו נרכשות מיומנויות יסוד בערבית המדוברת. מי שמחזיקים בידע נרחב יותר בערבית יכולים ללמוד בקורס ערבית למתקדמים שמסייע להרחיב את אוצר המילים ולהכיר לעומק ביטויים בשיח בערבית.


מתכונת הלימוד


היקפו של קורס ערבית מדוברת למתחילים הוא כ - 60 שעות אקדמיות, הוא נפרש על פני כחמישה חודשים וכולל כ - 20 מפגשים. היקפו של הקורס בערבית מדוברת למתקדמים הוא כארבעה חודשים, הוא כולל 45 שעות אקדמיות ומחולק ל - 15 מפגשים.
הקורסים בשתי הרמות משלבים לימוד עיוני של כללי השפה עם תרגולים מעשיים אישיים וקבוצתיים, שדרכם ניתן לתרגל את השיח בערבית ולחזק את הביטחון בעת השיחה. הקורסים נערכים בקבוצות קטנות מה שמאפשר לתלמידים לקבל סיוע והכוונה אישיים מסגל הקורס.


סגל הוראה


רכז התכנית הוא מרצה ותיק ומנוסה בעל הכשרה אקדמית בתחומי הערבית והחינוך. הוא בעל ניסיון בהוראה בתחומי הערבית במוסדות שונים.


על מוסד הלימוד


היחידה מציעה קורסים נוספים בתחום השפות, בהם קורס אנגלית מדוברת. נוסף על כך, ניתן ללמוד בה בקורסי בתחומי הניהול, התעשייה, המחשבים, החשבונאות והחינוך. בין היתר מתקיימים קורס מורי דרך, קורס גרפולוגיה, קורס שיווק דיגיטלי, קורס ניהול שיווק ומכירות, קורס ניהול קהילות במרחב הכפרי וקורס חשבי שכר בכירים. קורסים אלה יכולים לסייע לעובדים לקדם עצמם מבחינה מקצועית וכן הם יכולים להתאים למעוניינים בהסבה מקצועית.

 

 

תנאי קבלה


לקורס למתחילים יכולים להתקבל מועמדים שמעוניינים להכיר את השפה באופן בסיסי, אין צורך בידע קודם בערבית. מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס ערבית למתקדמים נדרשים להוכיח שליטה ברמה טובה בשפה, כגון סיום קורס ערבית בסיסי במוסד מוכר. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המדויק לגבי תנאי הקבלה לקורס.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה האקדמית כנרת - היחידה ללימודי חוץ. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים מהמפגשים ולקחת בהם חלק פעיל.

Whatsapp Whatsapp