קורס מקצועית ב' במכללת אורין שפלטר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי שוק ההון?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אורין שפלטר - מקצועית ב'.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מקצועית ב' - מכללת אורין שפלטר

 

עוד מאמץ אחד אחרון


לאחר המסלול הארוך שעשיתם מגיע רגע האמת – המבחן האחרון לקראת השגת רישיון העיסוק שלכם בעולם הפנסיוני. אחרי שעברתם את שלל בחינות היסוד, זו הבחינה המתקדמת והמאתגרת מכולן, בחינת מקצועית ב' מטעם הרשות לניירות ערך, היא האחרונה שמפרידה ביניכם לבין ההסמכה הראשית בעולם הפיננסים שבו אתם חושקים. לכן, עליכם להגיע אל המבחן הזה כשאתם אוחזים במיטב הכלים והמיומנויות הנדרשות בכדי לצלוח אותו. עליכם לעבור סימולציות של המבחן, לתרגל באופן מאסיבי ולהתמצא במגוון סוגים של אינפורמציה מכוונת מבחן.


מקצועית ב' כאמור הינה הבחינה האחרונה שעליכם לעבור במטרה לקבל את הרישיון המיוחל. מבחן זה מתבסס על חלק גדול מהחומר הנלמד למבחן מקצועית א', אם כי מתכונתם של שני המבחנים שונה באופן מהותי. לפיכך, ההכשרה לקראת המבחן כוללת זיהוי תרחישים וניתוח סיטואציות מורכבות בשוק ההון, מורכבות יותר ממה שהכרתם עד כה. קורס מקצועית ב' מטעם מכללת אורין שפלטר יספק עבורכם קרקע פורייה ללמידה יעילה לקראת המבחן הגורלי של הרשות לניירות ערך.

 


תכנית הלימודים


חומר הלימוד במסגרת קורס מקצועית ב' חופף בחלקו לתכנים בבחינת מקצועית א'. המיקוד בקורס יהיה על ניתוחים של תיק השקעות. המשתתפים שמים דגש על ניהול סיכונים פיננסיים ולומדים כיצד להנפיק חבילות מורכבות ולנתח השקעות מסוגים שונים. כמו כן, הקורס כולל שאלות סימולציה המקיפות את שלל החומר המצוי בבחינה מקצועית ב'.


מתכונת הלימוד


קורס מקצועית ב' מטעם מכללת אורין שפלטר מסתכם בכ - 20 שעות לימוד אקדמיות ואורך כחודש. הקורס מתקיים במתכונת של לימודי ערב וכולל בתוכו סימולציות רבות ומרתון מבחנים לקראת סיום הקורס. הסטודנטים יקבלו חוברת תרגול שבה בחינות מהעבר כמו גם מיטב החומר הרלוונטי לבחינה במקצועית ב'.


נושאי הלימוד

 

 • הגנה בפני סיכונים
 • ניהול שוטף של תיק
 • יכולת תגובה וניתוח
 • ניהול סיכונים דינאמי
 • השקעות בכל ההיבטים
 • סיטואציות בכלכלת ישראל
 • מכשירים פיננסיים מתוחכמים   
 • חישובי תשואות
 • ניצול הזדמנויות
 • קביעת רמת הסיכון
 • בניית תיק השקעות
 • הגדרת צרכי הלקוח   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


אורין שפלטר היא מכללה לתחום ההשכלה הפיננסית בישראל. למכללה ישנו ניסיון רב שנים של הדרכה בתחום ההוראה הפיננסית, בעיקר בכל הנוגע להכשרות מקצועיות לקראת מבחני הרשות לניירות ערך, משרד התמ"ת ומשרד האוצר. במכללה ניתן למצוא בנוסף לכך גם קורסי העשרה שונים.


באורין שפלטר ישנו דגש חזק על ליווי אישי של הסטודנטים מתחילת תקופת הלימודים ועד סופה, החל מהפגישה עם יועצת הלימודים ועד לפרסום שחזורי הבחינות או המלצות לערעורים שונים. אורין שפלטר מקפידה על מגמות של שיפור תכני הלימוד במכללה, כאשר היא פועלת בכדי להוסיף ולהתחדש. חומרי הלימוד מתעדכנים בתדירות גבוהה, כמו גם אתר האינטרנט ומגוון מערכי השיעור, זאת על מנת להנפיק את כל הנדרש בעבור הסטודנטים השואפים להשכלה גבוהה בתחומים הפיננסיים.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד למעוניינים לגשת למבחני ההסמכה לניהול תיקים ולייעוץ השקעות אשר נערכים ברשות לניירות ערך. ישנו צורך לצלוח קודם לכן את שלל המבחנים במקצועות היסוד, הכוללים בין היתר את מבחן מקצועית א' ובחינות בקורס חשבונאות, בקורס כלכלה ובקורס סטטיסטיקה ומימון.


תעודה


מטרתו העיקרית של הקורס היא להקנות את הכלים בעבור המשתתפים בכדי שיוכלו לגשת אל בחינות ההסמכה של הרשות לניירות ערך, לצלוח אותן ולקבל את רישיון העיסוק בתחום. בתום הקורס, יוכלו הבוגרים לגשת אל בחינת מקצועית ב' כשהם אוחזים בהכשרה מקיפה שמאפשרת להם לצלוח אותה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אורין שפלטר - השכלה פיננסית

ssssssssss

פורום לימודי שוק ההון

קורסים בשוק ההון מוכרים לגמול השתלמות?
שי
1 תגובות
עלות ומיקום קורס cfd
נתנאל
1 תגובות
מסגרות לימוד מועדפות בשוק ההון
פז
1 תגובות
קורס ברוקר באזור חיפה
ירון
1 תגובות
קורס מסחר בשוק ההון וניירות ערך
רפאל אילן
1 תגובות
איפה עדיף ללמוד קורס שוק ההון?
מרדכי
1 תגובות
מה עדיף לעשות - תואר שני או קורס?
ויקטורה סמיונוב
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא שוק ההון

עמנואל קוק
עמנואל קוק, מוותיקי שוק ההון בארץ ומייסד שותף של חברת IBI בתי השקעות, מאמין שעבודה קשה, התמדה ולמידה מאחרים הם בין הכלים החשובים למי שחולמים על קריירה בשוק ההון, שנחשב לאחד מתחומי העתיד. "הבסיס להצלחה בשוק ההון הוא עבודה מלמטה. כדי להיות טוב צריך משקע של כמה שנים בעבודה מעשית. בשביל לעבוד נכון צריך זמן. חשוב ללמוד מהניסיון של ותיקים בתחום וגם מהתהליכים שמתרחשים מסביב."
"צריך יכולות אנליטיות והבנה טובה של תהליכים, לצד רצון ללמוד מניסיון של חברות שונות. חשוב להבין באנליזה וגם להסתכל על אחרים שמבינים בתחום ולרכוש מהם כלים."
עמנואל קוק
מייסד שותף ב - IBI השקעות
Whatsapp Whatsapp