קורס Adobe XD במכללת מנטור לעיצוב

שירות אישי - צור קשר

מכללת מנטור לעיצוב ומחשבים

אהבת? שתף ב:

קורס Adobe XD - מכללת מנטור לעיצוב


העתיד בעיצוב ממשקים


תכנון ועיצוב של ממשקים ידוע גם בשם UX UI והוא מתייחס לתהליך הפיתוח והעיצוב של אפליקציות מובייל, יישומי WEB ויישומים נוספים למסכים דיגיטליים. תהליך העיצוב של ממשקים אלה הוא מורכב ורב שלבים. מעצבים מתחילים מאפיון הצורכים של לקוחותיהם, ממשיכים בבניית אב טיפוס של הממשק הרצוי ולאחר מכן מתמקדים בעיצוב הממשק מבחינה גרפית, תוך שימת דגש על היעילות והנוחות בשימוש.


בעבר נהגו מעצבים להשתמש במספר פתרונות נפרדים כדי לעצב ממשק, בהם תוכנות גרפיקה כגון Photoshop ו - Illustrator. שילוב זה נטה להאריך את תהליך העבודה ומעצבים רבים נתקלו בקשיים במעבר לתכנות. התוכנה החדשה של בית אדובי, Adobe XD, מסייעת להתמודד עם הקשיים האלה ומייעלת באופן משמעותי את עבודתם של מעצבי ממשקים. הכלי מכיל את מגוון הפתרונות לשלבי העיצוב והתכנון בסביבת עבודה אחת והוא מאפשר לעצב ממשקים לשלל סוגי מסכים במגוון גדלים. התוכנה נחשבת לאחת מהיישומים המהפכניים והחדשניים של בית אדובי ומעצבים רבים בארץ ובעולם עוברים לעשות בה שימוש במסגרת עבודתם.


מכללת מנטור מציעה קורס Adobe XD שבו ניתן להכיר לעומק את התוכנה החדשה וללמוד כיצד להשתמש בה בתהליך העיצוב של ממשקים ומסכים. הכלים הנלמדים בתחום העיצוב הדיגיטלי יכולים לסייע למשתתפי הקורס להתפתח בעולם העיצוב ולשכלל את הפרויקטים שהם מציעים ללקוחותיהם.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על מכלול השלבים לעיצוב גרפי של ממשקים, מתכנון ראשוני ועד לקבלת מוצר מוגמר. הם בוחנים את האפשרויות השונות שמקנה התוכנה למעצבים וגם לומדים לשלב בינה לבין תוכנות אחרות בעולם הגרפיקה הממוחשבת, לרבות אילוסטרייטור ופוטושופ. נוסף על כך, הם דנים בתהליך היצירה של אבות טיפוס מסוגים שונים ומתוודעים לאופן ההעברה של ביקורת הלקוח. בהמשך הקורס נלמדים עקרונות תכנות יעילים שחיוניים למעצבי ממשק משתמש.

 


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני בערך חודש וחצי. הוא כולל כ - 27 שעות אקדמיות ומחולק ל - 5 מפגשים. תלמידי התכנית לוקחי חלק בהרצאות עיוניות וגם בתרגולים מעשיים בהם הם מתנסים בעצמם בשימוש בתוכנת Adobe XD. מוסד הלימוד מאפשר לתלמידיו להמשיך לתרגל גם בין המפגשים והוא מציע שיעורי תגבור בליווי של מדריכים מנוסים לתלמידים שזקוקים לכך.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים מגוון של נושאים וביניהם -

 

 • שיתוף הגדרות העיצוב
 • יצירת סכמות צבעוניות
 • אינטראקציה וטרנזישנים
 • יצירת מערכת טיפוגרפית
 • יצירה ושיתוף של פרוטוטייפ
 • שילוב עם אילוסטרייטור ופוטושופ   
 • כלי עזר חיצוניים
 • ניהול פרוטוטיפים
 • הכנת קבצים לתכנות
 • ספריות ענן של אדובי
 • מסמכים מרובי מסכים   
 • ועוד


סגל הוראה


מנחה הקורס הוא מעצב חוויית משתמש מנוסה, שמשמש רכז ההדרכה של ענפי העיצוב הגרפי במכללה.


על מוסד הלימוד


במכללת מנטור אפשר ללמוד בשלל תכניות בתחומי האמנות והעיצוב. המכללה מציעה לתלמידיה ללמוד במסלולים נרחבים או בקורסים שהיקפם קצר יותר. בין המסלולים המתקיימים במכללה נכללים מסלול גרפיקה ועיצוב דיגיטלי, מסלול עיצוב פנים, מסול עיצוב גרפי ואינטראקטיב ומסלול צילום. כמו כן מתקיימים קורסים כגון קורס תוכנת לייטרום, קורס אפטר אפקטס, קורס אינדיזיין, קורס בניית אתרים, קורס עיצוב ופיתוח משחקים ועוד שלל תכניות. הקורסים שמים דגש על היכרות פרקטית עם הכלים הנלמדים וכך המשתתפים צוברים ניסיון מעשי דרך תרגולים, פרויקטים וסדנאות וברוב הקורסים יכולים גם לבנות תיק עבודות מקצועי.


תנאי קבלה


קורס זה מתאים למעצבים מנוסים שברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי ולהתוודע לתוכנות חדשות ונוספות לעיצוב ממשקים. כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בעלי ניסיון בכלים עיצוביים כגון אינדיזיין, אילוסטרייטור או פוטושופ ולהכיר מושגי יסוד בתחום האינטראקטיב. רקע בעיצוב ממשקים, עיצוב אפליקציות ועיצוב אתרים יכולים להוות יתרון בקבלה לתכנית. כמו כן, המשתתפים נדרשים לשליטה בשפה האנגלית ברמה בסיסית.


תעודה


למשתתפים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בקורס ניתנת תעודת גמר מטעם מכללת מנטור לעיצוב.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מנטור לעיצוב ומחשבים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם