קורס פסיכותרפיה גופנית בהתמחות איזון גוף ונפש במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית

 מכללת רידמן - קורס פסיכותרפיה גופנית בהתמחות איזון נפשי וגופני, קורס גוף נפש

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פסיכותרפיה גופנית בהמתחות איזון נפשי גופני ואנרגטי במכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית

 

אין דבר יותר מרפא מהמגע האנושי


כולנו לוקחים חלק במרוץ החיים הארוך והמאתגר. ככלל, המרוץ הזה טומן בחובו רגעים של מצוקות נפשיות או משברים שונים, אשר נמנים כחלק בלתי נפרד מהחיים עצמם. לא פעם האדם יכול למצוא את עצמו משווע לעזרה נפשית כשהוא שרוי בסיטואציה לא פשוטה בחייו, סיטואציה שבעקבותיה צצות להן בעיות רגשיות כאלה ואחרות. מגיל קטן לימדו אותנו ששעות משבר צפויות להגיע מדי פעם, לפיכך, חשוב למצוא טיפול נכון ויעיל אשר יוכל לספק מענה למשברים שכאלו ולהחזיר את האדם למרוץ כשהוא מחושל יותר ובריא יותר.


פסיכותרפיה גופנית היא ענף הנגזר מתחום הפסיכותרפיה, אשר עוסק בטיפול במשברים, מצוקות נפשיות וכן הפרעות רגשיות. הטיפול באמצעות פסיכותרפיה גופנית אינו מתמקד אך ורק בקשר המילולי שבין המטפל למטופל שלו, אלא גם בעזרת ההתמקדות בגופו. טיפול זה הינו אינטגרטיבי – כזה אשר כולל תקשורת עם המטופל בעזרת שיחה, ונוסף לכך, גם התייחסות לממד הגופני, תוך שימוש בשלל טכניקות טיפול מגוונות הכוללות בין היתר מדיטציה, דמיון מודרך ומגע טיפולי. טיפול זה נמצא כיעיל ביותר למגוון בעיות נפשיות, גופניות ורגשיות. זהו נמהלך נוסף המהווה המשך ישיר למהפכה המתחוללת בעידן שלנו, שבמרכזה מתגלה מחדש הקשר הכה עמוק בין הגוף לבין הנפש.

 


תכנית הלימודים


תכנית מסלול פסיכותרפיה גופנית מטעם מכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית הינה אינטגרטיבית ורחבה כשהיא שוזרת בתוכה הן למידה תאורטית והן למידה חווייתית. תכנית זו מתמקדת בהבנתו של הקשר בין מערכת רגשותיו המודחקים של האדם לבין כאבים, מחלות ומתחים וכן באופן הטיפול בהם בסיוע מגוון רחב של כלים טיפוליים השמורים לפסיכותרפיה הגופנית.


מתכונת הלימוד


מסלול לימודי פסיכותרפיה גופנית נמשך כארבע שנים, כאשר היקף המסלול מסתכם בכ - 2389 שעות. התכנית כוללת התנסות מעשית (סטאז') במהלכה הסטודנטים מפתחים מיומנויות טיפוליות. ההתנסות מתקיימת במוסדות ציבוריים נחשבים וכן בקליניקות המתמחים של מכללת רידמן.

 


נושאי הלימוד

 

 


על מוסד הלימוד


מכללת רידמן – המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית הוקמה בשנת 1987 במטרה לשמש מסגרת בית ספרית ללימוד עיסוי הוליסטי. עם חלוף השנים, צמח מוסד לימודים זה עד לכדי ממדים של המכללה הגדולה ביותר בישראל לתחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית, כאשר באמתחתה למעלה משלושים שנות ניסיון.


במכללה ניתן למצוא היצע רב במיוחד של תכניות לימוד העומדות לזכותם של הסטודנטים הפוקדים את מוסד לימודים זה. תכניות לימודים אלה, משלבות בעיקרן את תורת הרפואה מן המזרח יחד עם זו מהמערב. שלל תכניות הלימוד מוכרות על ידי אוניברסיטאות ומכללות בחו"ל כמו גם על ידי האיגודים המקצועיים הנוגעים לתחומי הרפואה המשלימה באירופה ובישראל.


במכללה ניתן למצוא הן מסלולי לימוד רב שנתיים והן קורסי העשרה סמסטריאליים עבור השכלה מקצועית מעמיקה ורחבה עבור מטפלים ועבור הקהל הרחב. סגל המכללה כולל מטפלים מנוסים וכן מרצים מחו"ל שמגיעים להרצאות אורח. המכללה שמה דגש נרחב על פרקטיקה והיא מעניקה התמחויות מעשיות רבות בכל תכניות הלימוד שהיא מציעה.


תנאי קבלה


מסלול לימודי פסיכותרפיה גופנית מתאים לכל אלו אשר עולם הרפואה המשלימה מרתק אותם והם שואפים לאמץ לעצמם מקצוע מבטיח לעתיד.


תעודה


עם סיום הכשרתם מקבלים הסטודנטים הבוגרים של מסלול לימודי פסיכותרפיה גופנית, תעודת מטפל בפסיכותרפיה גופנית הוליסטית עם התמחות באיזון גופני נפשי אנרגטי.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס מנהלים כיום קליניקות פרטיות משלהם וכן משתלבים במוסדות ציבוריים ושיקומיים, כגון עמותות ומסגרות לשיקום מתמודדי נפש ומכורים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רידמן - לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת רידמן - רפואה משלימה
Whatsapp Whatsapp