קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות במכללת תילתן

קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנות במכללת תילתן

קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות וגישות הוליסטיות של מכללת תילתן

 

המסלול אינו פעיל

 

כבר מזה שנים רבות שעולם האמנויות הולך יד ביד עם תחום הפסיכולוגיה והייעוץ. סגולות הריפוי באמצעות האמנות ידועות לכלל הציבור. דרך היצירה, ניתן לבטא רגשות מודחקים, פחדים שונים ואף רעיונות רבים. בעזרת השילוב הייחודי של יצירה עם טיפול, מטופלים יכולים לנסוק למקומות עוצמתיים אשר יובילו לתהליך ריפוי מהיר וקל הרבה יותר. באמצעות האמנות ניתן לגעת בלבו של האדם, למצוא את הדרך אל נבכי נפשו ולחקור מקומות רגשיים ופסיכולוגיים אשר אין זה אפשרי להגיע אליהם בעזרת טיפול רגיל.


פעמים רבות כוחה של הקבוצה עולה על הכוח שבטיפול פרטי ויחידני, שכן ישנו טעם רב בשילוב שבין תחום האמנות לבין תחומי הטיפול הקבוצתי. מנחי קבוצות עושים שימוש בשלל התהליכים המתקיימים בתוך קבוצה, כשתהליכים אלו יכולים לגרום לכל אחד מחברי הקבוצה למצוא את פריצת הדרך באמצעות אותה דינאמיקה מתבקשת. הגישה ההוליסטית להנחיית קבוצות משתמשת בשילובן של גישות הנחיית קבוצות, תוך כדי פיתוח חשיבה ביקורתית. בשל כך, מתקיים שילוב מושכל של אמנויות בקבוצה, תהליכי פסיכותרפיה יעילים וכן מעגלי הקשבה מפותחים.


תכנית הלימודים


קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות וגישות הוליסטיות מפגיש את הסטודנטים עם מגוון פעילויות בתחום הרגש, הגוף, הנפש והרוח – המרכיבים אשר באמצעותם ניתן לפתוח אפיק תקשורתי אותנטי בין המשתתפים. בעזרת עבודה משותפת עם קבוצת הסטודנטים בקורס ניתן לתרגל את החומר הנלמד ולהבין לעומק את חכמת המעגל וכן את כוחה המרפא של העבודה בקבוצות. עם שלל הכלים האלו, ניתן להנחות קבוצות במגוון נושאים. מטרת הקורס היא לחדד את היכולות המקצועיות של הסטודנטים בכדי להגביר אצל כל אחד ואחת מחברי הקבוצה את תכונות ההבעה, ההקשבה ועוד תכונות רבות אשר יסייעו לטיפול בפציינטים.


מתכונת הלימוד


הקורס מתפרש על פני שנה אחת, במפגשי בוקר אינטנסיביים המתקיימים אחת לשבוע. במהלך הקורס הסטודנטים מתנסים בסטאז' מקצועי.


נושאי הלימוד

 

  • טיפול בשיחות
  • הנחיית קבוצות
  • מבוא לפסיכולוגיה
  • יחסי מטפל מטופל
  • מבוא לאנטומיה ופיזיולוגיה   


על מוסד הלימוד


מכללת תילתן היא אחד המוסדות הוותיקים בתחום הרפואה המשלימה והיא פועלת כבר למעלה מ - 20 שנה. המכללה מקפידה לשים דגש חזק על הליווי האישי של הסטודנטים לאורך כל מסלולי הלימודים באמצעות כך, עוזרת להם המכללה למקסם את יכולותיהם, ליהנות מחוויה לימודית מאתגרת וכן להעמיד את כל התנאים הדרושים לרכישת מקצוע.


סגל המרצים במכללה כולל אנשי מקצוע מנוסים בענפי הרפואה האלטרנטיבית. שלל החוגים ומסלולי הלימוד במכללת תלתן אינם מפסיקים להתחדש ולהתפתח, בעוד המכללה מתפתחת גם היא כשהיא מרחיבה את פעולותיה עם גופים שונים אשר תורמים הן לאיכות והן לחוויית הלמידה של הסטודנטים המגיעים אל המכללה מדי שנה.


תנאי קבלה


הקורס מתאים לכל מי שמעוניין לשלב ריפוי והגשמה במהלך הלימודים, לרכוש ידע , כלים, מיומנויות ושלל יכולות משמעותיות וכן להתמקצע בהנחיית קבוצות מכל הסוגים במסגרות שונות ומגוונות.


כמו כן, הקורס מתאים לעוסקים במקצועות הטיפול כגון: אנשי חינוך והוראה, יועצים, מנהלים ארגוניים, מטפלים ברפואה משלימה ועוד, השואפים לטפח ולשדרג את מיומנויות הטיפול שלהם.


תעודה


עם תום הקורס יקבלו הסטודנטים אשר יסיימו את הקורס תעודת הסמכה מטעם מכללת תילתן, המכללה לרפואה משלימה.


אפשרויות תעסוקה


בתום קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות וגישות הוליסטיות מטעם מכללת תילתן – המכללה לרפואה משלימה, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה בהנחיית קבוצות מסוגים שונים ועם אוכלוסיות רבות ומגוונות. בין היתר, הם יוכלו להנחות קבוצות של נוער ושל ילדים, לעבוד עם אוכלוסייה שיקומית ואף להנחות סדנאות לפי נושאים בעולם ההייטק והעסקים. נוסף על כך, הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה פרטנית בפנימיות, בבתי ספר, במסגרות של חינוך בלתי פורמלי ואף לעסוק בתחום כעצמאיים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תילתן לרפואה משלימה
Whatsapp Whatsapp