קורס רישום ביחידה ללימודי חוץ באקדמיה בצלאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אמנות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ בצלאל - קורס רישום.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רישום של האקדמיה בצלאל - היחידה ללימודי חוץ

 

רישום ראשוני זה הכול


הרישום זוהי טכניקה אמנותית אשר דומה במהותה לציור, אם כי הדגש בשיטה הזו הוא על הקווים בלבד כאשר שלל האפקטים באים לידי ביטוי באמצעות אותם קווים. בעבר הרחוק, שימש הרישום למטרות של סקיצה, אך בימינו, מעמדו השתנה מקצה אל קצה והוא התפתח עד לכדי תחום אמנותי שעומד בפני עצמו. כיום, ניתן למצוא תערוכות שלמות אשר מוקדשות לעבודות בטכניקת הרישום. כמה מהרעיונות הטובים ביותר בהיסטוריה התחילו בתור רישומים. שרבוטים שונים על גביי מפית או רעיונות ששורטטו על חתיכת נייר ישן, רובם ככולם אחראים על מאות דברים שאנו לוקחים כמובנים מאליהם.


טכניקת הרישום מסגלת לעצמה חשיבות גבוהה בתחום האמנות. מדובר בהמחשתם של רעיונות אשר בעזרת כמות פרטים מרובה, מציגים את הרעיון החזותי שהאדם מנסה לבטא. את הרישום ניתן לבצע בעזרת עיפרון מחודד על גביי דף או בעזרת עט על גביי מפית, מרקרים על לוח לבן או אפילו רישומים דיגיטליים. שלל המדיומים בהם ניתן לבצע את הרישום הם רבים ושונים האחד מן השני, דבר אשר מנגיש יותר את טכניקת הרישום בעבור האמן המבקש להמחיש את רעיונותיו.


תכנית הלימודים


קורס רישום של היחידה ללימודי חוץ בבצלאל מזמין את הסטודנטים להתנסות עם טכניקת הרישום, על שלל הגישות המגוונות שלו, זאת במטרה שמתוך ההיכרות המעמיקה עם הקסם של הרישום הוא יהפוך לכלי שימושי ויעיל עבורם. במקביל לכך, הקורס בונה בקרב הסטודנטים הבנה קונקרטית של טכניקות אור והצללות, מרקם ומשקל וכן הלאה. במהלך הקורס, לצד עבודה ממושכת ואיטית של רישום, הסטודנטים מתנסים גם בסקיצות מהירות, רישום בגדלים שונים ועבודה מול מודל הנמצא בתנועה – זאת כדי לקיים שימוש "גמיש" ככל הניתן במכלול הכלים הרישומיים הקיימים. לצד העבודה מהתבוננות, צורת השימוש המקצועי בחומרים וכן העבודה על קואורדינציה וקשר "עין - יד", הסטודנטים לומדים בקורס את יסודות הפרספקטיבה והאנטומיה, בכדי לסגל לעצמם כלים גם בסוג עבודה של המחשה באמצעות הדמיון מבלי להתבונן במודל מסוים.


מתכונת הלימוד


קורס רישום של בצלאל נמשך כ - 12 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב. עם תום הקורס, על הסטודנטים להגיש פרויקט גמר אשר מיישם את שלל החומר הנלמד בשיעורים.


נושאי הלימוד

 

  • כלים וגדלים שונים
  • הכרות עם חומרים
  • רישום גדל ורישום פיזי
  • פרופורציות וצורות מדידה
  • מושגי יסוד בפרספקטיבה   
  • קו וכתם
  • דרכי התבוננות
  • הסולם הטונאלי
  • הבנה גיאומטרית   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


האקדמיה בצלאל נוסדה בשנת 1906. כיום, לאחר למעלה ממאה שנות יצירה, איכות וחדשנות, בצלאל מכהנת כאקדמיה מובילה לתחומי העיצוב והאמנות בישראל. האקדמיה מגיבה במהירות לשינויים הטכנולוגיים והחברתיים ודואגת לעדכן את תכניות הלימוד שלה לעיתים תכופות בהתאם.


כיום, לא פחות מ - 2000 סטודנטים לומדים בבצלאל במסלולי הלימוד השונים שמציעה האקדמיה. בצלאל דואגת להכין את הסטודנטים שלה לקריירה מבטיחה בשלל התחומים היצירתיים המתקיימים באקדמיה, כשהיא דוגלת בליווי צמוד ואישי עבורם לכל אורך הלימודים וכן גם עם יציאתם אל שוק העבודה הישראלי.


תנאי קבלה


הקורס מתאים לסטודנטים חסרי ניסיון בתחום כמו גם לאלו אשר שואפים להעמיק את ניסיונם בטכניקות הרישום.


תעודה


סטודנטים אשר יסיימו בהצלחה את קורס הרישום מטעם האקדמיה בצלאל יזכו לתעודת הסמכה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס רישום מטעם האקדמיה בצלאל - היחידה ללימודי חוץ יוכלו בתום הקורס לנסות ולקחת חלק בעולם האמנות, במשרדי פרסום, גרפיקה ממוחשבת, אנימציה, פיתוח משחקי מחשב וכן הלאה. כמו כן, יוכלו הסטודנטים להעמיק את ההכשרה שלהם בתחום ולהירשם לקורסים נוספים אשר יספקו כלים נוספים בעבור התחום המקצועי שלהם – קורס פיסול, קורס טיפול באמנות, קורס צריבה וציור על עץ וכדומה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בצלאל לימודי חוץ - היחידה ללימודי חוץ בצלאל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp