רוצה פרטים על שכר אחות וטרינרית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אחות וטרינרית שכר - משכורת אחות וטרינרית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר אחות וטרינרית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


טבלאות שכר אסיסטנט וטרינר ואח וטרינרי


לצד הרופאים הווטרינריים ניתן למצוא מספר מקצועות נוספים בתחום רפואית בעלי החיים. הראשיים שביניהם הם אחים ואחיות וטרינריים ועוזרי וטרינר. אלה הם שני תפקידים שונים במהותם ובתפקידם וגם ברמות השכר שלהם, אם כי שניהם משתייכים למקצועות פרא וטרינריים.


באופן כללי לאחים וטרינריים יש סמכות רבה יותר בקליניקה מאשר לעוזרי הוטרינר, הם יכולים לקחת חלק בניתוחים ובטיפולי חירום ובאופן כללי אחים וטרינרים יכולים להשתתף בפעילות רפואית וניתוחים מסוגים רבים יותר מאשר עוזרי הווטרינר. חשוב להדגיש כי בעוד בעבר עוזרי וטרינר עסקו בעיקר בעבודה פקידותית בקליניקה, לאחרונה חל שינוי במהות התפקיד וגם סייעים וטרינריים יכולים להעניק סיוע רפואי מסוגים מסוימים בכפוף להנחיות של הווטרינר, כגון מתן תרופות וסיוע בתהליכי השיקום של בעלי חיים פצועים.


יש לציין כי לא בכל קליניקה וטרינרית מעסיקים אחים וטרינריים ולעיתים לווטרינר אין צורך באחים בקליניקות קטנות במיוחד. עם זאת, הביקוש לעוזרים וטרינריים ולאחיות וטרינריות הוא גבוה למדיי ורבים משתלבים בעבודה כבר בסיום ההכשרה.


שכרם של העוסקים במקצועות הווטרינריה אינו גבוה באופן משמעותי אך רבים שניגשים למקצוע בוחרים בו בגלל אהבת בעלי החיים ותחושת השליחות שמתלווה לתפקיד, על אף המודעות לרמות השכר בענף. בשנת 2015 נחתם הסכם שכר בין ההסתדרות לבין ארגון הרופאים הווטרינרים שמטרתו לעגן את רמות השכר של וטרינרים בוגרי לימודי וטרינריה בדרגות השונות. ההסכם כולל תוספת שניתנות בחלקים קצובים כל שנה עד לשנת 2019, בהיקף של כ - 30% תוספת. הסכם זה נחתם לאחר מאבקים רבים של הווטרינרים על שכרם ועל היקף שעות העבודה שלהם. עם זאת, חשוב לציין כי הסכם השכר מתייחס לווטרינרים מוסמכים בלבד, ואיננו נוגע לעוזרי הווטרינר ולאחיות הווטרינריות.


שכרם של אחים וטרינרים ושל עוזרי וטרינר משתנה בהתאם למסגרת שבה הם פועלים. בקליניקות פרטיות גדולות השכר נוטה להיות גבוה מזה שניתן במרפאות הציבוריות. חשוב לציין כי מדובר במקצועות אינטנסיביים שכרוכים בשעות עבודה רבות ולא שגרתיות. אחים וטרינרים יכולים להשתלב גם בפינות חי, בגני חיות ומסגרות נוספות שבהן נדרש טיפול בחיות מחמד ובחיות משק. חלק מן התפקידים כוללים גם טיפול בחיות בר במסגרות שונות.


טבלאות שכר

 

תפקיד שכר נטו 0 - 5 שנות ניסיון שכר נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
אחות וטרינרית 5,000 - 6,000 שקלים לחודש 7,000 - 8,000 שקלים לחודש
עוזר וטרינר 5,000 - 6,000 שקלים לחודש או 30 שקלים לשעה לא צוין
שכר וטרינר 5,000 - 8,000 שקלים לחודש או 30 - 60 שקלים לשעה 10,000 - 20,000 שקלים לחודש או 70 שקלים לשעה


שימו לב, רמות השכר משתנות מעת לעת. המסתמכים על השכר המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם בלבד.

 

שכר אחים ואחיות וטרינריים


שכר של אחים וטרינרים יכול להיות שכר חודשי או שכר שעתי, בהתאם לסוג המסגרת שבה הם פועלים. בתחילת דרכם אחים וטרינריים מקבלים שכר שנע בין שכר המינימום ל - 6,000 שקלים. עם זאת, אחרי מספר שנות ותק בתפקיד נתן להעלות את רמות השכר והן נעות בין 7,000 - 8,000 שקלים. חשוב לציין כי מדובר בעבודה מאתגרת ודינמית שכוללת לקיחת חלק בפעולות הרפואיות עם בעלי החיים לצד הווטרינר וככזו דורשת שעות עבודה ארוכות.


שכר עוזר וטרינר


עוזרים וטרינרים מתחילים מקבלים בדרך כלל שכר בגובה שכר המינימום, או שכר שעתי שבין 30 - 40 שקלים לשעה. אחרי צבירת וותק בתפקיד ניתן לעלות לרמות שכר שבין 5,000 - 6,000 שקלים לחודש. השכר יכול להשתנות במגזר הפרטי ובקליניקות פרטיות גדולות במיוחד ניתן להגיע אף לשכר גבוה מן הממוצע.


שכר ממוצע של וטרינרים


שכרם של וטרינרים עבר תמורות משמעותיות לאורך השנים ולאחרונה עבר עיגון בהסכם שכר בין ההסתדרות לארגון הווטרינרים שהעלה את שכרם של העובדים בעד שלושים אחוזים. עם זאת, שכר הווטרינרים בישראל עדיין נחשב נמוך יחסית בהשוואה למדינות אחרות בעולם. וטרינרים מתחילים מקבלים שכר שבין 30 - 60 שקלים לשעה ולאחר מספר שנים יכולים לעלות לשכר של 70 שקלים לשעה. במשרות בהן השכר הוא חודשי ולא שעתי, ניתן לראות כי וטרינרים קליניים ותיקים במיוחד זכאים לרמות שכר גבוהות בהרבה ולעיתים השכר מגיע גם ל - 20,000 שקלים לחודש עם וותק של מעל 10 שנות עבודה.


אפשרויות תעסוקה בתחום


אחים ואחיות וטרינריים נדרשים במחלקות שונות של בלי חולים וטרינריים וכן במרפאות פרטיות וציבוריות. לרוב כדי להתקבל לתפקידים אלה יש צורך בניסיון קודם בעבודה במרפאה וטרינרית וכן יש צורך בתעודה ממוסד לימוד מוכר בתחום הסיעוד הווטרינרי. המשרות השונות כוללות עבודה טיפולית בקליניקה לצד הווטרינרים, לרבות השתתפות בניתוחים וטיפול במקרים דחופים. היקפי המשרות וסוג הפעילות שנדרשת בהן משתנה ממשרה למשרה.

 

משרות עוזר וטרינר דורשות בדרך כלל ניסיון בטיפול בבעלי חיים ומעבר של קורס מתאים. ישנן קליניקות שדורשות ניסיון קודם בעבודה במסגרות טיפוליות עם בעלי חיים, כגון ניסיון בעבודה במרפאות וטרינריות. עם זאת, ניתן למצוא גם מרפאות ובתי חולים וטרינריים שמקבלים גם עוזרי וטרינר ללא ניסיון ומכשירים אותם לתפקיד.


תפקידים אלה כוללים בדרך כלל שילוב בין טיפול בבעלי החיים לצד הווטרינרים לבין ניהול המרפאה מבחינה אדמיניסטרטיבית. בלא מעט משרות, עוזרי הווטרינר אחראיים גם למתן שירות ללקוחות המרפאה, לעבודה פקידותית מול מחשב ולניהול יומן הלקוחות. כמו כן, עוזרי הווטרינר לוקחים חלק פעיל בפרוצדורות שונות בקליניקה כגון תפעול מכשירים וציוד, טיפול בבעלי החיים המאושפזים ועריכת בדיקות דם. בחלק ממקומות העבודה מתקיימת פעילות עשרים וארבע שעות ביממה ונדרשת פעילות גם בשעות הלילה.


מה צריך ללמוד כדי לעסוק בתחום?


כדי לקבל הסמכה לתפקיד אח וטרינרי יש לעבור לימודי תעודה מתאימים. קורס אחים וטרינריים, שידוע גם בשם קורס סיעוד וטרינרי מתמקד במגוון של כלים רפואיים ומדעיים שנחוצים לעבודה לצד רופאים וטרינריים. נלמדים מקצועות מדעיים כגון אנטומיה, ביולוגיה וכימיה וכן עקרונות מרפואת בעלי חיים ובהתנהגותם. התכנית כוללת גם הקניית כלים לניהול של מרפאה וטרינרית ולשיווק של השירותים הניתנים בה.


הקורס נפרשים לרוב על פני כשנה וחצי עד שנתיים. הם נערכים במתכונת קורס בוקר בדרך כלל. הקורסים משלבים התנסות מעשית שבה מתנסים בפועל בטיפול בבעלי חיים. התנסות זו נעשית במרפאות ובבתי חולים וטרינריים לצד רופאים מנוסים. קורסים להכשרת אחות וטרינרית מתקיימים במכון מגיד של האוניברסיטה העברית וכן במכללת מגן דוד ירוק.


קורס עוזר וטרינר מתמקד במגוון הכלים והמיומנויות שנחוצים לאסיסטנטים במרפאה הווטרינרית ולצד ידע מעולם הרפואה והטיפול נרכש גם ידע על התנהגות בעלי חיים וכישורי ניהול של מרפאה וטרינרית מבחינה מקצועית וכלכלית. בדומה לקורסים להכשרת אחים וטרינריים, גם הקורסים לעוזרים וטרינריים כוללים התנסות מעשית במרפאות שדרכה נתן לצבור ניסיון פרקטי ולתרגל בפועל את החומר הנלמד.

 

כמה עולה הקורס?


שכרם הלימוד לקורסים בתחום הסיעוד הוטרינרי משתנה בין המוסדות ובדרך כלל עומד על כמה עשרות אלפי שקלים לשנה (מעל 13,000 שקלים לשנה בדרך כלל). ישנם מקרים בהם וטרינרים מסייעים במימון שכר הלימוד של עובדיהם במטרה לבסס את הידע המקצועי שברשותם ולעגן את ההכשרה שלהם בקורס ייעודי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר אחות וטרינרית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp