מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית - קורס מיינדפולנס

 מכללת רידמן  - קורס מיינדפולנס

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מיינדפולנס במכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית


מיינדפולנס היא שיטת תרגול שצמחה מתוך המדיטציה הבודהיסטית. הרעיון העומד בבסיס השיטה היא פיתוח היכולת להעביר את תשומת הלב לחוויה המיידית ולתהליכים הפנימיים המתרחשים בהווה. ההתמקדות בהווה מאפשרת להתגבר על קשיים כגון חרדות, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז, ובעיות התנהגות.

 

קורסי מיינדפולנס מתקיימים במגוון מוסדות לימוד, ובמהלכם המשתתפים לומדים כיצד באמצעות תרגול מיינדפולנס, ניתן לשנות התנהגויות ודפוסי חשיבה, ולממש מטרות לצמיחה אישית.

 

בקורס מיינדפולנס שמתקיים במכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית, המשתתפים לומדים כיצד לתרגל קשיבות לצרכים שלהם, לבצע מדיטציה בטכניקות מגוונות, ולשלוט בתשומת הלב שלהם. כך הם יכולים לפתח את היכולת להגיב לסיטואציות בדרכים מועילות, ולהשתחרר מדפוסי התנהגות שליליים.

 

תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, המשתתפים מציבים לעצמם מטרות ויעדים שהם מעוניינים לממש במהלכו. הם לומדים כיצד לתרגל מודעות פעילה, וכיצד לתרגם אותה לפעולה מודעת, למול סיטואציות יומיומיות ואתגרים מסוגים שונים.


תוך כדי הקורס, המשתתפים לוקחים חלק בתהליך של הבנת היסודות הבודהיסטיים של המיינדפולנס, וטכניקות מדיטציה שונות, כולל שימוש בנשימה ככלי, והיכרות עם ערוצי האנרגיה הזכריים והנקביים בגוף. חלק מטכניקות המדיטציה שנלמדות ומתורגלות במהלך הקורס כוללות מודעות רחבה, אכילה מדיטטיבית, מדיטציה אנליטית, מדיטציה בהליכה, ועוד.

 

חלק חשוב מהלימודים כולל העמקה של המשתתפים בהיכרות עם עצמם ועם מערכת היחסים הפנימית בינם לבינם. הם מקבלים את הכלים לחשיפת הכרתם, ולהבנת התחושות הפנימיות. כל אלו מאפשרות להם לפתח את תשומת הלב שלהם, שיכולה לשמש דרך לשלוט בפעולות ובהתנהגות, וכך להיפטר מדפוסים שליליים.

 

מתכונת הלימודים


הקורס מונה כ – 27 שעות לימוד, ומשלב תרגול והתנסות מעשית לאורך כל הלימודים. התיאוריה הנלמדת במהלך הקורס, מיושמת על ידי המשתתפים, כדי להקנות להם את הכלים לתרגול קשיבות גם לאחר סיומו. כמו כן, במהלך הקורס משולבת סדנת העמקה ב – Pranayama, השליטה בנשימה אותה מתרגלים ביוגה.

 

נושאי הלימוד

 

אי היצמדות

תרגול מדיטציה
מודל זרעי הסבל
היכרות עם ההכרה

ארבע האמיתות של הבודהה

מודעות הרחבה ומודל הערכים

ממודעות פעילה לפעולה מודעת
תשומת הלב ככלי לשליטה בפעולה
הנשימה היוגית ככלי לוויסות החיים
ועוד

 

על צוות ההוראה


הקורס מודרך על ידי מנחת סדנאות ומטפלת רב תחומית בעלת ניסיון רב שנים, בוגרת הכשרה למורי מיינדפולנס בשיטת MBSR, שמתרגלת את תחום המדיטציה והמודעות כבר מעל ל – 2 עשורים.


ההנחייה מתקיימת תוך מתן יחס אישי ותשומת לב לכל אחד מהמתרגלים, במטרה לאפשר להם לממש את היעדים שהם מציבים לעצמם בתחילת הקורס.

 

על מוסד הלימודים


מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית פועלת מזה עשרות שנים בהכשרות טיפוליות, קורסי העשרה ולימודי תעודה. קמפוסי המכללה נמצאים בפרישה ארצית, בערים תל אביב, ירושלים, באר שבע, חיפה, אילת וגם באזור הכנרת.

 

במכללה קיימים מספר בתי ספר, בהם מועברות הכשרות למטפלים בגישות ושיטות שונות, המתנסים בטיפול בקליניקות מתמחים ייעודיות ששייכות למכללה. רוב תוכניות הלימוד מתקיימות בשיתוף פעולה עם מכבי טבעי, רשת המרפאות לרפואה אינטגרטיבית מטעם קופת החולים מכבי. שיתוף פעולה זה מאפשר להתאים את ההכשרות למציאות במרפאות, וכן להעלות את המודעות לתחום הרפואה המשלימה.


נוסף על כך, מתקיימים במכללה גם קורסי העשרה המתאימים למי שאין להם היכרות קודמת עם התחום, ורוצים להרחיב את אופקיהם, ולרכוש כלים להעצמה אישית ורוחנית. בין היתר, ניתן להשתתף בקורס ארומתרפיה, קורס ריברסינג, קורס רפואת רמב"ם, ועוד.


קהל היעד


הקורס מתאים למי שרוצים לרכוש היכרות מעמיקה עם תחום המדיטציה, ומעוניינים לשנות את דפוסי ההתנהגות והתנהלותם בחיי היומיום, תוך יצירת חופש פעולה. אין צורך בידע או רקע קודמים.

תעודה


מי שמסיימים בהצלחה את הקורס, זכאים לאישור לימודים על סיום קורס מיינדפולנס מטעם מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית.


אפשרויות להמשך


לאחר סיום קורס העשרה זה, ניתן להשתתף בהעשרות נוספות בתחומים קרובים, ולרכוש היכרות עם שיטות טיפוליות קשורות, כגון קורסי נשימה מודעת, ריפוי בנשימה, ואף העמקה בתחומים כמו יוגה, מדיטציה ובודהיזם.


 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רידמן - לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת רידמן - רפואה משלימה
פורום לימודי רפואה משלימה
לימודי הדרכה בנושא התמכרויות לסמים ואלכוהול
עקל. גבועה
1 תגובות
תעודת סיום תואר לימודי רפואה משלימה
דימא כנאענה
1 תגובות
קורס היפנוזה שעוזר לאנשים וילדים עם בעיות
ארז
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה ב NLP במכללת רידמן
אייל
1 תגובות
לימודי וואטסו קיץ 2021
סיגל תלם
1 תגובות
קונסטלציה משפחתית קורס בסיס
קטיה
1 תגובות
קורס תלת שנתי לתורת הנפש הבודהיסטית למטפלים
בתיה ונונו
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp