קורס מטפל רב תחומי HHP בבית הספר מירב - האוניברסיטה הפתוחה

מכללת מירב - רפואה משלימה

קורס מטפל רב תחומי במגע של בית הספר מירב לרפואה משלימה - האוניברסיטה הפתוחה

 

מגע שחיוני לבריאות


מטפל רב תחומי (HHP: Holistic Health Practitioner) זהו שם תואר השייך למי שעוסק בתחום של רפואה משלימה ומחזיק במספר הסמכות מתוך מגוון הטיפולים הקיימים שמשתייכים לתחום הריפוי, כאשר האחד תורם לשני. כלים רבים נדרשים בכדי שיוכל להשיג את האפקט היעיל ביותר ולתת מענה טיפולי למצבי חולי בין אם מדובר בבריאות נפשית ובין אם בבריאות פיזית.


זהו מצב טבעי לחלוטין שמטפלים ירכשו כלים מעבר ללימודי היסוד שלהם, זאת בהתאם להתקדמות הרפואה המשלימה בשנים האחרונות. בכך, אותם מטפלים אשר משקיעים מזמנם ומכספם בלימודי רפואה משלימה נהנים ממכלול של יתרונות על פני מטפלים אחרים. המטפלים בתחום הרפואה המשלימה כבר מזמן הבינו שכדי להעניק את הטיפול היסודי והשלם ביותר עבור הפציינטים שלהם, עליהם לשייך לעצמם ארגז כלים ממנו יוכלו לשלוף שיטות טיפול רבות ושונות, כאלה אשר משלימות האחת את השנייה.


אחת מההכשרות בתחום הינה הכשרת מטפלים רב תחומיים במגע. המטפל הרב תחומי יעשה שימוש בטכניקות טיפוליות אשר מתמקדות באבחונן של בעיות רפואיות שונות וכן בשיקום אוכלוסייה הסובלת מפגיעות פיזיות ונפשיות. כך שאם עולם הרפואה המשלימה ככלל, ועולם העיסוי והטיפול במגע בפרט, מהווים מוקד משיכה עבורכם – לימודי מטפל רב תחומי במגע יתאימו לכם ביותר.


תכנית הלימודים


הלימודים בקורס מטפל רב תחומי מטעם מירב מיועדים עבור מטפלים אשר שואפים להתמחות בטיפול הנובע מתחומי המגע. במהלך הקורס יתמחו הסטודנטים בשתי שיטות של טיפול במגע לבחירתם וייהנו מאספקה של כלים ומושגים רבים בשיטות נוספות.


מתכונת הלימוד


סטודנטים אשר מתקבלים לקורס מטפל רב תחומי מטעם מירב, יכולים לבחור לעצמם את משך זמן הלימודים ולפרוש את הזמן הזה בהתאם לרצונותיהם וללוח הזמנים שלהם. לימודים כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים, כמו גם שלל התנסויות מעשירות ותרגולים רבים של כלל החומר הנלמד בקורס.


בסיום הלימודים נדרשים הסטודנטים לעבור סטאז' בטיפולי מגע. סך כל שעות הלימוד הנדרשות בכדי לסיים את הקורס הוא 1500 שעות לימוד אקדמיות, אותן ניתן לצבור במהלך תקופה של שלוש עד חמש שנים.


נושאי הלימוד

 

  • רפלקסולוגיה
  • תזונה טבעית
  • בניית קליניקה
  • מבוא לאיורוודה
  • מבוא לפסיכולוגיה
  • יחסי מטופל מטפל
  • בניית תהליך טיפולי
  • מעקב אחרי מטופלים
  • התפתחות אישית ומודעות   

 

 

על מוסד הלימודים


כשהוא משתייך לאוניברסיטה הפתוחה, מירב הינו בית ספר להכשרת מטפלים ברפואה משלימה. בית הספר מירב שם לעצמו כמטרה להכשיר מטפלים תוך כדי שמירה על אווירה ייחודית וחוויה לימודית מעשירה ומרתקת. תכניות הלימודים בבית הספר מירב עומדים בכל התקנים והסטנדרטים הבינלאומיים מבחינת רמתו האקדמית מקצועית, ההתנסות הקלינית והרקע הרפואי שלו.


תנאי קבלה


על המועמדים לקורס מטפל רב תחומי במגע מטעם בית הספר מירב לעבור ריאיון אישי מטעם נציג המחלקה, כמו גם להציג תעודת סיום של 12 שנות לימוד.


תעודה


סטודנטים אשר יסיימו את חובותיהם למסלול הלימודים ייהנו מתעודת הסמכה של מטפל רב תחומי במגע מטעם בית הספר מירב, מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


עם תום ההכשרה שלהם יוכלו בוגרי קורס מטפל רב תחומי במגע להשתלב במסגרות הרפואה המשלימה בקרב קופות חולים שונות, להשתלב בעבודה במסגרת קליניקות פרטיות, וגם לפתוח עסק עצמאי משלהם.

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp