לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > משכורות > שכר הנדסת אלקטרוניקה

שכר מהנדסי אלקטרוניקה - טבלאות שכר מהנדס אלקטרוניקה


מחפש/ת מידע על לימודים? שכר הנדסת אלקטרוניקה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
שכר הנדסאים
שכר עורך דין
שכר מורה
משכורת לפי מקצוע
שכר למנהל חשבונות
משכורת תואר ראשון
שכר מהנדסים
שכר בעלי תואר ראשון
שכר עיתונאים
שכר רוקחים
 
 
שכר רואי חשבון
שכר חשמלאי
שכר פסיכולוג
שכר רופא
שכר מנהל שיווק
שכר מנהל עסקים
שכר מנהלי משאבי אנוש
שכר טכנאי מחשבים
שכר מהנדס תוכנה
שכר אדריכלים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

שכר מהנדס אלקטרוניקה - מה השכר של מהנדס אלקטרוניקה?


מכשירי חשמל ביתיים, מחשבים אישיים, ציוד רפואי מתקדם ואפילו מערכת ביטחוניות מסווגות - כל אלה ורבים אחרים משלבים מערכות אלקטרוניות מתקדמות. האלקטרוניקה הפכה למרכיב חיוני וחסר תחליף בתעשייה של היום ומדי שנה עולה הדרישה לפיתוח של טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות יותר.


מהנדסי אלקטרוניקה משלבים משלל תפקידי מחקר ופיתוח בתעשיות שונות בהן תעשיית ההייטק, תחום התקשורת הסלולרית והממוחשבת, ענף המכשור הרפואי, תחום האבטחה והביטחון וכן במגזר הממשלתי. מדובר בתפקידים מאתגרים ומגוונים מאוד שדורשים מהמהנדסים שליטה בתוכנה, חומרה, תקשורת וחשמל. כמו כן, המהנדסים צריכים להיות בעלי יכולות למידה ומחקר עצמאיים, מיומנויות חשיבה אנליטית וחשיבה יצירתית וייחודית שבעזרתה יוכלו למצוא פתרונות חדשניים ומתקדמים. כישורים אלה הופכים את מהנדסי האלקטרוניקה למשאב מבוקש במיוחד בתעשייה, מה שבא לידי ביטוי גם בשכר שלו זכאים המהנדסים.


כדי להגיע לתפקידים עם שכר גבוה נדרשת לרוב צבירה של שנות וותק בתעשייה. לאחר ארבע שנים של לימודי הנדסת אלקטרוניקה, מהנדסים רבים צוברים עוד כשלוש עד חמש שנות ניסיון וכך מעלים את השכר. כדי להגיע לתפקידים בכירים נדרש לרוב ניסיון של מעל שש או שבע שנים ועם וותק זה נפתחת לרוב הדלת לרמות שכר גבוהות במיוחד.


ענף האלקטרוניקה הוא אחד הדינמיים במשק, הוא משתנה באופן תדיר וההתפתחויות הטכנולוגיות שרלבנטיות למהנדסי האלקטרוניקה מתקדמות בקצב מסחרר. ההתפתחות המתמדת של הענף יוצרת מגמת ביקוש ניכרת למהנדסי האלקטרוניקה וההערכה היא כי מהנדסים אלה ימשיכו להיות מבוקשים מאוד גם בשנים הקרובות.


טבלאות שכר מהנדס אלקטרוניקה

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מהנדס אלקטרוניקה 13,000 - 19,000 שקלים לחודש 19,000 - 21,000 שקלים לחודש 23,000 - 27,000 שקלים לחודש
מהנדס אלקטרוניקה בכיר לא רלבנטי לא רלבנטי 26,000 - 31,000 שקלים לחודש
מהנדס אלקטרואופטיקה 10,000 - 15,000 שקלים לחודש 16,000 - 21,000 שקלים לחודש 21,000 - 23,000 שקלים לחודש
מהנדס RF 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 20,000 - 22,000 שקלים לחודש 24,000 - 27,000 שקלים לחודש
מהנדס VLSI 17,000 - 22,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 24,000 - 31,000 שקלים לחודש
הנדסאי אלקטרוניקה 12,000 - 14,000 שקלים לחודש 14,000 - 17,000 שקלים לחודש 17,000 - 20,000 שקלים לחודש

 

שימו לב, רמות השכר משתנות מעת לעת. המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 


מהנדס אלקטרוניקה שכר ממוצע


מהנדסי אלקטרוניקה זכאים לרמות שכר גבוהות למדיי מבין מקצועות ההנדסה, בעיקר עקב הביקוש הגדול למהנדסים אלה בתעשייה. השכר הממוצע משתנה בהתאם לוותק במקצוע ולסוג העבודה אותה מבצעים המהנדסים. גם סוג החברה בה הם פועלים נוטה להשפיע על השכר, בחברות הייטק למשל ניתן לקבל שכר גבוה במיוחד.


השכר הממוצע של מהנדס אלקטרוניקה מתחיל בטווח של 13,000 - 15,000 למהנדסים ללא ניסיון ולאחר כחמש שנים של ניסיון יכול להגיע גם ל - 20,000 שקלים ולמהנדסים בכירים גם מעל 25,000 שקלים לחודש בממוצע.

 

שכר התחלתי מהנדס אלקטרוניקה - שכר מהנדס אלקטרוניקה מתחיל


מהנדסי אלקטרוניקה מתחילים זכאים לרמות שכר שבין 12,000 - 17,000 שקלים לחודש בממוצע. השכר ההתחלתי לבוגרי לימודי ההנדסה משתנה בהתאם לסוג התפקיד והארגון. אחרי צבירת ניסיון של בין שלוש לחמש שנים, יכולים מהנדסי האלקטרוניקה להעלות את שכרם ולשדרג את מעמדם המקצועי. בדרך כלל, אחרי כחמש עד תשע שנים של ניסיון ניתן גם להגיע לתפקידים בכירים בתעשייה, שלהם מתלווה גם שכר גבוה במיוחד.


מהנדס חשמל ואלקטרוניקה שכר


מהנדסי אלקטרוניקה רבים עוסקים גם בתחום החשמל. ברבים מבין מוסדות הלימוד נלמדים שני המקצועות יחד במסגרת תואר אחד - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. בדרך כלל, מהנדסים אלה מומחים בפיתוח של ציוד ומערכות אלקטרוניות וכן בתכנון ובהקמה של מעגלים חשמליים, שבבים, מכשור בתחום האותות או מערכות מחשוב. מהנדסי חשמל מתחילים ברמות שכר של כ - 17,000 שקלים לחודש ולאחר ארבע עד שמונה שנים יכולים אף להגיע לשכר של מעל 25,000 שקלים לחודש. מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בכירים במיוחד יכולים להגיע אף לשכר של מעל 30,000 שקלים לחודש.

 


משכורת מהנדס אלקטרוניקה תואר ראשון


הסמכתם של מהנדסי אלקטרוניקה כוללת כמה שלבים, בהם השלמה של תואר ראשון במוסד מוכר, סיום התמחות או צבירת ניסיון וכן רישום בפנקס המהנדסים הישראלי. ההרשמה בפנקס נעשית במדור המתאים בהתאם להכשרה של המהנדסים.


אחרי השלמת תהליך ההסמכה למהנדסים, יכולים הבוגרים להשתלב בתפקידים מגוונים בשוק העבודה. השכר ההתחלתי של בוגרי תואר ראשון הוא לרוב בין 12,000 - 19,000 שקלים בממוצע לחודש. טווחים אלה יכולים להשתנות בהתאם לסוג החברה, היקף פעילותה וסוג העבודה אותה ממלאים המהנדסים הטריים.


במהלך הלימודים ישנן דרכים שונות בהן הסטודנטים ללימודי הנדסת אלקטרוניקה יכולים לפתוח דלתות לתעסוקה בתפקידים מבוקשים. קורס תכניות הלימוד כוללות פרויקט גמר מעשי שלרוב מתבצע בליווי של חברות בתעשייה ובהדרכה של מהנדסים מנוסים. פרויקט זה יכול לסייע לסטודנטים להתנסות בפועל בתהליכי פיתוח ותכנון בתעשייה. לעיתים סטודנטים יכולים להיעזר בפרויקט כדי להעיד על הכישורים שלהם וכך להשתלב בתפקידים התחלתיים בארגונים. חלק מן המוסדות גם עורכים אירועי גמר ותערוכות בהן הסטודנטים יכולים לחשוף את הפרויקטים שלהם למשקיעים ולגורמים בתעשייה.


שכר מהנדס אלקטרוניקה תואר שני


מהנדסים בעלי תואר שני יכולים להעלות את שכרם באופן משמעותי לעומת השכר לו הם זכאים לאחר תואר ראשון בלבד. התואר השני בהנדסת אלקטרוניקה מרחיב את הידע המקצועי של המהנדסים וחושף אותם לטכנולוגיות ותהליכים מתקדמים שחיוניים למי שמעוניינים לקחת חלק בפרויקטים מורכבים ובתפקידים בכירים. בלא מעט חברות בתעשייה, מעסיקים שמתלבטים בין שני מועמדים בעלי ניסיון זהה יעדיפו מועמדים שברשותם תואר שני. שיקול זה מתחדד כאשר מדובר על תפקידים בכירים בחברות הייטק או בחברות טכנולוגיה, שבהן ההעדפה של מעסיקים היא למועמדים בעלי תואר שני ומעלה.


מהנדסים רבים משתמשים בתואר השני כדי להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם וכך להוסיף לעצמם שנות תעסוקה נוספות בעתיד. בין היתר, מהנדסים רבים מעל גיל 40 שמעוניינים לפתח את הקריירה בוחרים לפנות לתואר שני כדי להוסיף לעצמם יתרון מול מועמדים אחרים.


בחברות רבות בוחרים לשלוח את העובדים להשלים תואר שני על חשבון החברה. מסלולים אלה על חשבון הארגון מיועדים למהנדסים מצטיינים ובעלי פוטנציאל ולרוב מתוגמלים בתוספת שכר לתואר שני. מעסיקים רבים בוחרים להשקיע זמן ומשאבים במהנדסים איכותיים ולהעניק להם מיומנויות וכלים מתקדמים כדי להשאירם בשורות החברה שלהם וכך לפתח את ההון האנושי ואת הטכנולוגיות שלהם.


הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים שכר - משכורת מהנדס אלקטרוניקה ומחשבים


מהנדסי אלקטרוניקה שמומחים גם בתחום המחשבים יכולים להשתלב במגוון של תפקידים בתחום ההייטק. שכרם של מהנדסים מולטי דיסציפלינריים, שמומחים בכמה תחומים, נוטה להיות גבוה מזה של מהנדסים שמומחים בענף יחיד.


התמחות במערכות מחשבים או בתקשורת מחשבים אפשרית ברבות מהתכניות ללימודי הנדסת אלקטרוניקה, מסלול זה מאפשר לסטודנטים להעמיק ביישומי מחשוב מתקדמים וכך להרחיב את האפשרויות לתעסוקה בתום הלימודים.


שכר הנדסאי אלקטרוניקה


שכרם של הנדסאי אלקטרוניקה נוטה אמנם להיות נמוך מזה של מהנדסי אלקטרוניקה, אך גם הם מגיעים לרמות שכר גבוהות למדיי בייחוד לאחר מספר שנות ניסיון בתפקיד. שכר הנדסאי אלקטרוניקה מתחילים נע בין 10,000 - 14,000 שקלים בממוצע לחודש. אחרי מספר שנות ניסיון רמות השכר נעות בין 14,000 שקלים לחודש בממוצע עד 20,000 שקלים בממוצע לחודש.

 

  • כמה מרוויחים הנדסאים בענפים נוספים? קראו על שכר הנדסאי

 

רוצה לדעת יותר על שכר הנדסת אלקטרוניקה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודים בתחום
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד שכר הנדסת אלקטרוניקה


המכללה הטכנולוגית באר שבע - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים מכון טכנולוגי חולון - תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות ננו אלקטרוניקה
מכללת שנקר - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תאורה המרכז האקדמי לב - לימודי הנדסת אלקטרוניקה לתואר ראשון
מכללת אורט קריית ביאליק - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה אוניברסיטת תל אביב - תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה הנדסאים באריאל - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בעתודה טכנולוגית, מרום מגדלור לאקדמיה
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה - לימודי הנדסת חומרים מתקדמים בהתמחות מיקרואלקטרוניקה אוניברסיטת אריאל - תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ואלקטרואופטיקה
אוניברסיטת אריאל - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ועיבוד אותות המרכז האקדמי רופין - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מערכות רפואיות
אוניברסיטת אריאל - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות בקרה אוניברסיטת אריאל - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות מחשבים
אוניברסיטת אריאל - תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה וזרם חזק אוניברסיטת אריאל - תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ותדר רדיו
אוניברסיטת אריאל - תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות בקרה אוניברסיטת אריאל - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ואלקטרואופטיקה
המרכז האקדמי רופין - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות עיבוד אותות מכללת שנקר - לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בהתמחות תקשורת אלקטרונית
המכללה האקדמית סמי שמעון - תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה הנדסאים בטכניון - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה
הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מכללת ספיר - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה
המכללה הטכנולוגית תל חי - לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מכללת אורט הרמלין - לימודי הנדסת אלקטרוניקה עתודה טכנולוגית
       


 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
כמה מרוויחים במקצוע המזכירות בישראל?
כמה באמת מרוויח מעצב שיער בישראל?
כמה באמת מרוויח לוביסט בישראל?
כמה מרוויח מנהל מחסן בישראל?
כמה מרוויח מאפר/ת בישראל?
עוד מאמרים
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודים בתחום?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד משכורות
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי שלטון מקומי ומדעי המדינה (לפני 1 ימים, 3 שעות, 5 דקות)
ביקור במעונות לקראת לימודים בספטמבר 2019 (לפני 1 ימים, 15 שעות, 30 דקות)
תנאי קבלה לתואר שני בייעות ארגוני (לפני 1 ימים, 19 שעות, 56 דקות)
לימודי תואר בגיל מבוגר 56 (לפני 2 ימים, 3 שעות, 13 דקות)
מה תנאי הסף לתואר שני בייעוץ ארגוני? (לפני 4 ימים, 30 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD