מכינה לתרפיה באמנות ביחידה ללימודי חוץ בבצלאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ בצלאל - מכינה לתרפיה באמנות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה ללימודי תרפיה באמנות בבצלאל - היחידה ללימודי חוץ

 

אמנות הריפוי ביצירה


תרפיה באמנות היא סוג של טיפול הבעתי המשתמש בתהליך היצירתי לשיפור הבריאות הגופנית, הנפשית והרגשית של האדם. תהליך זה כרוך בביטוי העצמי של האדם והוא יכול לעזור לאנשים לפתור בעיות, כמו גם לפתח ולנהל את ההתנהגויות והרגשות שלהם, להפחית את הלחץ ולשפר את ההערכה ואת המודעות העצמית.


על פי רוב, כל אחד יכול לעשות שימוש בטיפול בעזרת אמנות. בעולם שבו יש שפע של דרכים לתקשר עם הסביבה ולהביע את עצמך, טיפול באמנות אקספרסיבית הוא עוד אחת מהדרכים הללו. אחד ההבדלים העיקריים בין טיפול באמנות לבין צורות אחרות של תקשורת הוא שרוב צורות הביטוי האחרות מעוררות את השימוש במילים או בשפה כאמצעי תקשורת. פעמים רבות, בני האדם אינם מסוגלים להביע את עצמם בתוך טווח מוגבל שכזה, ועל כן, טיפול באמנות יכול להתאים להם.


מטפלים באמנות מאומנים הן בתרפיה והן ביצירה, כמו כן, הם מתמחים בפסיכולוגיה ובהתפתחות האנושית. הם מומחים בשימוש באמנות לקידום המטופל במובנים שונים, החל מהערכה כללית של מצב רוחו של אדם אחד ועד לטיפול וסיוע למחלה קשה שלו. מטפלים באמנות עובדים עם קבוצות אוכלוסייה מכל שכבות הגיל, הגזע והדת. הם יכולים לעזור ליחיד, לזוג, למשפחה או לקבוצות של אנשים ובהתאם למצב יכולים להיות חלק מקבוצת מטפלים רבים העובדים יחד כצוות קליני.


תכנית הלימודים


הלימודים במכינה לתרפיה באמנות של היחידה ללימודי חוץ בבצלאל מספקים מענה על חסכים תיאורטיים ומעשיים בקרב הסטודנטים המשתתפים במסלול בתחומי הפסיכולוגיה והאמנות הפלסטית. הסטודנטים יכולים לשפר את מגוון המיומנויות שלהם, להתנסות בטכניקות שונות כמו רישום, פיסול והדפס, וכמו כן, להרחיב את תיק העבודות שלהם. במקביל, הם רוכשים ידע מעמיק בתחום תולדות האמנות. לבסוף, שני תחומי הלימוד (פסיכולוגיה ואמנות) משתלבים ליצירת מפגש יעיל ואפקטיבי עם מטופלים הנזקקים לסיוע.


מתכונת הלימוד


המכינה מתקיימת במתכונת של שני מסלולים והיא תלויה במסגרת השלוחה שבה לומדים המועמדים: אם התחום נלמד בשלוחת בצלאל שבירושלים, הלימודים יתפרשו על פני 29 מפגשים, אחת לשבוע בלימודי בוקר אינטנסיביים. היה והמועמדים לומדים בשלוחת תל אביב של בצלאל, הלימודים מתקיימים בימי שישי בבוקר אחת לשבוע, במתכונת של 45 מפגשים. שני המסלולים מסתכמים בכ - 300 שעות לימוד אקדמיות ובשניהם מתקיימים סדנאות אמנות שונות.


נושאי הלימוד

 

 • טכניקות לביטוי אישי
 • הדפס ועיצוב טקסטיל
 • עבודות חריטה ותגליף
 • רישום חופשי בחומרים
 • אוכלוסיות טיפות שונות
 • פיסול בתבניות חמר וגבס
 • עולמו הפנימי של המטופל   
 • הנחיית קבוצות
 • איור וקריקטורות
 • התבליט והקולאז'
 • עבודה בצבעי שמן
 • חללי עבודה במרחב   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


האקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל הוקמה בשנת 1906 ופועלת עד היום בכדי להנחיל את התשוקה, היצירתיות והמקצועיות הנדרשים בכדי לשחרר אל שוק העבודה סטודנטים לתואר ראשון בענפי אמנות רבים. בצלאל מספקת את ההכשרה עבור הסטודנטים הפוקדים את האקדמיה ומכינה אותם לחיים של מצוינות, וכן מקנה בעבורם לימודים מעשיים יחד עם בסיס אינטלקטואלי ברמה הגבוהה ביותר.


תנאי קבלה


המכינה ללימוד תרפיה באמנות מבקשת לעצמה בוגרי תואר ראשון, סטודנטים המעוניינים בתיק עבודות, אנשי טיפול וחינוך אשר שואפים להעשיר את הידע שלהם.


תעודה


לבוגרי המכינה ללימודי תרפיה באמנות תוענק תעודת הסמכה מטעם בצלאל.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי המכינה ללימוד תרפיה באמנות יוכלו להשתלב עם תום התכנית ללימודי תרפיה באמנות. לאחר מכן, עם השלמת הלימודים, ניתן להשתלב במערכות טיפוליות שונות ובמסגרות חינוכיות לנוער ולילדים או במוסדות קהילתיים. נוסף על כך, יוכלו הבוגרים לפתוח קליניקה פרטית משלהם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בצלאל לימודי חוץ - היחידה ללימודי חוץ בצלאל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp