קורס מנהלי הדרכה תפנית האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהלי הדרכה תפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס ניהול הדרכה - תפנית האוניברסיטה הפתוחה

 

לנהל, לייעל, להוביל


כדי להיות מדריכים יעילים ואיכותיים, חשוב להכיר לעומק את עקרונות ההדרכה בארגונים. זהו תהליך של למידה והעצמה שבו בעל מקצוע מנוסה מלווה את המתמחה שלו ותורם להתפתחותו האישית או המקצועית. להדרכה ישנה חשיבות אישית, מקצועית, אתית ומשפטית. זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר ללמידה, לבקרה ולהתפתחות והיא מסייעת במניעה של טעויות חוזרות בתהליך, תורמת לניהול סיכונים נכון ויעיל, מאירה נקודות מבט נוספות ובנוסף מציעה אופציות נסתרות מהעין של המתמחה.


מנהלי ההדרכה צריכים להיות מעודכנים במתודות ההדרכה החדשניות, היצירתיות והמעניינות ביותר, בכדי להתאים עצמם לתנאים שבשטח. עליהם לגלות חוש מנהיגות מפותח, יכולת ורבלית מתפרצת וכושר שכנוע חסר פשרות. כריזמה גם היא חלק בלתי נפרד מהתפקיד, כמו גם מיומנויות דיאלוג וטיפוח דו שיח עם המתמחים.


צוות ההדרכה בארגון מספק את האפשרות לממש אסטרטגיות עסקיות ולשפר את היכולות האנושיות בתוכו. ההדרכה בחברה יכולה גם לתרום בתמיכה ובליווי של תהליכים אסטרטגיים, כגון הטמעת טכנולוגיה חדשה, שינוי הגישה מול הלקוחות, היערכות פנים ארגונית וכדומה. כמו כן, מחלקת ההדרכה גם עוסקת בעיצובה של תכנית הדרכה שנתית ואחראית על הוצאתה אל הפועל. כיום, אין ספק שהצורך בניהול אפקטיבי רק הולך וגובר, מנהלי הדרכה מוכשרים הם מצרך נחוץ לכל ארגון והוא יכול לעזור לו להתפתח ולהעשיר את ההון האנושי הקיים בו.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחת תל אביב


תכנית הלימודים


תכנית קורס מנהלי הדרכה מטעם בית ספר תפנית בלימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה חולשת על כל ההיבטים הנדרשים בכדי להכשיר מדריכים מוכשרים ואיכותיים ביותר. הסטודנטים לומדים על תפיסת תפקידו של מנהל ההדרכה בעולם הארגוני, נהנים מאספקה של שיטות ומודלים להדרכה, מקורות וכלים לבנייתם של מערכים אסטרטגיים בעבור ארגון ועוד. מטרותיו של הקורס הן להטמיע את תפיסת התפקיד בקרב הסטודנטים בצורה הטובה והמקיפה ביותר, להקנות כלים מתקדמים ועדכניים ככל הניתן לניהול מערך הדרכה וליישום תהליכי פיתוח ארגוני.


מתכונת הלימוד


קורס ניהול הדרכה של בית ספר תפנית נלמד בהיקף של חמישים שעות אקדמיות. עם תום הקורס, הסטודנטים מציגים עבודה מסכמת המיישמת את כל החומר הנלמד בקורס. הלימוד בקורס נעשה באמצעות שילובם של חומרים עיוניים, הרצאות פרונטליות, דיונים, הרצאות אורח סדנאות וסימולציות.


נושאי הלימוד

 

  • בחינת אפקטיביות הדרכה
  • עולם הלמידה המתוקשבת
  • שיטות לאיתור צורכי הדרכה
  • שיווק ותכניות הדרכה בארגון
  • תפיסת תפקידו של מנהל ההדרכה   
  • מאפיינים של ארגון
  • על ה - e - learning
  • ניהול תקציבי הדרכה
  • הכרת שיטות ההדרכה   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר תפנית משמש כזרוע היישומית של האוניברסיטה הפתוחה והוא מתמקד בהכשרת מנהלים במסגרת לימודי תעודה. חוזקם של קורסי הניהול אשר מתקיימים בתפנית מתגלה בתכניות הלימודים, אלה מאפשרות העצמה אישית ומקצועית לצד השתלבות במקצועות הניהול המבוקשים ביותר בשוק העבודה הישראלי. בית הספר ערוך ומוכן באופן שיטתי לשינויים הטכנולוגיים המהירים ובשל כך אימץ לעצמו שיטות לימוד הכוללות בתוכן זמינות ונגישות.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס ניהול הדרכה של בית ספר תפנית מספקים עדיפות לבעלי השכלה אקדמית קודמת.

 


תעודה


עם סיום הקורס, תוענק לבוגרים תעודת הסמכה מטעם בית ספר תפנית - האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי הקורס יוכלו להשתלב במגוון תחומי עיסוק שונים הנוגעים לניהול הדרכה. כיום קיימות חברות ייעוץ רבות ושונות המעסיקות עובדים רבים בתחום למען ייעול ושיפור העובדים המשויכים אליהם. ארגונים רבים, גדולים וקטנים גם הם מחפשים מנהלי הדרכה מוסמכים. הבוגרים יוכלו לפתוח משרד פרטי משלהם וליישם את שיטות העבודה שנלמדו בארגונים איתם יעבדו.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית
Whatsapp Whatsapp