רוצה פרטים על שכר ניהול שרשרת אספקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר מנהל שרשרת אספקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר ניהול שרשרת אספקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויחים בניהול שרשרת אספקה?


אחד התהליכים החשובים בכל ארגון תעשייתי הוא ניהול שרשרת האספקה, הידוע גם בשם SCM (Supplies chain management). מנהלים בתחום זה מתמקדים בקשר שבין הארגון או המפעל לבים ספקים ונדרשים להוביל את תהליך האספקה מחומר הגלם הראשוני ועד להפקת המוצר המוגמר. לתפקיד זה יש תרומה רבה לרווחיות של החברה וליכולת שלה להתמודד בהצלחה עם התחרות הרבה בתחום הלוגיסטיקה.


למנהלי שרשרת אספקה יש תחומי אחריות רבים במסגרת המפעל והם אמונים על מכלול התהליכים שנוגעים למערך האספקה השוטף. הם מפקחים על תהליכים בענפי המלאי, הרכש, הפיתוח האסטרטגי וניהול צוותי העבודה וכך לוקחים חלק מהותי בקידום הפעילות הלוגיסטית של אותו ארגון. חשיבות זו של התפקיד באה לידי ביטוי גם ברמות השכר, כאשר מנהלי שרשרת אספקה ותיקים ומנוסים מגיעים לרמות שכר גבוהות במיוחד, גם בהשוואה לתחומים נוספים בעולם הלוגיסטי והתפעולי.


הביקוש למנהלי שרשרת אספקה הולך ועולה עקב ההכרה הגוברת במשק בתפקיד שמנהלים אלה ממלאים ברווחיות של החברה או המפעל. הדרישה לתפקידים אלה צפויה רק להמשיך לעלות בשנים הקרובות לאור ההתפתחויות ומגמות הייעול בתעשייה.


מנהלי שרשרת האספקה מגיעים לרוב לתפקיד זה אחרי צבירת ניסיון בתחומים כגון לוגיסטיקה, ניהול תפעול או ניהול רכש. עובדים שצוברים וותק בתפקיד ניהול שרשרת האספקה ומעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה יכולים עם השנים לצמוח לתפקידי סמנכ"ל בתחום האספקה ולהתקדם גם לתפקידי ניהול בכירים אחרים במסגרת החברות שלהם. פיתוח מקצועי זה מאפשר להם גם להמשיך ולהעלות את רמות השכר שלהם.


טבלאות שכר


לתשומת לבכם, רמות השכר משתנות מעת לעת. המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מנהל שרשרת אספקה 8,000 - 15,000 שקלים לחודש 14,000 - 16,000 שקלים לחודש 15,000 - 25,000 שקלים לחודש
סמנכ"ל שרשרת אספקה לא רלבנטי 25,000 - 28,000 שקלים לחודש 28,000 - 30,000 שקלים לחודש
שכר מנהל תפעול 8,000 - 12,000 שקלים לחודש 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 25,000 שקלים לחודש
מנהל ייצור 10,000 - 13,000 שקלים לחודש 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 16,000 - 20,000 שקלים לחודש

 

ישנם גורמים שונים שעשויים להשפיע על רמות השכר של מנהלי שרשרת אספקה, אלה כוללים את שנות הוותק בתפקיד, את גודלו של המפעל או הארגון בו הם פועלים והיקף העסקאות שאותן הם מנהלים. כמו כן, בארגונים בין לאומיים שכר לוגיסטיקה ורכש לרוב גבוה יותר מאשר בארגונים מקומיים קטנים.


מנהל שרשרת אספקה עשוי להרוויח בתחילת דרכו שכר שבין 8,000 - 15,000 שקלים לחודש בממוצע. אחרי ניסיון שבין שלוש עד חמש שנים, מנהלי שרשרת אספקה רבים מעלים את שכרם החודשי ויכולים להגיע גם לשכר של 25,000 שקלים לחודש ואף למעלה מכך. עם התקדמות למשרות סמנכ"ל שרשרת אספקה, השכר מגיע לעיתים גם ל - 30,000 שקלים בחודש.


הגדרת התפקיד


במסגרת תפקידם מנהלי שרשרת האספקה מנהיגים את תהליכי האספקה של מפעלים וחברות תעשייתיות. הם מלווים את תהליכי הייצור והעבודה על כל שלביהם, לרבות קבלת רכש, הערכה של כושר הייצור ופיתוח של אסטרטגיות לשיפורו. הם מתנהלים מול גורמים שונים במסגרת המפעל, לרבות מנהלי המפעל, צוותי עובדים וספקים חיצוניים.


תפקיד זה מצריך מהמנהלים כישורים לוגיסטיים מפותחים והבנה מעמיקה של ממשקי העבודה ושיטות כלכליות שונות. התפקיד משלב בין עבודת ניתוח ומחקר תפעולי לבין עבודה בשטח מול עובדים וגורמים חיצוניים לחברה, מה שמצריך דינמיות, יכולת התמודדות עם אתגרים, עמידה ביעדים ולוחות זמנים צפופים וכישורי מנהיגות עסקית. זהו תפקיד מאתגר ומגוון, שמצריך פעילות הן בשטח המפעל והן נסיעות ופגישות עם ספקים ולקוחות מחוץ לכתלי הארגון. במקרים רבים התפקיד דורש גם התמצאות טכנית והיכרות עם המערכות הטכנולוגיות שבהן תלוי המפעל.


מנהלי שרשראות האספקה משמשים לרוב מנהלי על של עובדים בכירים אחרים במפעל, לרבות מנהלי המחסן, מנהלי הייבוא וייצוא ומנהלי הרכש. בדרך כלל נמצאים תחת אחריותם כמה עשרות עובדים, היקף שעשוי לעלות בחברות גדולות במיוחד.


אפשרויות תעסוקה בתחום


בשוק של היום ישנו ביקוש רב למנהלי שרשרת אספקה והם נחוצים במגוון מפעלים וחברת בתחום הייצור והתפעול. רובן של המשרות מיועדות לעובדים מנוסים ובעלי וותק בתחומי הרכש והלוגיסטיקה. חלק מן הארגונים דורשים גם רקע אקדמי בתחומי ההנדסה, הלוגיסטיקה או מנהל העסקים, אך ישנם גם חברות שבהן אין בהכרח דרישה לתואר אקדמי אלא לניסיון מקצועי והשלמת הכשרות מקצועיות מתאימות בתחום האספקה. בדרך כלל הדרישה היא לשלוש עד חמש שנים של ניסיון קודם בתפקידים בכירים שבהם כלול ניהול של מערכי אספקה או פעילות בחברות בתחום הייצור. בחברות תעשייה בענפים מסוימים, כגון אלקטרוניקה, מחשוב, פארמה והייטק ישנה גם דרישה להתמצאות בעולם התוכן של הארגון ולהכיר את הטכנולוגיות העיקריות בו.


מרביתן של המשרות למנהלי שרשרת אספקה כוללות אחריות על ניהול תהליכי הרכש, התנהלות מול ספקים ועמילי מכס וניהול של תהליכי הייבוא והייצוא של החברה. המנהלים נדרשים במקרים רבים גם לנהל את תהליכי המלאי ולנהל חוזים מורכבים שנדרשים לאורך תהליכי העבודה. המשרות מצריכות ידע טכני והבנה הנדסית מעמיקה וכן יכולות פיננסיות לרבות ידע בניהול חוזים ומשא ומתן.


מה לומדים כדי לעסוק בתחום?


קורס ניהול שרשרת אספקה מאפשר לרכוש כלים מקצועיים בתחום הלוגיסטי שדרושים להתקדמות לתפקידים אלה בתעשייה. הקורסים מתאימים לבכירים בתחום התפעול והלוגיסטיקה ולעובדי רכש ומלאי. בדרך כלל, כדי להתקבל לקורס יש צורך בניסיון מקצועי של מספר שנים בתפקידים ניהוליים בענפים אלה.


במהלך הקורסים, המשתתפים מכירים מודלים עסקיים ותפעוליים מתקדמים ולומדים כיצד לנסח אסטרטגיה מוצלחת ויעילה בתחום האספקה. הם מפתחים מיומנויות ניהוליות שיכולות לסייע להם לקבל החלטות מושכלות ולהוביל את החברה להצלחה ולרווחיות. בין היתר, נידונים מקרי בוחן מן התעשייה בתחומי התובלה, ניהול המלאי ושילוב עזרים טכנולוגיים בארגונים תעשייתיים שיכולים להקל על מנהלי שרשרת האספקה.


בדרך כלל, קורסים אלה נפרשים על פני מספר חודשים עד שנה אחת. הם מתקיימים במתכונת נוחה לאנשים עובדים וכוללים לרוב מפגש שבועי אחד בערבים. עובדים בתעשייה שמעוניינים להמשיך להרחיב את הידע שברשותם יכולים לפנות גם לקורסים נוספים כגון קורס ניהול לוגיסטיקה, קורס ניהול מחסן ממוחשב, קורס ניהול סיכונים תפעולי וקורס סחר בין לאומי.


איך ניתן לקדם את הקריירה?


עובדים בתחום שרשרת האספקה שמעוניינים לקדם את הקריירה יכולים לפנות גם לתואר שני בניהול שרשרת אספקה. ישנם ארגונים בתחום זה שמציעים לעובדים בעלי תואר מוסמך תוספת שכר לתואר שני. תכניות אלה מתקיימות לעיתים במסגרת תואר שני בלוגיסטיקה ובמקרים אחרים כמסלולים נפרדים. במהלך התואר השני הסטודנטים רוכשים ידע לוגיסטי מתקדם דרכו הם יכולים להתמודד עם אתגרים עכשוויים בתחומם. תכניות לימוד מסוימות שמות דגש על ניהול שרשראות אספקה גלובליות וסוקרים אסטרטגיות מתקדמות לניהול תהליכי ההובלה של סחורות בין מדינות בעולם ואת תהליכי הסחר שייחודיים לישראל.


בדרך כלל, תכניות התואר השני נפרשות על פני שנתיים, אם כי תכניות מחקריות עם כתיבת תזה יכולות להתפרש גם על פני כשלוש שנים. תכניות אלה מיועדות לבוגרי לימודים בתחומים כגון הנדסה, לוגיסטיקה, כלכלה ומדעים שברשותם ממוצע ציונים גבוה. יש צורך בניסיון קודם בתחומים כגון ניהול לוגיסטי וייבוא וייצוא במסגרת תפקידים בנמלים, בחברות הפצה, במרכזים לוגיסטיים ובחברות במגזר הציבורי שעוסקות בתהליכי ניהול שרשראות אספקה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר ניהול שרשרת אספקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד שכר ניהול שרשרת אספקה

Whatsapp Whatsapp