קורס הפעלת רחפנים וצילום אווירי חשיפה האוניברסיטה הפתוחה

בית ספר חשיפה

קורס הפעלת רחפנים וצילום אווירי - בית ספר חשיפה באוניברסיטה הפתוחה

 

מה שרואים משם


בשנים האחרונות, תופסים הרחפנים מקום מרכזי בתחומים שונים – החל מאיסוף מודיעין צבאי, דרך צילום מקצועי או חובבני ועד למשלוחים ממקום למקום. בהמשך, כך מבטיחים לנו, גם הפיצה תגיע אלינו עד הבית בעזרתו של הרחפן המשוכלל. צילומים רבים של נוף טבעי או אורבני נהנו מחיזוק משמעותי מרגע הופעתם של הכלים המרחפים. מבט העל שמאפשרים הרחפנים שינה לחלוטין את הדרך שבה אנו מטיילים, ובעיקר את הדרך שבה אנו צופים על מקומות מוכרים או חדשים.


הרחפנים, על שלל הצורות והגדלים שלהם נמצאים כאן כדי להישאר. כעת ישנם אנשים היודעים איך להשתמש בהם בתבונה והם עומדים בפתחו של עולם חדש מלא בהזדמנויות. צילומי האוויר והווידיאוגרפיה לבדם כבר נהנו מהתמורות הרבות בעקבות הופעתם של הרחפנים והם גם ימשיכו לראות שינויים משמעותיים כאשר הם מעופפים להם לתוך המגזר העסקי. עסקים הופכים מודעים לאפשרויות החדשות שמציעים הרחפנים בכל הנוגע לצילומי אוויר, ומקדישים כעת תשומת לב רבה למיומנויות הנוספות שאפשר להפיק מהם. זהו בהחלט הזמן המתאים והמרגש ביותר להיכנס אל תוך עולמם של הרחפנים.


צלמים מנוסים שמוכנים לקחת את התמונות שלהם לשלב הבא יכולים לקבל את הכלים לכך בקורס צילום אווירי והפעלת רחפנים של בית הספר חשיפה באוניברסיטה הפתוחה. במהלך הקורס מפתחים מיומנויות בעזרתן ניתן להפיק תמונות וצילומי וידאו איכותיים בעזרת רחפנים משוכללים משלל סוגים.


תכנית הלימודים


קורס זה לכם את כל האינפורמציה ואת שלל המיומנויות הנדרשות בכדי להעלות את הרחפן שלכם לאוויר, להניע אותו במרחב ולספק תמונות מרהיבות. הסטודנטים לומדים ומכירים באופן יסודי את ממשק המשתמש בעזרתו מטיסים את הרחפן. הם נחשפים לאפשרויות הצילום הרבות והמגוונות אשר גלומות בצילום האווירי, תוך כדי תשומת לב מספקת ודגש חזק על בטיחות בטיסה ובהפעלתו של הרחפן. כמו כן, הם לומדים על נהלי עבודה וביצוע בדיקות נחוצות לרחפן בעזרתו של ספר עזר מקצועי.


מתכונת הלימוד


קורס הפעלת רחפנים וצילום אווירי מטעם בית הספר חשיפה נמשך כ - 11 מפגשים אשר מתקיימים אחת לשבוע. הקורס כולל כ - 37 שעות לימוד אקדמיות. הוא בנוי משבעה מפגשים פרונטליים וארבעה מפגשי שטח. במהלך הקורס יתקיימו הדגמות, תרגול על גביי כלים ולימוד מעשי על הרחפנים.


נושאי הלימוד

 

  • יסודות הצילום האווירי
  • בטיחות בהטסת רחפן
  • הכרת ממשק המשתמש
  • אווירודינמיקה ושיטות צילום   
  • מבנה הרחפן
  • מזג אוויר והשפעותיו
  • צילום אווירי עם רחפן   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


חשיפה זהו בית ספר לאמנויות התקשורת, המולטימדיה והטלוויזיה. בית ספר הזה משתייך ללימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה והוא הוקם לפני כ - 15 שנה מתוך רצון עז להכשיר יוצרים ישראלים בתחומי המדיה והטכנולוגיה. בית הספר חשיפה מגשים בתוכו תכניות בהנחייתם של מבחר מרצים בעלי שם בתחומם. תכניות הלימודים נרקמו בקפידה כשהדגש הוא על נושאי לימוד עכשוויים, הקניית מיומנויות לחשיבה יצירתית ולימוד מעמיק של טכנולוגיות. כל אלו מקנים את האופציה לבוגרי בית ספר חשיפה להתאקלם בתעשייה מיד עם תום הלימודים. חזונו של בית ספר חשיפה היה ונותר לאפשר התנסות פרקטית ורב תחומית יחדיו עם רקע תאורטי ואקדמי עבור הסטודנטים. החזון הזה נוצר במטרה לעצב תפישות חזותיות אותנטיות, מעודכנות ואמנותיות הנדרשות לבוגרי בית הספר על מנת להצליח בדרכם בסקטור התעסוקה הישראלי.

 

תנאי קבלה


אם בכוונתכם להתקבל לקורס הפעלת רחפנים וצילום אווירי, עליכם לעמוד בשני קריטריונים. ראשית, ישנה דרישה לידע בסיסי בתפעול יישומי מחשב. שנית, נדרשת גם הבנה בסיסית בשפה האנגלית.

 


תעודה


לבוגרי הקורס תוענק תעודת הסמכה מטעם בית ספר חשיפה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס הפעלת רחפנים וצילום אווירי, יוכלו להשתלב במגוון תפקידים בשוק העבודה כשהם אוחזים באוריינטציה להפעלת הרחפן ולביצוע צילומי אוויר. הם יכולים להשתלב בענף הבנייה, שם יש דרישה למעקב אווירי אחר קצב הבנייה ומניעת בזבוז חומרים, בענף החקלאות במסגרת ריסוס וזיהוי ליקויים, בענף הביטחון, שם ישנו הצורך בסיורים ובמרדף אחרי חשודים באמצעות רחפנים ואף בענף שירותי ההצלה העושה שימוש ברחפנים לצורך אספקת תרופות ואיתור אנשים במצוקה.

עוד מסלולי לימוד - בית ספר חשיפה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp