קורס אימון מנטלי תפנית האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

מכללת תפנית

קורס אימון מנטלי - תפנית האוניברסיטה הפתוחה

 

מהיר יותר, חזק יותר, גבוה יותר


האימון המנטלי נחשב לאחד המקצועות המתפתחים של המאה ה - 21. הוא משלב בתוכו שורה של מאמצים פיזיים ומנטליים כאחד, בכדי להוביל אנשים לאורח חיים חדש ולקדם אותם אל עבר המטרות שהציבו לעצמם. מטרת העל של השיטה הזו היא ליצור מצב בו אנשים יבצעו את המוטל עליהם בצורה איכותית וטובה יותר, כאשר המטרה השנייה והחשובה לא פחות, היא להפוך את אותם אנשים למאושרים יותר. אותם אנשים מקבלים ידע, כלים ומיומנויות רבות להתגברות על פחדים ולחצים הנולדים במהלך החיים ופוגעים בתפקודו האופטימאלי של האדם.


אימון מנטלי יוצר את השילוב בין יכולות אנושיות גופניות וגנטיות, יחד עם יכולות נפשיות אישיות של כל מאומן ובוחן אותם במפגש עם המציאות במגרש, במסלול ריצה או מחוצה להם. קורס אימון מנטלי נועד לפתח מודעות הן לחולשות והן לנקודות החוזק האישיות של המשתתפים שבו, כשבמהלכו הם לומדים איך למזער את החולשות ולמנף את נקודות החוזק.


קורס אימון מנטלי נועד הן למאמנים ומטפלים אשר מעוניינים לרכוש כלים נוספים שיעזרו להם בעבודתם, והן לאנשים מן השורה – מנהלים, סוחרים, עובדי הייטק, מחנכים וכל המעוניינים לרכוש סט כלים שיעזור להם להתמודד עם הלחצים שהחיים מביאים איתם לעיתים.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים הלומדים בקורס אימון מנטלי מטעם תפנית בית הספר למנהלים, לומדים לשנות דפוסי התנהגות מסוימים ולהמיר אותם בדפוסים חיוביים יותר. האימון מאפשר פורקן של לחץ ומתחים, כעסים ומטענים שליליים אחרים ומשמש כמחזק עיקרי של החוסן הנפשי. תכנית הלימוד כוללת שימוש במגוון רחב מעולם הרפואה המשלימה – נשימה מודעת, דמיון מודרך, מדיטציה וכדומה, כך שעם תום הקורס מחזיקים הבוגרים בידע ובשלל כלים אשר יסייעו להם למצות את מלוא הפוטנציאל שטמון בהם.


מתכונת הלימוד


קורס אימון מנטלי מטעם תפנית בית הספר למנהלים מתפרש על פני כ - 130 שעות לימוד אקדמיות, מתוכן 100 שעות פרונטליות ו - 30 שעות פרקטיות לביצוע סטאז', במסגרתן מתנסים הסטודנטים עם חניכים ומבצעים אבחון מנטלי תוך מתן כלים לביצוע שינוי. הלימודים משלבים הרצאות עיוניות ותיאורטיות מרתקות ומאתגרות, כמו גם התנסויות מעשיות, כך שההכשרה חולשת גם על הפן התיאורטי וגם על המעשי והיישומי.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • שיטות לריפוי עצמי
 • הגדרת אימון מנטלי
 • לחץ וקבלת החלטות
 • הצבת מטרות ויעדים
 • כשלים מנטליים נפוצים
 • מוטיבציה וחשיבה חיובית   
 • בטחון עצמי
 • תהליכי שינוי
 • ניהול סיכונים
 • שליטה בכעסים   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בית הספר תפנית משמש כזרוע היישומית של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. בתפנית ניתן למצוא אנשי אקדמיה מובילים בתחומם שהופכים את הלימודים בבית הספר למרתקים ומאתגרים ביותר. כוחם של הקורסים שמתקיימים בתפנית מתגלה בתכניות הלימודים אשר מאפשרות העצמה אישית ומקצועית, זאת לצד יכולת השתלבות במקצועות ניהול מבוקשים בשוק העבודה הישראלי. בית הספר ער לשינויים הטכנולוגיים שמתחוללים חדשות לבקרים ועל כן הוא סיגל לעצמו שיטות לימוד אשר כוללות בתוכן זמינות ונגישות, על פי רוחה של האוניברסיטה הפתוחה.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למאמנים ומטפלים, מנהלים, יועצים ומנכל"ים, אנשים אשר מצויים בסביבה תחרותית או אלו הרוצים לעשות הסבה מקצועית לתחום הייעוץ המנטלי והאימון.


תעודה


בוגרי קורס אימון מנטלי של תפנית בית הספר למנהלים, יזכו בתעודת יועץ מנטלי מטעם בית הספר בשיתוף חברת "המנטאליסט".


אפשרויות תעסוקה


בסיום הלימודים של קורס אימון מנטלי יוכלו הבוגרים להשתלב בתחום כמאמנים מנטליים שכירים או עצמאיים, ולהתחיל את תהליך ההעצמה והפיתוח בקרב המתאמנים שלהם. נוסף על כך, ניתנת האופציה בעבור הבוגרים להמשיך ללימודים נוספים בתחומי האימון והתרפיה: קורס פסיכותרפיה, קורס אימון הוליסטי, קורס NLP, קורס דמיון מודרך או קורס טיפול באומנות ועוד רבים אחרים, אשר יספקו ידע מעמיק וכלים נוספים להעברת תהליכי אימון בצורה האיכותית ביותר.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp