קורס עיצוב אירועים דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

דיפלומה - לימודי תעודה

קורס עיצוב אירועים דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

 

האירוע שלהם, הסגנון שלכם


אירוע הוא כל התכנסות של קבוצת אנשים לצורך מסוים – חתונה, יום הולדת, בר מצווה, זכיה בפרס, כנסים ועוד. האם אי פעם מצאתם את עצמכם בחתונה או באירוע חברתי שבו הייתם מהופנטים על ידי העיצוב של המקום? אם כן, יש סיכוי טוב מאוד שמעצב האירועים הוא האיש אשר עומד מאחורי האווירה. למעצבי האירועים יש עין קריאטיבית בעבור שימוש יצירתי בחלל. הם מועסקים לעתים קרובות על ידי חברות קייטרינג, מעצבי חתונות, חברות בידור וחברות לטיפול באירועים עסקיים. תפקיד זה הוא מושלם עבור אנשים המעדיפים סביבת עבודה מהירה ומאתגרת. בעוד מעצבי האירועים מבוססים מחוץ למשרד, הם מבלים זמן רב במשרדם בפגישות עם שלל לקוחות וספקים ששירותיהם נחוצים לצורך הקמת האירוע על פי התכנון המקורי. הם גם עובדים באתר האירוע כדי להכין את האסתטיקה של המקום לקראת האורחים.


מעצבי אירועים העוקבים אחר הנתיב היזמי מתוגמלים על בסיס פרויקטים, שעה שאלו העובדים במשרה מלאה אצל מעסיק מרוויחים משכורת חודשית. הם משתפים פעולה עם מתכנן האירוע כדי לוודא שכל רכיבי התכנון של האירוע מבוצעים בהתאם לתוכנית המקור.

 

מעצבי אירועים צריכים להיות מודעים לאופן שבו אנשים עוברים בתערוכה, וכיצד הם רואים את הדוכנים והמוצגים השונים. הם צריכים לענות על הצורכים של הלקוח שלהם ולספק תמונה אותנטית למבקרים הנמצאים באירוע. מעצבי אירועים תחילה עובדים עם הלקוח בכדי לדון ולהבהיר את תמצית האירוע. ישיבה זו מכסה את הנושאים, הרעיונות או המוצרים שצריכים להופיע באירוע על פי טעמו האישי של הלקוח. המעצב והלקוח גם דנים בתקציב ובזמן עבודה עבור הפרויקט. לאחר מכן, מעצבי האירועים מייצרים תכניות עיצוב שונות כדי להציגן בפני הלקוח. בדרך כלל מדובר בשימוש בתכנון ממוחשב (CAD), למרות שניתן להשתמש גם בציורים ובמודלים. לאחר שהלקוח אישר את הצעות המעצב, התכנון יוצא לדרך ועובר לשלב היישומי שלו כאשר מעצב האירועים מתאם את כל הסידורים הדרושים לצורך קיום האירוע על פי בקשתו של הלקוח.

 


תכנית הלימודים


קורס עיצוב אירועים מטעם האוניברסיטה הפתוחה, בית הספר דיפלומה כולל הבנה עמוקה של אסתטיקה באירועים לרבות מיתוג, תורת הצבעים, מצעים, עיצוב תאורה, שירותי מזון ובימוי. הוא מקיף גם מיומנויות טכניות בהן תכנון חלל, עיצוב גרפי עבור דיגיטל או הדפסה, מדיה חברתית וטכנולוגיה, ואת היכולת להגשים פרויקטים חרף דרישות ומגבלות תקציב וזמן. עם השלמת תכנית זו, הסטודנטים יהיו מוכנים לשווק את עצמם כמעצבי אירועים עצמאיים או לחפש משרות בחברות עיצוב אירועים על ידי התמחות בייצור אירועים, אירועים מיוחדים, שיווק חווייתי וקידומי אירועים.


מתכונת הלימוד


קורס מעצבי אירועים כולל כ - 25 שעות לימוד אקדמיות, שמתוכן ישנן 5 שעות המוקדשות לסיור מקצועי. הקורס נלמדת תחת מסגרת קורס ניהול, עיצוב והפקות אירועים. הוא כולל הרצאות פרונטליות בשילוב של סדנאות פרקטיות.


נושאי הלימוד

 

  • מקום המעצב באירוע
  • בדים ושימושים באירוע
  • סגנונות בישראל ובחו"ל
  • שזירת פרחים ושימושם
  • בניית קונספט וסקיצות לאירוע   

 


על מוסד הלימוד


כשהוא משתייך למסגרת לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, בית הספר דיפלומה הוא מוסד ללימודי תעודה והכשרה מקצועית. דיפלומה דוגל במקצועיות ושם דגש על הכנת הסטודנטים הבוגרים אל שוק התעסוקה הישראלי. בית הספר פיתח במהלך השנים מגוון רחב של קורסים במקצועות מבוקשים ביותר, כאשר בכל תכנית לימוד דיפלומה מקפידה על ליווי אישי ומקצועי מטעם בית הספר. צוות המרצים של דיפלומה הינו בעל רקע אקדמי וניסיון עתיר שנים בשוק העסקי והציבורי.


תנאי קבלה


הקורס שמציע בית הספר דיפלומה מיועד לכל מי שתחום עיצוב האירועים מעניין אותו ומעוניין להשתלב בו באופן מקצועי.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בדרישות הקורס זכאים לתעודת הסמכה מטעם מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס עיצוב אירועים יוכלו לעבוד כמעצבי אירועים באופן עצמאי או כשכירים בחברות הפקות אירועים גדולות במשק. כמו כן, ישנה אפשרות לעבוד כאחראים על הפקת אירועים ומנהלי תרבות בארגונים שונים – עסקיים או ציבוריים.

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp