תכנית צבירה ללימודי רפואה בחו"ל - קדם רפואה - באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - קדם רפואה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תכנית צבירה ללימודי רפואה בחו"ל באוניברסיטת בר אילן - תכנית קדם רפואה


לימודי רפואה בחו"ל הפכו עם השנים למסלול מבוקש עבור לא מעט סטודנטים ישראלים ואלפי סטודנטים בוחרים מדי שנה ללמוד במדינות מעבר לים. ישנם לא מעט גורמים שיכולים להביא סטודנטים לבחור ללמוד רפואה בחו"ל, אחד העיקריים בהם הם תנאי הקבלה הגבוהים ללימודי הרפואה בישראל שכוללים ציונים גבוהים במיוחד בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות. מרבית הסטודנטים שלומדים רפואה בחו"ל לומדים במדינות אירופה, כגון רומניה או איטליה. מקצועות נוספים שבהם סטודנטים בוחרים ללמוד בחו"ל הם לימודי רפואת שיניים ולימודי וטרינריה, שגם להם תנאי הקבלה בארץ גבוהים למדיי.


מועמדים שמעוניינים ללמוד רפואה או מקצועות רפואיים נוספים בחו"ל יכולים ללמוד בתכנית הצבירה ללימודי רפואה בחו"ל שעורכת אוניברסיטת בר אילן. זהו מסלול קדם רפואה שכולל מספר קורסים פרה - קליניים, בהם יכולים סטודנטים לצבור קרדיטים ללימודי הרפואה, כאשר לימודי הצבירה פותחים בפני המועמדים דלת להתקבלות ללימודי הרפואה הן בארץ והן בחו"ל.


תכנית זו הוקמה מתוך דרישה הולכת וגוברת של סטודנטים ללמוד רפואה ומקצועות נוספים כגון וטרינריה בחו"ל ולקצר את משך הלימודים מעבר לים. סטודנטים שלומדים במסלול זה יכולים לקצר את משך השהייה בחו"ל בכשנה. תכנית זו מאפשרת לתלמידיה לצבור חלק מנקודות הזכות הנדרשות במסגרת אקדמית בארץ וללמוד בשפה העברית וכן לערוך היכרות מוקדמת עם קבוצות הסטודנטים שעמם ילמדו בחו"ל. כיום לומדים כ - 300 סטודנטים בתכנית לימודי הצבירה לקראת לימודי רפואה ובה רוכשים כלים שיכולים לסייע להם להמשיך בלימודים במסלולים מבוקשים בחו"ל.


תכנית הלימודים


תכנית זו מקיפה שלל נושאים שנלמדים במסגרת שנה א' ללימודי רפואה במוסדות לימוד בחו"ל. היא מאפשרת צבירה של נקודות זכות (קרדיטים) במקצועות שנכללים בחלק הקדם קליני של לימודי הרפואה הכללית ושל לימודי וטרינריה במוסדות אקדמיים באירופה.


במהלך תכנית קדם רפואה, הסטודנטים לומדים מקצועות שונים במדעים כגון ביולוגיה, כימיה וביו פיזיקה. כמו כן הם נחשפים לסוגיות רפואיות בסיסיות בענפים כגון אנטומיה, אמבריולוגיה, היסטולוגיה ואתיקה רפואית. נושאים אלה מהווים את התשתית הנדרשת ללימודי רפואה בחו"ל ומקנים את המיומנויות הנחוצות להמשך הדרך כסטודנטים לרפואה ולמקצועות כגון וטרינריה.


נוסף על כך, התכנית חושפת את הסטודנטים לאסטרטגיות למידה ולדרכים להתמודדות עם נושאי הלימוד המורכבים, שבהם הם יכולים להיתקל בהמשך דרכם כסטודנטים לרפואה. הם עוסקים בין היתר בסוגיות כגון חלוקת זמנים, בניית דפוסי למידה והבנה של חומרי לימוד מורכבים.


מתכונת הלימוד


אורכו של מסלול זה הוא שנה אחת. התכנית נלמדת בשפה העברית. היא כוללת הרצאות עיניות פרונטליות לצד תרגולים מעשיים, עבודה מעשית במעבדות, התנסות פרקטית וסימולציות שמדמות מצבים מתחום הרפואה ומאפשרות לסטודנטים להכיר מקרוב ובאופן מוחשי את הכלים הנלמדים. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון במסלול זה, לפי תנאי המענק.


תנאי קבלה


מסלול לימוד זה מתאים למועמדים ללימודי רפואה כללית בחו"ל, לימודי וטרינריה בחו"ל ולימודי רפואת שיניים בחו"ל. כדי להתקבל לתכנית זו על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. יש לציין כי כדי להתקבל בהמשך הדרך ללימודי הרפואה על המועמדים לעמוד בכל דרישות הקבלה שמציבים בתי הספר לרפואה בחו"ל. לפרטים נוספים בנוגע לתנאי הקבלה מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.


תעודה והמשך לימודים


בסיום תכנית זו מועמדים שמשלימים את כל הדרישות בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. עם עמידה בכל הדרישות, הם יכולים להמשיך ללימודי רפואה בחו"ל וכן למסלולי לימוד נוספים בחו"ל כגון לימודי רפואת שיניים או לימודי וטרינריה. בין היתר, על המועמדים לעבור מבחני כניסה במקצועות כימיה וביולוגיה ולקבל את אישור מוסד הלימוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

מדעי המחשב B.A. או B.Sc.
אלון
ללא תגובה
מה רמת הלימודים בתואר במדעי המחשב?
A.sh
1 תגובות
מידע על לימודי בוטניקה
Yissachar Nurafshan
1 תגובות
הסבה מהנדסת תוכנה למקצוע אחר
הילה
1 תגובות
יש ביקוש לביולוגיה ימית בארץ?
שרון
1 תגובות
לימודי ביולוגיה חישובית או מדעי המחשב בהתמחות ביולוגיה חישובית?
שני
4 תגובות
ניתן להתקבל למדעי המוח ללא פסיכומטרי?
נינוה
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא רפואה

ד"ר תמי אמיר
תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp