לימודי הנדסאי עיצוב מדיה בהנדסאים בטכניון

טכניון - הנדסאים

אהבת? שתף ב:

הנדסאי עיצוב מדיה – בית הספר הארצי להנדסאים בטכניון

 

מה שחשוב זה העיצוב


בשנים האחרונות תחום העיצוב והגרפיקה נהנה ממתיחת פנים שתורמת לאטרקטיביות שלו בעיני הקהל הרחב. הגבולות היטשטשו בין עיצוב לדפוס, עיצוב אינטראקטיבי ועיצוב לאינטרנט, כך שלמעשה כמעט ואי אפשר להניח את האצבע על ההבדלים שמפרידים בין אפיקי המדיה השונים. תהליכי החשיבה, החומרה והתוכנות משותפים ומאוגדים יחדיו בקשת רחבה המשרתת את כל העוסקים בתחום העיצוב.


אמצעי המדיה החדשים דואגים להקיף ולהזרים עבורנו מידע בכל שלב במהלך היום. אך האם באמת עצרנו פעם והקדשנו תשומת לב מספקת לנראות הרשתות החברתיות והאפליקציות המשרתות אותנו? בסופו של דבר, מאחורי הממשקים המוכרים עומדת תורה עיצובית שלמה שמטרתה להעביר מסרים ולהשרות אווירה מזמינה שתקדם יעדים. פייסבוק למשל, עושה שימוש בצבע הכחול בכדי להעביר בקרב הגולשים תחושות של חדשנות, ומחשבה יצירתית. שיקולים דומים נעשים גם הם בעיצובם של לוגואים או בתכנונם של ממשקים באפליקציות.


הפריחה בזירת המדיה הדיגיטלית גררה עמה ביקוש עצום למעצבים אשר יוכלו לא רק לבנות, אלא גם לתכנן את שלל המערכות הקיימות ולדאוג לשיקולים הרבים הנובעים מעיצוב של הממשקים. האפשרויות לכך רק מתרחבות בעידן שלנו, עם יישומים משוכללים המאפשרים לבסס מציאות רבודה וטכנולוגיות לבישות, הדרישה למעצבים מקצועניים רק צפויה להתגבר ככל שהזמן עובר.


תכנית הלימודים


לימודי הנדסאי עיצוב מדיה מטעם בית הספר הארצי להנדסאים של הטכניון, מספקים בעבור הסטודנטים הלומדים אותו הכשרה מקיפה, מגוונת ומעשירה בכל הנוגע לתחום העיצוב. תכנית לימודי ההנדסאים משלבת בתוכה את מגוון השיעורים העדכניים ביותר בעולם הפרינט והדיגיטל. כמו כן, הסטודנטים במסלול מעמיקים את הבנתם בתהליכים בעולם התקשורת והמדיה על ממשקיו ועיצוביו הרבים.


מתכונת הלימוד


מסלול לימודי הנדסאי עיצוב מדיה מטעם בית הספר הארצי להנדסאים נמשך כשנתיים וכולל ארבעה סמסטרים. הסטודנטים נדרשים בנוסף לבחינות הפנימיות, לעבור גם ארבע בחינות ממלכתיות מטעם מה"ט ולהגיש פרויקט גמר לפי הנחיות המרצים. הלמידה מתמקדת בעשייה פרקטית שבה הסטודנטים מעצבים פרויקטים בשיתוף פעולה עם חברות הקיימות בשוק.


נושאי הלימוד

 

 • עיצוב אתרי אינטרנט
 • הכנה לדפוס דיגיטלי
 • טכנולוגיה של המדיה
 • אנימציה תלת ממדית
 • עיצוב ממשק משתמש
 • עיצוב גרפי וטיפוגרפיה
 • עיצוב בסיסי צבע וצורה
 • תולדות האמנות והעיצוב   
 • צילום ועריכה
 • אנגלית טכנית
 • עיצוב פס הקול
 • הכרת המחשב
 • תפיסה חזותית
 • מבוא לאינטרנט
 • קומפוזיציה וחלל   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בית הספר הארצי להנדסאים נמצא בתהליך של התפתחות מתמדת עוד מאז היווסדו בשנת 1958. כיום, בית הספר פועל תחת פיקוחו של מה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, ומתקיימים בו מגוון מסלולי לימוד להכשרת הנדסאים לצד לימודי תעודה שונים במקצועות טכנולוגיים.


בית הספר הארצי להנדסאים מעניק הכשרה מקצועית ואיכותית לקראת מילוי תפקידים מרכזיים ביותר במגזרי המשק השונים. עד כה, מעל ל - 25,000 בוגרים פוקדים את שוק התעסוקה הישראלי ונהנים מתפקידי מפתח מתגמלים שנרכשו לאחר ההכשרה המקיפה שקיבלו.


תנאי הקבלה


תנאי הקבלה למסלול הלימודים של הנדסאי עיצוב ומדיה זהים לתנאים שמכתיב מה"ט. על המועמדים למסלול הלימודים להחזיק בתעודת בגרות מלאה. לחלופין, ניתנת גם האופציה למועמדים בעלי בגרות חלקית להתקבל בהנחה שיש בידיהם ציון עובר במתמטיקה, אנגלית ובלשון ברמה של שלוש יחידות.


תעודה


סטודנטים אשר יעברו את הבחינות הפנימיות, החיצוניות ויצלחו את פרויקט הגמר – יזכו לתעודת הסמכה מטעם בית הספר הארצי להנדסאים ומטעם מה"ט.


אפשרויות תעסוקה


עם סיום הלימודים, יוכלו בוגרי הקורס להשתלב במגוון תפקידים במשק הישראלי בעולם העיצוב. הם יכולים לשמש מפתחי אתרים ומעצבי מדיה, לפעול בתחום ממש המשתמש לאפליקציות ולאתרים ולהשתלב בענפים כגון אנימציה, קידום אתרים ועיצוב של קמפיינים שיווקיים בזירת האינטרנט.

מתוך פורום טכניון - הנדסאים

מתי נפתח קורס אוטוקאד?
מיכל
1 תגובות
מתי נפתח קורס אוטוקאד בטכניון?
עדי
1 תגובות
ניקוד מבחן כניסה הנדסאים טכניון
שחר
1 תגובות
שעות לימוד בהנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים
טאהא
ללא תגובה
קורס 3DMAX בבית הספר בהנדסאים בטכניון
לימור מדר
ללא תגובה
מכינה להנדסאים בטכניון חיפה
נירן
ללא תגובה
קבלת תעודת סיום ממכינה קדם הנדסאים בטכניון
סתנאי לאוז
ללא תגובה
האם תעודה בסיום הלימודים היא מהטכניון?
רוני
2 תגובות
מתי נפתח הקורס הקרוב במתח גבוה?
חליל הייב
ללא תגובה
איזה מסלולי הנדסאים קיימים בטכניון?
יעל שרון
1 תגובות
האם קיימים לימודי הנדסאי מכשור רפואי? בטכניון
שונמית
2 תגובות
האם ניתן לממש מלגת חייל משוחרר ללימודי הנדסאי חשמל בטכניון?
עידן חמזה
1 תגובות
האם כדאי לעשות בגרות 5 יחידות בפיזיקה דרך הצבא או באופן פרטי?
אפרת
1 תגובות
מבחן כניסה להנדסאי אדריכלות
יובל בן זקן
2 תגובות
קורס cnc בטכניון - האם קיים?
עמראן אחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום