הסבת אקדמאים להוראת אנגלית בשנה במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל

הסבת אקדמאים להוראה באנגלית בשנה אחת לדוברי אנגלית במכללה האקדמית בית ברל

 

ארץ ישראל מתפארת בשפה העברית הדומיננטית במחוזותיה. אך לצד השפה הרשמית המסורתית, קיימות שפות נוספות אשר מדוברות באופן שוטף בארץ שלנו – רוסית, ערבית, וכמובן אנגלית. השפה האנגלית היא שפה בינלאומית ועל כן מוטלת החובה על כל אחד מאיתנו ללמוד אותה כשפה שנייה. היא נלמדת עוד בשלבים המוקדמים בחייו של ילד, בבית הספר היסודי, כאשר לימודי השפה נמשכים ומשתנים ברמתם עד לסוף מסלול הלימודים של כל ילד בישראל. התעצמה המודעות לכך שאנגלית היא אכן כלי נחוץ, כמעט קריטי, להצלחה בקריירה ולמוביליות חברתית. במקביל לכך, השינויים באמצעי התקשורת השונים ובטכנולוגיה יצרו מציאות שבה הילדים הישראלים נתקלים בשפה האנגלית יותר ויותר גם לא בבית הספר. הם נחשפים לתכנים טלוויזיוניים וקולנועיים בשפה האנגלית, שומעים יותר מוזיקה, קוראים יותר אנגלית ברחבי הרשת ומתמודדים עם השפה באופן יומיומי כשהם מתפעלים את המחשב שלהם.


תחום החינוך הוא חשוב לאין ערוך במהלך חייו של ילד, ועל כן, חשוב ביותר לקדש את התחום ולהציב בחזית הפדגוגיה מורים איכותיים, מקצועיים ורציניים שיוכלו לגבש ולעצב את דור העתיד שלנו. השפה האנגלית היא חלק בלתי נפרד מהמרכיבים המגבשים מוחו של הדור והיא חייבת להיות נגישה ללמידה בעבור כל התלמידים, זאת בעזרתם של מורים אשר סיגלו לעצמם מומחיות בנישת הלימוד הזו.


בשנים האחרונות רבים הם האנשים אשר עושים הסבה לתחום החינוך ממקצוע אחר אליו השתייכו. תכנית הסבת האקדמאים להוראת אנגלית בשנה שמציעה המכללה האקדמית בית ברל מכשירה אקדמאים עם אנגלית ברמת שפת אם, להוביל את תחום ההוראה באנגלית בבתי הספר הפזורים ברחבי ארץ ישראל.


תכנית הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים להוראה במסלול זה כוללת שני אספקטים – לימודי חינוך ולימודים ספציפיים בנושא השפה האנגלית. בתחום החינוך, הסטודנטים לומדים על שיטות חינוך שונות, הוראה יחידנית, פסיכולוגיה בחינוך, סוציולוגיה של החינוך ועוד, בעוד בתחום האנגלית, הסטודנטים לומדים על דקדוק, לשון, אוצר מילים, שיטות שונות ללימוד השפה וכדומה.


מטרת מסלול הסבת האקדמאים להכשיר מורים איכותיים ומקצועיים אשר ידעו ללמד אנגלית בצורה מובנת ושיטתית, בעבור קבוצות גיל שונות של ילדים בבתי הספר. המסלול סוקר תיאוריות חברתיות, קוגניטיביות ופדגוגיות שנוגעות לכלל תהליכי ההוראה והלמידה של השפה האנגלית. כמו כן, הסטודנטים מתוודעים לטקסטים ולשלל יצירות תרבותיות דרכם אפשר לחשוף את הילדים בבתי הספר לתרבות האנגלית העשירה. נוסף על כך, לומדים הסטודנטים על טכנולוגיות הוראה ואינפורמציה שיוכלו לסייע לתלמידים ללמוד טוב יותר, טכנולוגיות שנועדו בעיקר לסייע לילדים בעלי לקויות למידה.


מתכונת הלימוד


אורכו של מסלול הסבת אקדמאים להוראה באנגלית הוא שנת לימודים אחת. סטודנטים המחזיקים בתואר בשפה האנגלית או בספרות אנגלית לומדים פעמיים בשבוע, כאשר סטודנטים להם יש תואר במקצועות אחרים מקדישים שלושה ימים בשבוע ללימודי הוראת אנגלית. בשני מסלולי הלימוד, עבודה מעשית בבית הספר (סטאז') היא חלק בלתי נפרד.


נושאי הלימוד

 

 • הוראת שפה זרה
 • מיומנויות האזנה ודיבור
 • גישות בהערכה חינוכית
 • טכנולוגיה ורכישת שפות
 • האחר בספרות האנגלית
 • פדגוגיה של ראשית הכתיבה   
 • דו לשוניות
 • דקדוק פדגוגי
 • רב תרבותיות
 • תכנון לימודים
 • סגנונות למידה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בית ברל זהו מוסד אקדמי רב תחומי שנועד להכשיר אנשי הוראה ולעזור להם לפתח עצמם לאורך מסלול הלימודים. במרכזה של המכללה נמצא המיקוד בתחומי חינוך שונים כמו גם בהכשרה להוראה ברמה של תואר ראשון, תואר שני בחינוך וכמובן ללימודי הכשרת אקדמאים לתחום ההוראה. המכללה האקדמית בית ברל מקדמת את לימודי האמנויות והחינוך לאמנות, וכן את לימודי הרוח והחברה. היא גאה בהישגיה הבינלאומיים אשר מקנים לה את הזכות לקיים תכנית חילופי סטודנטים לצד תכניות מחקר משותפות עם אוניברסיטאות ומכללות מחוץ לגבולות המדינה.


תנאי הקבלה


על מנת להתקבל אל התכנית להסבת אקדמאים הוראת האנגלית בשנה, קיים הצורך להחזיק בתואר אקדמי ישראלי שמוכר בקרב המועצה להשכלה גבוהה ועומד על ממוצע של 75 לפחות. בעלי תואר אקדמי שלמדו בחו"ל יציגו תרגום של גיליון הציונים בכדי להתקבל אל התכנית. נוסף על כך, על המועמדים לעבור מיונים לבחינת התאמתם.


תעודה


לבוגרי המסלול תוענק תעודת הוראה בתחום האנגלית מטעם המכללה האקדמית בית ברל ובפיקוח משרד החינוך.


אפשרויות תעסוקה


בתחום הוראת האנגלית עדיין נרשם מחסור חמור של מורים. משרד החינוך מעריך שהמחסור הזה עומד על מאות מורים, אם כי גורמים נוספים מעריכים שבפועל המספר הוא גבוה בהרבה מכך. מגמה זו יוצרת דרישה גבוהה ביותר למורים באנגלית. לכן, נכון יהיה להניח שעם סיום הלימודים סטודנטים רבים יוכלו להתברג באחד ממקומות העבודה הלא מיואשים הללו.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

משך קורס מידענות
ישראל
ללא תגובה
קבלה לתואר שני לקויות למידה
הילה דרור
ללא תגובה
לימודי מידענות וספרנות
מריה
ללא תגובה
English tutors מועד אוקטובר
Sara
ללא תגובה
עלות של לימודי אומנות
אריאלה
ללא תגובה
קורס מורי דרך בארץ
צבי פלדמן
ללא תגובה
הרשמה לתואר שני
סאמי
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp