לימודי חוץ בצלאל - היחידה ללימודי חוץ בבצלאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אמנות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בצלאל היחידה ללימודי חוץ.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


היחידה ללימודי חוץ בבצלאל - אקדמיה לאמנות ולעיצוב


על מוסד הלימוד


האקדמיה בצלאל בירושלים מפעילה יחידה ללימודי חוץ שמטרתה לענות של הצורך של אמנים, יוצרים ומעצבים לפתח את הכלים המקצועיים שברשותם ולהכיר גישות יצירה ועבודה חדשות, וכך לקדם את העשייה המקצועית שלהם. הקורסים שנערכים ביחידה מתאימים גם לחסרי ניסיון מקצועי קודם בתחום האמנות והם מאפשרים לרכוש את הכלים הנדרשים להתחיל בקריירה אמנותית משמעותית. הקורסים השונים שנלמדים ביחידה מפותחים בסיוע של הסגל האקדמי של האקדמיה בצלאל ומפוקחים על ידי הנהלת מוסד הלימוד.


הקורסים ביחידה מתמקדים בחידושים בתחום האמנות ובהנגשת תפיסות עולם אמנותיות מן האקדמיה לקהל יעד נרחב ומגוון. בתכניות משולבות טכנולוגיות יצירה מתקדמות מה שמאפשר למשתתפים לפתח את מיומנויות העבודה שלהם ולהכיר מגוון טכניקות הלכה למעשה. הקורסים מתקיימים בקבוצות קטנות כדי לאפשר למשתתפים יחס אישי מסגל ההוראה.


האקדמיה בצלאל נוסדה בשנת 1906 והיא שמה דגש על תגובה לשינויים בעולם התרבות והאמנות במהלך הכשרת יוצרים בשלל פלטפורמות, לרבות אמנים, ארכיטקטים ומעצבים. כיום לומדים באקדמיה בצלאל למעלה מאלפיים סטודנטים וסטודנטיות בתכניות לתואר ראשון ושני, בתחומים כגון אמנות המסך, עיצוב קרמי, ארכיטקטורה, אמנות, עיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, צילום ומקצועות נוספים. סטודנטים שמסיימים את לימודיהם בבצלאל יכולים גם להמשיך לקורסים השונים שמתקיימים ביחידה ללימודי חוץ כדי לפתח את כישורי היצירה שברשותם בענפי האמנות והעיצוב.


היחידה ללימודי חוץ מפעילה מספר שלוחות. ניתן ללמוד בשלוחת ירושלים שבמתחם בית הנסן בשכונת טלביה, בקמפוס בצלאל שבהר הצופים או בבניין ההיסטורי של מוסד הלימוד שבמרכז ירושלים. חלק מן הקורסים נערכים גם בשלוחת תל אביב שבסטודיו אנקורי או בשלוחת באר שבע שבמרכז לאמנויות.


מסלולי לימוד


אלה הם המסלולים המתקיימים ביחידה ללימודי חוץ של בצלאל -


מכינה לאמנות, לעיצוב ולאדריכלות


המכינה מתאימה למועמדים ללימודי אמנות, ללימודי עיצוב ולתואר באדריכלות שמעוניינים לפתח את יכולות היצירה שלהם וכך לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים. המכינה לאמנות ועיצוב מסייעת למשתתפיה לבנות תיק עבודות מקצועי ולהתכונן לקראת לימודי האמנות בבצלאל. כמו כן, המכינה מסייעת לתלמידיה להתכונן לקראת מבחני הקבלה ללימודי האמנות. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון.


בתחילת הלימודים במכינה בעיצוב מכירים מושגים בסיסיים מן המחלקות השונות כגון תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי וארכיטקטורה. כך המשתתפים יכולים לבחור איזה מסלול מביניהם מתאים להם ביותר ולהתמקד בו. בהמשך, אחרי בחירת ההתמקצעות, המשתתפים מעמיקים בטכניקות אמנותיות ומפתחים כישורי יצירה חיוניות להמשך הלימודים.


מכינה לתרפיה באמנות


מכינה לתרפיה באמנות מיועדת למועמדים ללימודי המשך בתחום הטיפול באמנויות שנדרשים להשלים שעות מעשיות באמנות במסגרת תנאי הקבלה. המכינה מתאימה לבוגרי לימודים לתואר ראשון שמעוניינים להתקבל לתואר שני בטיפול באמנות, שמעוניינים להשלים 300 שעות אמנות. היא מתאימה גם לסטודנטים שמעוניינים להשלים את תיק העבודות שלהם כבר במהלך לימודיהם. נוסף על כך, יכולים ללמוד בה אנשי חינוך ותרפיסטים שברצונם להעשיר את הידע היצירתי שברשותם.


התכנית מבוססת על סדנאות שונות שמועברות על ידי אמנים מנוסים, דרכן מכירים מגוון טכניקות יצירה, חומרים ומתודות עבודה. במהלך המכינה עוברים תהליכים יצירתיים מגוונים ומקשרים אותם לתהליכים טיפוליים וחינוכיים שאליהם יידרשו בהמשך דרכם כתרפיסטים באמנות. בין הסדנאות שמתקיימות במהלך המכינה נכללות סדנת רישום וחומרים, סדנת ציור במים ובדיו, סדנת פיסול, סדנת טכניקות בהדפס, סדנת בובנאות, וסטודיו פתוח שבו יוצרים פרויקט אישי. המכינה מאפשרת להשלים 300 שעות נדרשות באמנות, כמו כן ישנה תכנית להשלמת 200 שעות אמנות נוספות למועמדים שזקוקים לכך.


קורס עיצוב פנים לתעודה


קורס עיצוב פנים מקנה למשתתפיו את הכלים המקצועיים הנדרשים במקצוע ומאפשר להם לתרגל באופן פרקטי שלל מיומנויות עיצוב חדשניות. הקורס כולל הם ידע עיוני בעיצוב והן התנסות מעשית בסטודיו שבה המשתתפים עורכים פרויקטים מעשיים שונים. כמו כן, נלמדים היבטים טכנולוגיים בסיסיים שנדרשים לתכנון של חללים כגון מערכות חכמות ומערכות אינסטלציה וחשמל. נוסף על כך, הקורס כולל חטיבה בפיתוח עסקי שבה לומדים על כלים שיווקיים ומיומנויות קידום הצעות ללקוח. חטיבה זו כוללת נושאים מעולם המדיה כגון צילום, רישום ומידול, שנחוצים להמחשה של פרויקטים. הקורס כולל כ - 700 שעות לימוד אקדמיות, והיקפו כשנה ו - 9 חודשים. השיעורים נערכים באחד מימי השבוע בערך ובימי שישי.


קורס עיצוב קרמי לתעודה


במהלך קורס עיצוב קרמי של היחידה ללימודי חוץ יכולים בעלי זיקה לתחום להכיר מגוון של סגנונות עבודה וללמוד כיצד להפוך את התחביב שלהם למקצוע מניב. במהלך הקורס לומדים כיצד לשלב שיטות עבודה ידניות עם טכניקות תעשייתיות מתקדמות. הוא נערך במחלקה לקרמיקה וזכוכית של האקדמיה בצלאל וכולל סדנאות מעשיות בעבודות קרמיקה.


לאורך התכנית לומדים כיצד לעבוד באובניים ומתוודעים גם לטכניקות תומכות כגון יציקה או עבודה בגבס. המשתתפים מכירים גם טכניקות שונות לשריפה ולביצוע הדפסים קרמיים. כמו כן, הם מכירים חומרי עבודה ולומדים להכין אותם באופן מקצועי במעבדת חומרים.


הקורס מחולק לשני חלקים, הראשון מיועד למתחילים בתחום הקרמיקה והחלק השני מתאים למתקדמים ובעלי ניסיון בעבודות גלגל. היקפו הכול של הקורס הוא כ - 600 שעות לימוד אקדמיות. בעלי ניסיון בתחום הקרמיקה או סטודנטים יכולים להתחיל את התכנית מהשלב השני וללמוד במשך שנה אחת בלבד, בהתאם לנהלי מוסד הלימוד.


קורס עיצוב חלונות ראווה


בקורס עיצוב חלונות ראווה ביחידה ללימודי חוץ לומדים על חשיבותו של חלון הראווה בחנות ככלי להעברת מסרים ולבניית חוויה חזותית שיכולה למשוך את לבם ועיניהם של הלקוחות. הם לומדים לפתח מחשבה יצירתית ופרקטית ובוחנים דרכים לגיבוש קונספטים עיצוביים ולבחירה של חומרים מקצועיים לשימוש בעבודה. כמו כן, מושם דגש על ראייה וניתוח של צורכי השוק ועל תחום קידום המכירות והשיווק בעבודת המעצבים. הקורס כולל לימוד של מושגים מרכזיים מתחומים כגון מיתוג, מיצוב, תאורה, מסחור חזותי, פרזנטציה ועבודה עם תקציבים ליצירה של תוצר איכותי ויעיל במיוחד.


הקורס מתאים למעצבים ממגוון תחומים שברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם ולהשתלב גם בתחום עיצוב חלונות הראווה. כמו כן, הוא יכול להתאים גם למנהלי שיווק ולבעלי עסקים שמעוניינים לרכוש ידע יישומי בתהליכים קריאטיביים וללמוד כיצד לבנות וליישם קונספטים עיצוביים שדרכם הם יכולים להגדיל את המכירות. הקורס כולל כ - 20 מפגשים שנערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב.

 

קורס עיצוב חוויית משתמש


הקורס עוסק במגוון השלבים בתהליך עיצוב חוויית המשתמש, מפיתוח רעיון, דרך מחקר ואפיון ועד לעיצוב פרטים קטנים. הידע הנרכש מאפשר למשתתפים להשתלב בפרויקטים כבר בשלבי הרעיון ולתרום מן הכלים שברשותם כדי לקדם את הפרויקט. לאורך קורס עיצוב חווית משתמש נחשפים לשלל עולמות תוכן ומכירים כלים אסטרטגיים לבניית עיצוב יעיל ואיכותי. הם סוקרים כלים שקיימים היום בשוק וגם כלים שיידרשו בעתיד למעצבי חווית משתמש. התכנית כוללת התנסות מעשית בתהליכי המחקר והחשיבה היצירתית לאורך פיתוח ועיצוב למוצרים חכמים שמותאמים למשתמשי הקצה.


היקפו של הקורס הוא כ - 130 שעות לימוד אקדמיות. הוא מתאים למעצבים מנוסים שמעוניינים להעשיר את סל הכלים שלהם כדי להציע שירותים רבים יותר ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה בשוק. נדרשת שליטה טובה בתוכנת פוטושופ וידע בשפה האנגלית כחלק מתנאי הקבלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
התאמה לתפקיד אמנותי
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
Whatsapp Whatsapp