קורס תסריטאות בקמרה אובסקורה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קמרה אובסקורה - קורס תסריטאות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס תסריטאות בבית הספר לאמנויות קמרה אובסקורה

 

כותבים היום את התסריטים של המחר


תסריטאים הם אנשים מוכשרים להפליא שכותבים תסריטים לסרטונים, סיטקומים, דרמות טלוויזיה, מחזות רדיו, קריקטורות, פרסומות טלוויזיה, מחזות זמר וכל יצירה אחרת שאפשר לחשוב עליה. יצירת דמויות, יצירת דיאלוג וכתיבת סיפורת מרתקת הם כולם חלק מתפקידו של התסריטאי. ביסודו של דבר, הדינמיות היצירתית הזו יוצרת שלד שבו הבמאי יכול למפות את החזון היצירתי שלו.


תהליך כתיבת התסריטים נוטה לכלול את מהלך הפעולה הבא: יצירת רעיונות ומחקר, תכנון, פיתוח אופי, ולאחר מכן מגיעה הכתיבה. תסריטאים כותבים כל היבט של התסריט, מהדיאלוג ועד להנחיות הבמה.


החלק הכתוב הזה מיועד לביצוע על ידי השחקנים. כתוצאה מכך, הדבר מציע בעבור התסריטאים סוג מיוחד של אתגר יצירתי. חיוני שהדיאלוג יהיה אמין, והסרט או ההצגה יתקדמו בקצב הגון. על כן התסריטאים נותנים לדמיון שלהם חופש ושואבים מכל הבא למוחם בכדי ליצור טקסט משובב נפש, כזה שיכול לרתק אליו מכלול רב של אנשים.


רוב התסריטאים מתמחים בז'אנר מסוים, כגון קומדיה, דרמה, מדע בדיוני, פנטזיה, אימה או פעולה. חלקם עובדים כשכירים הכותבים את הטקסטים שלהם עבור חברות מדיה, אבל רוב התסריטאים עובדים בתור פרילנסרים, ומוכרים את התסריטים שלהם על בסיס חוזה הנחתם מראש בינם לבין המעסיק.

 

 

תכנית הלימודים


קורס תסריטאות בבית הספר לאמנויות קמרה אובסוקרה הוא מעמיק ביותר והוא מתמקד בשלל המרכיבים הדרושים לסטודנטים על מנת לפתח את כישורי הכתיבה שלהם, לשחרר לחופשי את הדמיון ולמקסם את החוש הקריאטיבי. הסטודנטים מתוודעים ליסודות הכתיבה התסריטאית, דרך מושגים כמו קונפליקט, מערכות, דמות וסצנה. הם חולשים על פני סוגיות קולנועיות שונות, כמו מלודרמה וקומדיה, וכן את תהליכי הכתיבה המאפיינים תכניות טלוויזיה וסדרות. כמו כן, דרך מגוון עשיר של תרגילים בכתיבת דיאלוגים מתנסים הסטודנטים בהכנת תסריטים מובחנים שישמשו כתיק עבודות מקצועי עם סיום הלימודים שלהם. בכך, הסטודנטים מאמצים לעצמם סגנון כתיבה ייחודי שמאפיין אותם ומספק במה לנימה האישית שלהם.


מתכונת הלימוד


לימודי תסריטאות מטעם קמרה אובסקורה מתפרשים על פני תקופה של שנת לימודים אחת, הכוללת 54 מפגשים המתקיימים פעמיים בשבוע לאורך שני סמסטרים.

 

דרך מגוון עשיר של תרגילים בכתיבת דיאלוגים מתנסים הסטודנטים בהכנת תסריטים מובחנים שישמשו כתיק עבודות מקצועי עם סיום הלימודים שלהם. בכך, הם מאמצים לעצמם סגנון כתיבה ייחודי שמאפיין אותם ומספק במה לנימה האישית שלהם.


נושאי הלימוד

 

 • עקרונות המבע הקולנועי
 • הקונפליקט כעיקרון בסיסי
 • כתיבה קלאסית ומסורתית
 • תפעול מצלמה דיגיטאלית
 • מונחי יסוד מעולם הקולנוע
 • יסודות הכתיבה התסריטאית
 • בחינה ביקורתית של סרטי קולנוע   
 • שלבי כתיבת תסריט
 • סטרוקטורת התסריט
 • יסודות שפת הקולנוע
 • בניית סצנה קולנועית
 • תסריטאות למתקדמים   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


קמרה אובסוקרה הוא מוסד לימוד שהוקם בשנת 1978. לאורך שלושת העשורים האחרונים מוסד זה פועל במטרה לקדם סטודנטים רבים הנוהרים אליו ולשחרר אותם אל המגזר התעסוקתי כאשר הם מחזיקים בהכשרה מקצועית, איכותית ומכוונת מטרה במקצוע אליו הם בחרו להשתייך. הלימודים בקמרה אובסקורה מתמקדים במקצועות הוויזואליים והיצירתיים אשר מקיימים דיאלוג כמו גם יחסי גומלין עם עולם המדיה והתקשורת, עולם האמנות וקידמת הטכנולוגיה. בית הספר לאמנויות מכשיר מגוון רחב של תלמידים במסלולי לימוד שונים ומגוונים ובונה תכניות לימוד מותאמות ומובחנות המשלבות בהתאם הון לימודי והכשרה מקצועית ומאתגרת בעבור הסטודנטים. בבית הספר ניתן למצוא מגוון עשיר של כלים הנגישים לזכות הסטודנטים ועומדים לרשותם בכל עת, בכדי לקדש את הפרקטיקה והניסיון המעשי בתקופת הלימודים.


תנאי הקבלה


בכדי להתקבל אל הקורס ישנו הצורך להחזיק בזיקה אל עולם התסריטאות, הוא מתאים לבעלי חוש יצירתי שברצונם לקבל את המיומנויות הדרושות לעסוק בתחום הכתיבה התסריטאית באופו מקצועי ולהשתלב בעולם המדיה הישראלי.


תעודה


בתום מסלול זה מונפקת בעבור הסטודנטים תעודת הסמכה מטעם בית הספר לאמנויות קמרה אובסוקרה.


אפשרויות תעסוקה

 

עם סיום הקורס קיימות מספר אפשרויות לתעסוקה בעבור הסטודנטים הבוגרים. חלק מן הבוגרים מועסקים דרך חברות הפקה למיניהן כשכירים קבועים, בערוצי טלוויזיה וכדומה . חלקו האחר של התסריטאים, חלק גדול מהם בעצם, פועל כעצמאי ומתקשר בכל פעם עם חברת הפקה שונה בהתאם לתסריט אשר נמצא בידו. חשוב לזכור, כדי להתברג למקומות הנכונים בתעשייה צריך הרבה כישרון, קצת מזל וכמובן, להכיר את האנשים הנכונים. לפיכך, חשוב לשמור על קשרים הדוקים עם בעלי ניסיון בתחום בכדי לנסות ולהתקדם במקצוע כמה שניתן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות וצילום

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp