תואר שני M.Teach בהוראת מתמטיקה במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach בהוראת מתמטיקה במכללת סמינר הקיבוצים

תואר שני M.Teach מוסמך בהוראת מתמטיקה במכללת סמינר הקיבוצים


המומחים להוראת המתמטיקה


הנגשת הלימודים המדעיים עולה בזמן האחרון באופן תדיר על סדר היום. במערכת החינוך של היום נוצר מחסור ניכר במורים למתמטיקה, בדגש על מורים שיכולים להכין תלמידים בבתי הספר העל יסודיים לקראת בחינות הבגרות. לאחרונה מתמקדים במשרד החינוך בהעלאת מספר הניגשים לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות וכך מושקעים משאבים רבים הן בפיתוח תכניות הלימוד והן בהכשרתם של מורים איכותיים להוראת המקצוע.


אחד האפיקים בו מתמקדים במשרד החינוך הוא בהכשרתם של אקדמאים מתחומים מתמטיים וטכנולוגיים להוראת המתמטיקה, כדי שיוכלו להעביר מן הידע והניסיון שצברו אל התלמידים בבתי הספר.


במכללת סמינר הקיבוצים מציעים לאקדמאים מענפי המדעים המדויקים תכנית מוסמך בהוראת מתמטיקה M.Teach. זהו מסלול לתואר שני בחינוך שבו יכולים האקדמאים לקבל את הכלים הנדרשים להוראת מתמטיקה לבתי ספר על יסודיים והוא שם דגש על הכנת תלמידים בכיתות י"א ו - י"ב לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות. מטרת התכנית לפתח את המצוינות בהוראת המתמטיקה בבתי הספר ולקדם את היכולות המתמטיות והכמותיות של הדור הצעיר.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול זה לתואר שני בחינוך M.Teach רוכשים ידע נרחב בתחום הפדגוגיה ומתמקדים בענף הוראת המתמטיקה. במהלך המסלול נרכשות מיומנויות בתחום החינוך המתמטי ונלמדות מתודולוגיות איכותניות וכמותיות ושיטות מחקר מתקדמות. הסטודנטים לומדים על גישות שונות להוראת המתמטיקה שמותאמות לצורכים של הכיתה, לגיל הלומדים ולהיבטים כגון קשיים ולקויות למידה. המסלול מתמקד בהוראת המתמטיקה בחטיבה העליונה ובהכנתם של תלמידים לקראת הבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות, תוך התמודדות עם האתגרים והייחודיות של מסלול זה בבית הספר.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני כשנתיים, שיעורים נערכים ביומיים במהלך השבוע, באחד הימים מתקיימים לימודים במכללה וביום נוסף מתקיימת התנסות מעשית וסדנאות דידקטיות. הסטודנטים לוקחים חלק בסמינריון מחקרי בתחום המתמטיקה ובסמינריון אמפירי בחינוך, דרכם הם מעמיקים בהיבטים שונים של החינוך המתמטי. כמו כן, נערכת התנסות מעשית במוסדות חינוך, שדרכה האקדמאים מתנסים בפועל בתהליכים חיוניים למורים למתמטיקה.

 


סגל הוראה


בראש התכנית עומדת חוקרת בעלת תואר פרופסור שמומחית בתחום החינוך המתמטי. היא בעלת ניסיון בהדרכת מורים בתחום המתמטיקה וכן כתבה ספרים בנושא הוראת המתמטיקה לתלמידים בבתי ספר של יסודיים.


על מוסד הלימוד

 

במכללת סמינר הקיבוצים אפשר למצוא מגוון רחב של מסלולי לימוד בתחום ההוראה, לתואר ראשון, לתואר שני ולתעודה. בין המסלולים לתואר שני בחינוך שמתקיימים בסמינר הקיבוצים אפשר למצוא תואר שני בטכנולוגיה בחינוך, תואר שני בחינוך סביבתי, תואר שני בהערכה בחינוך, תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך ותואר שני באוריינות חזותית ואמנות בחינוך. נערכת במכללה גם תכנית לתואר שני בחינוך מתמטי, שמתמקדת בהוראת המתמטיקה לבתי הספר היסודיים.

 

מורים מנוסים שמעוניינים לפתח את הקריירה יכולים לעשות זאת דרך שלל קורסים בחינוך שנערכים במכללה. הקורסים שמים דגש על מיומנויות עדכניות ומבוקשות במערכת ההוראה, בין היתר בתחום הטיפולי, בתחומי האמנויות ובהוראת ילדים בגיל הרך. הקורסים מותאמים לדרישות משרד החינוך ולהתפתחויות עכשוויות במערכת ההוראה הישראלית.

 

תנאי קבלה


המסלול מתאים לאקדמאים בעלי זיקה לעולם החינוך שמחזיקים במיומנויות ניהול והובלה ובעלי נכונות להשתלב בבתי ספר כמורים למתמטיקה. לתכנית יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודים בתחומים עתירי מתמטיקה. מתקבלים בוגרי לימודי מתמטיקה, לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסת חשמל ולימודי הנדסת אלקטרוניקה בממוצע ציונים של לפחות 75. נוסף על כך יש להציג רמת פטור אקדמי בשפה האנגלית.


תעודה


תואר שני M.Teach מוענק לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את התכנית על ידי המכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
Whatsapp Whatsapp