לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > לימודי תקשורת > קורס קולנוע תיעודי

קורס קולנוע תיעודי - קורס דוקומנטרי


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס קולנוע תיעודי? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר בתקשורת
קורס שיווק
פרסום
קורס דוברות
קופירייטינג
יחסי ציבור
שיווק באינטרנט
עיתונאות
אומנות המכירה
מולטימדיה
 
 
כתיבה
אנימציה
תסריטאות
קורס קידום אתרים
קולנוע וטלוויזיה
צילום סטילס
צילום וידאו
עריכת וידאו
עיצוב מוצר
קורס עיצוב גרפי בצפון

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס קולנוע דוקומנטרי


מציאות על המסך


האם סרט יכול להציג את המציאות באופן אובייקטיבי לחלוטין? בשאלה זו התחבטו לאורך השנים יוצרי קולנוע רבים והוגים בתחום התקשורת ברחבי העולם. בעוד יש מי שטוענים שסרט תיעודי הוא תמיד תלוי ביוצר ומיוצג מנקודת מבט סובייקטיבית, ישנם מי שיגידו כי לקולנוע הדוקומנטרי יש קרבה גדולה במיוחד למציאות ולעולם שסובב אותנו וכי יש בכוחו "ללכוד" פיסת מציאות.


את תחילת דרכו של הקולנוע התיעודי אפשר לאתר כבר בסוף המאה ה - 19 כשיוצרי הקולנוע הראשונים התנסו בתיעוד העולם שסביבם ובשחזור של אירועים אמיתיים על המסך הגדול. מאז ועד היום יוצרים ויוצרות מביאים את המציאות אל אולם הקולנוע, מסכי הטלוויזיה ומסכי המחשב ומציגים יצירות מגוונות משלל סוגים, מסרטים חברתיים ופוליטיים שמביעים ביקורת נוקבת על אירועים אקטואליים ועד סרטים אישיים שחושפים את הסודות הכמוסים ביותר של היוצרים וקרוביהם.


מי שחיים ונושמים קולנוע ושואפים להפיק אמירה ייחודית על החברה שאנו חיים בה היום יכולים ללמוד בקורס קולנוע דוקומנטרי ובו ללמוד בהרחבה על תהליך היצירה של סרטים תיעודיים. קורסים בקולנוע תיעודי מתקיימים במסלולים רבים ומגוונים שמשלבים עשייה מעשית בשלבים השונים של היצירה. חלק מהקורסים מתמקדים בהכשרה כוללת של יוצרי קולנוע תיעודיים והם עוסקים בכל השלבים של הפקת הסרט, ואילו קורסים אחרים מתמקדים בפן ייחודי של הקולנוע התיעודי - כגון צילום תיעודי או טיפול בעזרת קולנוע דוקומנטרי.


קורסים אלה מתאימים לרוב גם לחסרי ניסיון בקולנוע ובעולם התקשורת והם מיועדים למי שרואים את עתידם כיוצרי קולנוע פעילים ובעלי אמירה ייחודית ונוקבת. בדרך כלל אין דרישה לרקע מקצועי בתעשיית המדיה. הקורסים מספקים כלים מעשיים לתפעול ציוד הצילום והעריכה, לפיתוח הקונספט והרעיון לסרט ולבימוי בשטח. דרך מגוון הכלים והכישורים שנלמדים במהלך הקורס, המשתתפים יכולים ליצור סרטים אישיים ייחודיים או להשתלב בתפקידים שונים בתעשיית התקשורת הישראלית ואף העולמית.

 


קולנוע דוקומנטרי הגדרה


סרט דוקומנטרי, או בשמו הנוסף סרט תיעודי הוא סוג של יצירה קולנועית ששמה דגש על ייצוג של אירועים אמיתיים. בניגוד לסרטים עלילתיים שמבוססים על תסריט ומציגים אירועים בדיוניים על המסך, סרטים דוקומנטריים מתמקדים בתיעוד מציאותי של אירועים, דרך צילום בזמן אמת או שחזור של אירועים שקרו בעבר.


סרטים תיעודיים מציגים נקודת מבט אישית של היוצרים מתוך שאיפה להציג "אמת" כלשהי לגבי תופעה חברתית או אירועים אישיים. בסרט התיעודי המטרה אינה להציג את האירוע בדיוק כפי שקרה על כל פרטיו אלא ליצור סיפור מורכב שמתאר אותו ומעלה מתוכו דיון. רמת ההתערבות של היוצר באירועים שמוצגים משתנה בין סרט לסרט, כשבמקרים מסוימים היוצרים אף נראים בעצמם על המסך, בדומה לראיון חדשותי או עיתונאי.


ישנם סגנונות וזרמים שונים בקולנוע התיעודי, כגון קולנוע חברתי ואקטיביסטי, קולנוע אישי, קולנוע אוטוביוגרפי וקולנוע מוקומנטרי - זרם קולנועי שמתמקד בתהליך היצירה הקולנועי עצמו ובשאלה "כיצד נוצר סרט?".

 

קורס דוקומנטרי


קורס קולנוע דוקומנטרי מעניק למשתתפיו סל רחב של כלים יצירתיים להפקה של סרטים תיעודיים. אופיים של הקורסים והדגש שהם שמים בתהליך היצירה משתנה ממוסד למוסד. ישנם קורסים שסוקרים את כל תהליך היצירה, ממציאת רעיון וביצוע תחקיר ועד לבימוי ולצילום הווידאו בשטח ולעבודה בחדר העריכה. כמו כן, קיימים קורסים שמתמקדים באחד השלבים בעשייה התיעודית, לרוב צילום דוקומנטרי. קורסים בצילום דוקומנטרי מיועדים לרוב לצלמים מנוסים שמעוניינים לפתח את כישוריהם אך קיימים גם קורסים שמתאימים לצלמים מתחילים שברצונם להשתלב בתעשיית המדיה.


נוסף על כך, ניתן למצוא קורסים בקולנוע שמתמקדים בכוחו הטיפולי והחינוכי של הקולנוע התיעודי. קורסים אלה מתאימים לאנשי הוראה ולתרפיסטים ובמהלכם המשתתפים יכולים לקבל כלים לשילוב עשייה דוקומנטרית ויצירתית בקליניקה או בכיתה. רבים מהקורסים מתמקדים בעבודה עם ילדים וצעירים ובכוחו של הקולנוע התיעודי לחולל שינוי בחייהם, דרך עיסוק בנושאים מתוך עולמם.


קורסי קולנוע תיעודי מאפשרים למשתתפים לדון במגוון ההיבטים החברתיים, הפוליטיים, התרבותיים והאמנותיים שבאים לידי ביטוי בעשייה הדוקומנטרית. המשתתפים לומדים כיצד ניתן להשתמש בקולנוע התיעודי כדי לעסוק בסוגיות אקטואליות בוערות ואף לגשר על פערים ושסעים חברתיים. הם עוסקים גם באופן שבו הקולנוע התיעודי יכול להעצים קבוצות שוליים ולהציג את סיפורן על המסך.


לימודי קולנוע דוקומנטרי


לימודי קולנוע דוקומנטרי אינם נערכים במסגרת נפרדת במסגרת לימודים לתואר ראשון, אם זאת ברבים מבין המסלולים ללימודי קולנוע אפשר להתמקד בקולנוע התיעודי במסגרת קורסים וסדנאות שונים. בתי הספר השונים אף מאשרים לסטודנטים להפיק סרט תיעודי קצר במסגרת פרויקט הגמר שלהם, שמתבצע בשנת הלימודים האחרונה.


במסגרת לימודי הקולנוע והטלוויזיה, הסטודנטים לומדים על מגוון היבטים של המדיום הקולנועי לרבות בימוי, הפקה, צילום, עריכה ופוסט פרודקשן. קורסים בקולנוע תיעודי מתמקדים הן בתהליך היצירה בפועל והן בתיאוריות של העולם הקולנועי. הלימודים גם סוקרים את תולדותיו של הקולנוע, וכך גם של הקולנוע הדוקומנטרי, לאורך השנים והתפתחותו.


קורס תחקירנות


תחקירנות היא אחד השלבים החשובים בתהליך היצירה הדוקומנטרית. קורס תחקירנות מתמקד בהכשרה של אנשי מקצוע לתעשיות הקולנוע והטלוויזיה והוא מעניק מיומנויות לביצוע של תחקיר ולאיתור של מידע חיוני בתהליך היצירה. המשתתפים בקורסים לומדים על תהליכי תחקירנות למהדורות חדשות, על תחקיר לתכניות אירוח ושיח וכן על ביצוע תחקיר לסרטים תיעודיים. קורסים אלה מיועדים בדרך כלל גם לחסרי ניסיון מעשי בתעשיית התקשורת והם מאפשרים לפתוח דלת לתפקידים מאתגרים בתעשייה. בוגרים רבים של הקורס מתחילים את דרכם כתחקירנים ועם צבירת ניסיון מפתחים את הקריירה לתפקידים מגוונים בעולם הטלוויזיה, כגון כתבים, מגישים ומפיקים.


מכללות קורס קולנוע תיעודי

 

  • המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ (טבעון): ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אורנים מתקיימים מספר מסלולים ללימודי תעודה שעוסקים בקולנוע תיעודי. בהם אפשר למצוא קורס מדריכים לדיאלוג באמצעות קולנוע, שבו מכשירים אנשי הוראה להדרכת בני נוער בעזרת עשייה תיעודית; ותכנית השלמה לקולנוע דוקומנטרי שמיועדת למועמדים לקורס ההדרכה שאין ברשותם ניסיון קודם בהפקת סרטים. היחידה עורכת עוד שלל קורסים ותכניות לימוד כגון קורס הדרכת יצירה בחינוך הבלתי פורמלי, קורס ספרנות ומידענות, קורס השלמה בתרפיה באמנות ותכניות נוספות.

 

  • חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה (הכפר הירוק): בבית הספר למקצועות המדיה של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, "חשיפה", אפשר ללמוד בקורס תחקיר ובימוי לקולנוע דוקומנטרי. בקורס מכשירים יוצרים דוקומנטריים ומעניקים כלים לבימוי ולהפקה ולביצוע תחקיר. הקורס נפרש על פני כ - 42 שעות לימוד, הוא כולל 14 מפגשים בשעות הערב. בבית הספר נערכים קורסים מגוונים רבים בענפי המדיה, כגון קורס פוסט פרודקשן, קורס עריכה, קורס בימוי, קורס תסריטאות, קורס תחקיר וקורסים בתחומי השיווק הדיגיטלי והמסחר האלקטרוני.

 

  • גליץ בית ספר לצילום (רמת גן): בית הספר מציע קורס צילום דוקומנטרי, שכולל כ - 16 מפגשים ומשלב עשייה מעשית מרובה בצילום. מוסד הלימוד מתמקד בתחום הצילום ונערכים בו עוד מגוון מסלולי לימוד לתעודה כגון קורס צילום סטודיו, קורס צילום נוף, קורס תאורה, קורס פוטושופ וקורס תוכנת לייטרום.

 

  • אי דוקו i docu (תל אביב): מוסד זה מציע קורס קולנוע תיעודי ככלי להעצמה. הקורס מתאים ליוצרי קולנוע וכן למטפלים ולאנשי הוראה שמעוניינים לרכוש כלים לשילוב קולנוע ויצירה בעבודתם. הקורס כולל כ - 20 מפגשים ומשלב פרויקט מעשי להפקת סרט קצר.


קורס קולנוע ירושלים


קורס קולנוע תיעודי לא נלמד נכון להיום במוסדות לימוד בירושלים. עם זאת, ניתן למצוא בעיר קורסים רבים בתחום הקולנוע, כגון קורסי בימוי, קורסים בעריכה קולנועית וקורסים בתסריטאות. חלק מן המוסדות גם מציעים קורסים בוידאו תרפיה או סינמה תרפיה, שבהם לומדים כיצד להוביל תהליכים טיפוליים בעזרת צילום ויצירת סרטים. חלק מן המוסדות גם מציעים לימודי קולנוע ותקשורת לציבור החרדי והדתי, מסלולים אלה מתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים במסגרתם ניתן לקבל הכשרה אמנותית ויצירתית מעמיקה ברוח היהדות. מוסדות הלימוד שבהם אפשר ללמוד קורסים בקולנוע כוללים את בית הספר סם שפיגל, בית הספר לקולנוע "מעלה" לציבור הדתי ובית הספר לאמנויות "מוסררה".

 

רוצה לדעת יותר על קורס קולנוע תיעודי? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס קולנוע תיעודי
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד קורס קולנוע תיעודי

חוות דעת של סטודנטים: לימודי תקשורת (124 חוות דעת)
התקבלו 124 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
ריעות ,בית ספר חשיפה, בימוי קולנועי - בית ספר חשיפה, 21/05/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מה שאני אוהבת זה את התוכנית. מדובר בלימודים מקצועיים ופחות עיוניים. לא חייב תואר ואפשר להשלים תואר במסלול מקוצר.

על הקמפוס
בסביבה מאוד שקטה ובסמיכות לאיזור המרכז. יש תחבורה ציבורית לתל אביב מאוד נגישה
מיכל,המכללה האקדמית ספיר, ספיר - טלוויזיה באמנות המסך, 19/01/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את רוב השיעורים ולומדת המון, פחות אוהבת את הבירוקרטיה ואת איך שמערכת החינוך להשכלה גבוהה עובדת. לא הגיוני שסטודנטים במצב סוציו אקונומי נמוך ובלי תמיכה יקבלו את אותם תנאים כמו סטודנטים אחרים ממעמד גבוהה יותר או בעלי עורף כלכלי

על הקמפוס
המכללה די מטופחת. יש שם אנשים מכל המגזרים המינים והצבעים. היחס של רוב המרצים הוא מאוד אישי גם אחרי שעות הלימודים. ויש הרבה סדנאות וחוגי העשרה שלא קשורים ללימודים דרך הדיקן והמעורבות החברתית.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי תקשורת
פורום מכללת ספיר
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי עיצוב אתרים
לימודי מקצועות הרדיו
קורס עריכה לשונית - לימודים לתעודה
לימודי תקשורת חזותית - מה מחכה לך לפני, אחרי ותוך כדי ...
תואר ראשון בתקשורת וקולנוע
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד ללימודי תקשורת
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
המכללה האקדמית ספיר
מכללת אורט - לימודי תעודה
המכללה למינהל
מכללת כנרת - לימודי חוץ
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס קולנוע תיעודי?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי תעודה בתקשורת (לפני 3 ימים, 8 שעות, 27 דקות)
קורס פרקטי בתחום התקשורת (לפני 5 ימים, 6 שעות, 42 דקות)
לימודי תסריטאות (לפני 13 ימים, 14 שעות, 40 דקות)
מה ואיך ללמוד כדי לעבוד בתסריטאות? (לפני 17 ימים, 8 שעות, 53 דקות)
תואר בתקשורת (לפני 37 ימים, 10 שעות, 19 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD