לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > הנדסה > אפיק מעבר בהנדסת מיפוי מהפתוחה לטכניון

אפיק מעבר להנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אפיק מעבר בהנדסת מיפוי מהפתוחה לטכניון.

עוד מסלולים ומידע
הנדסה תעשייה וניהול
הנדסת אלקטרוניקה
הנדסת מכונות
הנדסת מחשבים
הנדסה ביו רפואית
הנדסת פלסטיקה
הנדסת חשמל
הנדסה אזרחית
הנדסת תוכנה
הנדסת תקשורת
 
 
לימודי הנדסה כימית
הנדסה גרעינית
הנדסת חומרים
תואר שני בהנדסה
השלמה למהנדס
הנדסה אופטית
הנדסה רפואית
הנדסת תרופות
הנדסת איכות בביו תהליכים
ניהול טכנולוגיה - תואר ראשון

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

אפיק מעבר בהנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


לימודי הנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מתמקדים בפרטים שעל פני כדור הארץ ובתופעות מרחביות וסביבתיות שנוגעות אליו. תחום הלימוד כולל מגוון ענפים בהנדסה ובמדע כגון מתמטיקה, גיאודזיה ופיזיקה ומשלב אותם כדי לחקור מערכות טכנולוגיות מתקדמות. במהלך הלימודים עוסקים בנושאים כגון מערכות מידע גיאוגרפיות, חישה מרחוק, ניווט, גיאודזיה לוויינית ומערכות נוספות להדמיה וניתוח של תנאי קרקע.


כדי להתקבל למסלול זה יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה של הטכניון שכוללים בגרות בממוצע ציונים גבוה וציון גבוה במרכיב הכמותי של הפסיכומטרי. עם זאת, גם מי שאינם עומדים בדרישות הסכם של הטכניון יכולים להתקבל ללימודים, דרך לימוד במסלול קבלה ייעודי בשם אפיק מעבר.


בתכנית אפיק המעבר בהנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון מתחילים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה בתכנית עם תנאי קבלה נוחים. לאחר שמשלימים מקבץ קורסים נדרש, יכולים להמשיך את הלימודים בטכניון, כאשר מתקבל פטור על כל הקורסים שנלמדים באפיק. אפיק המעבר מתקיים במתכונת לימוד גמישה במיוחד לפי תכנית האוניברסיטה הפתוחה שמסייעת לשלב בין הלימודים לבין שגרת החיים.


אפיק המעבר להנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מציע לתלמידיו לעבור גם למסלולים נוספים בתחום ההנדסה כגון המסלול התלת שנתי למיפוי וגיאו אינפורמציה, ללימודי הנדסה אזרחית וללימודים במסלול להנדסת מים.


תכנית הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר לוקחים חלק בקורסי בסיס בתחומי המדעים, שחיוניים להמשך דרכם בתכנית להנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה. האפיק כולל קורסים מגוונים בתחומים כגון מתמטיקה, פיזיקה וכימיה והוא מציע לסטודנטים להכיר תהליכים מדעיים ושיטות כמותיות ראשוניות.


הקורסים שנכללים במקבץ אפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל בטכניון
חדו"א א' חדו"א 1
חדו"א ב' חדו"א 2
אלגברה 1 אלגברה ליניארית
מבוא למדעי המחשב ג'אווה מבוא למחשב ושפת C
מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות משוואות דיפרנציאליות רגילות
מכניקה פיזיקה 1
חשמל ומגנטיות פיזיקה 2
פיזיקה מודרנית פיזיקה 3
כימיה כללית כימיה כללית ומעבדה בכימיה כללית

 

יש לציין כי לימודי הנדסת מיפוי אינם מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה, היא מציעה את הקורסים הבסיסיים הנדרשים למעבר לטכניון בלבד. מי שעומדים בתנאים באפיק המעבר אך אינם מעוניינים להמשיך ללימודים בטכניון יכולים להמשיך ללמוד במסלולים אחרים בתחום ההנדסה והמדעים שמתקיימים באוניברסיטה הפתוחה, כגון לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי מדעי המחשב, לימודי פיזיקה ומקצועות נוספים.

 


מתכונת הלימוד


לימודים באפיק המעבר מורכבים ממקבץ קורסים שאותו הסטודנטים צריכים להשלים. את המקבץ ניתן לרכז בשנת לימודים אחת או לחלופין לפרוש על פני מספר שנים. הסטודנטים יכולים להתאים את מתכונת הלימוד לפי צורכיהם ולוחות הזמנים שלהם וכך לשלב בין הלימודים לבין הקריירה ושגרת החיים.


הלימודים מתבססים על שילוב בין קורסים מקוונים שנלמדים ברחוק בעזרת טכנולוגיות לבין מפגשים פרונטליים להדרכה. הפגישות הפרונטליות נערכות במרכזי לימוד בפרישה ארצית, הסטודנטים יכולים לבחור את מרכז הלימוד שקרוב לביתם, מה שחוסך מהם להעתיק את מגוריהם לחיפה והסביבה בתחילת הדרך.


תנאי קבלה


באוניברסיטה הפתוחה לא דורשים מן המועמדים להציג ציון בפסיכומטרי או להיות בעלי בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודים באפיק המעבר וזאת כחלק מן השאיפה להנגיש את עולם האקדמיה למגוון רחב של אוכלוסיות גם ללא תלות ברקע הלימודי הקודם שלהן. הסטודנטים נמדדים לפי הישגיהם במהלך אפיק המעבר ולא על פי ההישגים שלהם בעבר.

 


המשך לימודים


כדיל סיים בהצלחה את הלימודים באפיק המעבר, הסטודנטים צריכים להשלים את הקורסים במקבץ למעט אחד, בממוצע של לפחות 80. יש צורך בציון של 70 ומעלה בכל אחד מן הקורסים הנלמדים. כמו כן, עליהם לעמוד גם בדרישות האנגלית של הטכניון וכן לעבור בחינת סיווג בפיזיקה.


המעבר לטכניון מהאוניברסיטה הפתוחה מתבצע מול הטכניון בסמסטר שבו מעוניינים לערוך את המעבר. יש צורך להעביר גיליונות ציונים שמעידים על השלמת כל הדרישות באפיק. כמו כן, המועמדים צריכים להשלים את כל הקורסים שנלמדים בשנה א' בטכניון שאינם נכללים במסגרת האפיק.


באוניברסיטה הפתוחה נערכים עוד אפיקי מעבר שמאפשרים להמשיך ללימודים בטכניון. אלה כוללים אפיק מעבר להנדסת תוכנה, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול, אפיק מעבר לכימיה, אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר להנדסת סביבה, אפיק מעבר להנדסת ביו טכונולוגיה, אפיק מעבר לביולוגיה ואפיקים נוספים שמותאמים לדרישות החוגים בטכניון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
 
המסלולים המבוקשים
מכינה להנדסה
לימודי ביוטכנולוגיה - תואר ראשון
תוכנית לימודים - לימודי חקלאות
לימודי הנדסאי
תואר B.Sc - חשבת על תואר במדעים?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד להנדסה
המרכז האקדמי רופין - הנדסה
מכללת כנרת - הנדסה
סמי שמעון - הנדסה
מכללת אפקה - תואר בהנדסה
מכללת רחובות- הנדסה
עוד מוסדות לימוד
 
מוסדות לימוד הנדסה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קבלה ללימודים ללא בגרות (לפני 2 ימים, 17 שעות, 31 דקות)
הנדסאי או מהנדס (לפני 2 ימים, 17 שעות, 34 דקות)
תנאי קבלה להנדסה אזרחית/הנדסת בניין (לפני 2 ימים, 18 שעות, 10 דקות)
לימודי הנדסה אזרחית - תנאי קבלה (לפני 4 ימים, 7 שעות, 22 דקות)
אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון (לפני 4 ימים, 7 שעות, 35 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD