אפיק מעבר להנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בהנדסת מיפוי מהפתוחה לטכניון? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר בהנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


לימודי הנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מתמקדים בפרטים שעל פני כדור הארץ ובתופעות מרחביות וסביבתיות שנוגעות אליו. תחום הלימוד כולל מגוון ענפים בהנדסה ובמדע כגון מתמטיקה, גיאודזיה ופיזיקה ומשלב אותם כדי לחקור מערכות טכנולוגיות מתקדמות. במהלך הלימודים עוסקים בנושאים כגון מערכות מידע גיאוגרפיות, חישה מרחוק, ניווט, גיאודזיה לוויינית ומערכות נוספות להדמיה וניתוח של תנאי קרקע.


כדי להתקבל למסלול זה יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה של הטכניון שכוללים בגרות בממוצע ציונים גבוה וציון גבוה במרכיב הכמותי של הפסיכומטרי. עם זאת, גם מי שאינם עומדים בדרישות הסכם של הטכניון יכולים להתקבל ללימודים, דרך לימוד במסלול קבלה ייעודי בשם אפיק מעבר.


בתכנית אפיק המעבר בהנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון מתחילים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה בתכנית עם תנאי קבלה נוחים. לאחר שמשלימים מקבץ קורסים נדרש, יכולים להמשיך את הלימודים בטכניון, כאשר מתקבל פטור על כל הקורסים שנלמדים באפיק. אפיק המעבר מתקיים במתכונת לימוד גמישה במיוחד לפי תכנית האוניברסיטה הפתוחה שמסייעת לשלב בין הלימודים לבין שגרת החיים.


אפיק המעבר להנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה מציע לתלמידיו לעבור גם למסלולים נוספים בתחום ההנדסה כגון המסלול התלת שנתי למיפוי וגיאו אינפורמציה, ללימודי הנדסה אזרחית וללימודים במסלול להנדסת מים.


תכנית הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר לוקחים חלק בקורסי בסיס בתחומי המדעים, שחיוניים להמשך דרכם בתכנית להנדסת מיפוי וגיאו אינפורמציה. האפיק כולל קורסים מגוונים בתחומים כגון מתמטיקה, פיזיקה וכימיה והוא מציע לסטודנטים להכיר תהליכים מדעיים ושיטות כמותיות ראשוניות.


הקורסים שנכללים במקבץ אפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל בטכניון
חדו"א א' חדו"א 1
חדו"א ב' חדו"א 2
אלגברה 1 אלגברה ליניארית
מבוא למדעי המחשב ג'אווה מבוא למחשב ושפת C
מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות משוואות דיפרנציאליות רגילות
מכניקה פיזיקה 1
חשמל ומגנטיות פיזיקה 2
פיזיקה מודרנית פיזיקה 3
כימיה כללית כימיה כללית ומעבדה בכימיה כללית

 

יש לציין כי לימודי הנדסת מיפוי אינם מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה, היא מציעה את הקורסים הבסיסיים הנדרשים למעבר לטכניון בלבד. מי שעומדים בתנאים באפיק המעבר אך אינם מעוניינים להמשיך ללימודים בטכניון יכולים להמשיך ללמוד במסלולים אחרים בתחום ההנדסה והמדעים שמתקיימים באוניברסיטה הפתוחה, כגון לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי מדעי המחשב, לימודי פיזיקה ומקצועות נוספים.

 


מתכונת הלימוד


לימודים באפיק המעבר מורכבים ממקבץ קורסים שאותו הסטודנטים צריכים להשלים. את המקבץ ניתן לרכז בשנת לימודים אחת או לחלופין לפרוש על פני מספר שנים. הסטודנטים יכולים להתאים את מתכונת הלימוד לפי צורכיהם ולוחות הזמנים שלהם וכך לשלב בין הלימודים לבין הקריירה ושגרת החיים.


הלימודים מתבססים על שילוב בין קורסים מקוונים שנלמדים ברחוק בעזרת טכנולוגיות לבין מפגשים פרונטליים להדרכה. הפגישות הפרונטליות נערכות במרכזי לימוד בפרישה ארצית, הסטודנטים יכולים לבחור את מרכז הלימוד שקרוב לביתם, מה שחוסך מהם להעתיק את מגוריהם לחיפה והסביבה בתחילת הדרך.


תנאי קבלה


באוניברסיטה הפתוחה לא דורשים מן המועמדים להציג ציון בפסיכומטרי או להיות בעלי בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודים באפיק המעבר וזאת כחלק מן השאיפה להנגיש את עולם האקדמיה למגוון רחב של אוכלוסיות גם ללא תלות ברקע הלימודי הקודם שלהן. הסטודנטים נמדדים לפי הישגיהם במהלך אפיק המעבר ולא על פי ההישגים שלהם בעבר.

 


המשך לימודים


כדיל סיים בהצלחה את הלימודים באפיק המעבר, הסטודנטים צריכים להשלים את הקורסים במקבץ למעט אחד, בממוצע של לפחות 80. יש צורך בציון של 70 ומעלה בכל אחד מן הקורסים הנלמדים. כמו כן, עליהם לעמוד גם בדרישות האנגלית של הטכניון וכן לעבור בחינת סיווג בפיזיקה.


המעבר לטכניון מהאוניברסיטה הפתוחה מתבצע מול הטכניון בסמסטר שבו מעוניינים לערוך את המעבר. יש צורך להעביר גיליונות ציונים שמעידים על השלמת כל הדרישות באפיק. כמו כן, המועמדים צריכים להשלים את כל הקורסים שנלמדים בשנה א' בטכניון שאינם נכללים במסגרת האפיק.


באוניברסיטה הפתוחה נערכים עוד אפיקי מעבר שמאפשרים להמשיך ללימודים בטכניון. אלה כוללים אפיק מעבר להנדסת תוכנה, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול, אפיק מעבר לכימיה, אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר להנדסת סביבה, אפיק מעבר להנדסת ביו טכונולוגיה, אפיק מעבר לביולוגיה ואפיקים נוספים שמותאמים לדרישות החוגים בטכניון.

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,109 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp